Jak wyszczuplić twarz? (Pucołowatym policzkom powiedz bye, bye!)

Dzięki tym metodom jest to możliwe!
Jak wyszczuplić twarz? (Pucołowatym policzkom powiedz bye, bye!)
Fot. Thinkstock
03.08.2016

Obecny kanon urody promuje szczupłe twarze o wyraźnie zaznaczonych kościach policzkowych. Tendencję do wyszczuplania twarzy można zauważyć zwłaszcza w środowisku celebrytek. Kobiety o zbyt pełnych policzkach mają problem. Wyglądają dziecinnie i mało seksownie. Są też osoby zmagające się ze zbyt szerokim kształtem twarzy i chciałyby zmniejszyć jej objętość.

Mamy kilka możliwości, aby poprawić wygląd twarzy i nadać jej odpowiednie proporcje. Efekty są różne w zależności od metod. Jest makijaż na wyszczuplenie twarzy. Można wyróżnić także zabiegi, kremy, a nawet ćwiczenia.

Podpowiadamy, która z metod okaże się dla Ciebie najlepsza.

Jak wyszczuplić twarz makijażem

Jeżeli chcesz zawalczyć z pucołowatością twarzy makijażem, sprawdź, czy masz wszystkie potrzebne kosmetyki. Potrzebne będą dwa rodzaje podkładów. Jeden musi być oczywiście dopasowany do kolorytu Twojej twarzy, a drugi o ton ciemniejszy. Niezastąpiony jest także bronzer oraz róż. Wyposażona w te środki szybko zmienisz swój wizerunek. Zaczynamy od podkładów. Ten, którego używasz zazwyczaj, nałóż na całą twarz. Ciemniejszy rozprowadź na tych częściach, które chcesz wyszczulić. Np. w przypadku zbyt szerokiej żuchwy – po bokach. Efekt optycznego wydłużenia twarzy osiągniesz, nakładając bronzer skośnymi pociągnięciami pędzla na zewnętrzne części czoła oraz żuchwy. Na koniec nałóż odrobinę różu pod kości policzkowe.

Zobacz także: Jaka fryzura wyszczupli twarz?

 

 

jak wyszczuplić buzię

Fot. Thinkstock

Jak wyszczuplić twarz kremem

Z niektórych opinii krążących w Sieci dowiadujemy się, że forumowiczki używają kremów antycellulitowych do ciała, żeby wyszczuplić twarz. Podobno z powodzeniem. Nie radzimy podążać ich śladem i ryzykować, bo każdy organizm reaguje inaczej, ale kremy przeznaczone specjalnie do wyszczuplania twarzy są jak najbardziej dobrym pomysłem. Polecamy zwłaszcza te, które działają ujędrniająco i napinająco.

jak wyszczuplić buzię

Fot. Thinkstock

Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?

Dla wytrwałych i pragnących stałego efektu odpowiednie będą ćwiczenia twarzy. Pierwszym z nim jest szeroki uśmiech. Stań przed lustrem i uśmiechnij się tak szeroko, jak tylko możesz. W ten sposób zaangażujesz do pracy mięśnie twarzy. Powtórz to ćwiczenie 20 razy. Kolejno wykonaj pompowanie twarzy. W tym ćwiczeniu chodzi o wypełnienie ust powietrzem do tego stopnia, że z policzków po bokach powstaną dwie gule. Wytrzymaj 10 sekund, a potem wypuść powietrze. Wykonaj 10-15 powtórzeń.

Zobacz także: Bez makijażu wyglądają jak zwykłe babcie. A z make-up`em? Nie poznacie ich! (FOTO przed & po)

jak wyszczuplić buzię

Fot. Thinkstock

Jak wyszczuplić twarz dietą?

Jak zwykle, tak i w tym przypadku, można wspomóc się dietą. Powodem pełnych policzków może być bowiem opuchlizna wywołana zatrzymaniem wody w organizmie. Tak się dzieje np. w przypadku osób, które mają szczupłą sylwetkę, ale pucołowatą twarz i zastanawiają się, dlaczego. Żeby to zmienić, musisz oczyścić organizm. Unikaj soli, słonych i słodkich przekąsek, cukru itp. Zamiast nich pij dużo wody. W oczyszczaniu organizmu pomoże także zielona herbata oraz napar z imbiru.

jak wyszczuplić buzię

Fot. Thinkstock

Jak wyszczuplić twarz zabiegami?

W przypadku takiej `inwazji` najpierw trzeba rozpoznać, co jest przyczyną pełnej twarzy. Jeżeli rozrost tkanki tłuszczowej, modelowanie będzie jak najbardziej możliwe. Powodzeniem cieszy się metoda `buccal fat removal`. Pozwala pozbyć się pyzatych policzków i jest uważana za bezpieczną. Co najlepsze można zobaczyć końcowy efekt przed zabiegiem dzięki trójwymiarowym zdjęciom wykonanym specjalnym urządzeniem. Pozwalają one stwierdzić, jak duża ingerencja będzie konieczna. Zabieg polega na nacięciu jamy ustnej i usunięciu za pomocą nożyczek zbędnego tłuszczu. Pełny efekt będzie widoczny dopiero po miesiącu. Specjaliści odradzają natomiast lipolizę laserową, ponieważ polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji i można się przeliczyć z rezultatem. Jej koszt dochodzi do 800 zł za jeden zabieg, ale przeważnie potrzeba ich więcej.

Zobacz także: Oto 6 najbardziej obiecujących beauty youtuberek!

 

Źródło: www.styl.pl, www.dermaestetic.pl

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
Żenada (Ocena: 1) 03.08.2016 09:34
Dziecinnie i mało seksownie ? Ejjj ! Uwazajcie, co piszecie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo