7 szczegółów wyglądu, których u siebie nie zauważasz, a facetów OBRZYDZAJĄ

Panowie są wyjątkowo spostrzegawczy. I mało wyrozumiali.
7 szczegółów wyglądu, których u siebie nie zauważasz, a facetów OBRZYDZAJĄ
Fot. Thinkstock
11.08.2016

Mamy pocieszającą informację - kobiety to bez wątpienia najpiękniejsze istoty na Ziemi. Nikt i nic nie może się z nami równać, jeśli chodzi o urodę. Ale to nie oznacza, że możemy pozostać wobec siebie całkowicie bezkrytyczne. I nam zdarzają się wizualne wpadki, które potrafią skutecznie popsuć dobre wrażenie. To drobnostki, ale ich wytykanie wcale nie jest czepianiem się szczegółów. Warto pamiętać, że ogólne wrażenie składa się z wielu mniejszych elementów.

O czym mowa? Przeprowadziłyśmy otwartą sondę wśród młodych mężczyzn. Ich zadaniem było wskazanie cech wyglądu, które są nie tylko nieestetyczne, ale wręcz obrzydzają i odpychają ich od nas. A przy okazji wcale nie są takie oczywiste. O większości z nich nawet byś nie pomyślała, co jedynie potwierdza męską spostrzegawczość. Nie przesadzają? Sami często nie grzeszą urodą, a wobec nas są tak krytyczni.

Weźmiesz to sobie do serca? Na wiele z tych kwestii mamy bezpośredni wpływ.

Zobacz również: Idealny NOS i perfekcyjne USTA wyglądają właśnie tak (To udowodnione!)

 

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Pryszcze na plecach

- Nieszczęścia chodzą po ludziach, ale nie mogę powiedzieć, że tego nie widać. Takie nieestetyczne zmiany latem są szczególnie widoczne, bo odsłaniacie swoje ciała. Najgorsze są takie nabrzmiałe cysty, które aż chciałoby się wycisnąć. Może czasami naprawdę lepiej to zrobić, niż straszyć bąblami? Skoro tak bardzo dbacie o twarz i przejmujecie się każdą krostką, to tam też spójrzcie - radzi Marek.

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Włosy od pępka do łona

- Każdy facet to ma. Ale to nie oznacza, że kobiety też powinny. Nie twierdzę, że macie się depilować od stóp do głów, choć akurat tym w sezonie bikini warto się zająć. Niektórzy nazywają to „ścieżką miłości”. To pieszczotliwe określenie dotyczy jednak panów, którym dodatkowe owłosienie z reguły się wybacza. Czy to taka filozofia chwycić za maszynkę? Skoro golicie sobie pachy, a nawet twarze… - pyta Wojciech.

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Bardzo wąskie usta

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że seksowna kobieta to odpowiednie krągłości. A do tego jędrne i kuszące usta. Trudno nazwać tak wargi, których prawie nie widać i nie są w żaden sposób podkreślone. W takich przypadkach nie mam nic przeciwko, żeby nawet coś w nie wstrzyknąć i nadać jakikolwiek kształt. Albo przynajmniej sięgnąć po błyszczyk czy inną pomadkę - sugeruje Kamil.

Zobacz również: Masz taką linię na brzuchu? Jesteś IDEALNIE zgrabna!

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Wypukły pępek

- Jest w tym coś przerażającego i nawet nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć. Chyba przyzwyczaiłem się do tego, że pępki są z reguły wklęsłe. Sam taki mam i większość znanych mi ludzi. A nawet modelki z kolorowych gazet. Pępek przypominający wielki wystający guzik to oryginalny dodatek, ale chyba niekoniecznie jest się czym chwalić. Pozostaje mi współczuć, bo niewiele da się z tym zrobić - twierdzi Rafał.

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Nierówne brwi

- Nie mam szczególnych preferencji. Mogą być grubsze lub cieńsze, ale błagam - niech będą w miarę symetryczne. Jedna większa od drugiej, prześwitujące dziury i zupełnie różne kształty potrafią skutecznie oszpecić. Wydaje mi się, że to efekt oszczędności, bo zamiast oddać się w ręce profesjonalisty, skubiecie same i to jak popadnie - ocenia Adam.

 

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Zgrubienia na paznokciach u stóp

- Większość facetów zwraca uwagę na kobiece stopy. Nie zawsze jest to nasz największy fetysz, ale zadbane kończyny to absolutna podstawa. Kiedy po ściągnięciu butów naszym oczom ukazuje się rząd nierównych paznokci - trochę się to kłóci z damskim zadbaniem. Najgorsze są grube pazury, te odstające i pożółkłe. Coś strasznego! - alarmuje Grzegorz.

Zobacz również: Problemy, które znasz, jeśli robisz manicure w domu

wady wyglądu

fot. Thinkstock

Zadarty nos

- Jeśli jest delikatnie zwrócony ku górze, to całkiem urocze. Gorzej, jeśli bez specjalnej gimnastyki jestem w stanie zajrzeć do nozdrzy kobiety. Jest w tym coś szpecącego. Zwłaszcza, kiedy pani zapomniała pozbyć się włosków albo ma katar. Zdecydowanie bezpieczniejsze są dziurki skierowane ku dołowi, ale raczej nie macie na to wpływu. Co nie oznacza, że jesteśmy w tej kwestii bardzo wyrozumiali - ostrzega Artur.

Przesadzają?

Komentarze (25)

Ocena: 3.24 / 5
kala (Ocena: 5) 26.08.2016 15:59
chu.. wam do tego wypukłego pępka, Ty masz chyba wypukły łeb
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.08.2016 21:02
nie wiem czy takie artykuły mają na celu wywołania "gównoburzy w komentarzach" dla większego zainteresowania tą śmieciową stroną, czy też osoba która tworzy te dzieła nadrabia chamstwem swojego małego siusiaczka. pozdrawiam serdecznie twórcę w każdym razie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.08.2016 13:39
Pa.pilot pobija kolejne wyżyny id.iotycznych i upokarzających artykułów.
odpowiedz
Kowi (Ocena: 1) 12.08.2016 13:29
Najważniejsze że tłuste włosy są spoko..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2016 11:04
Dyskryminacja
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo