Usłyszała, że „z takim wyglądem nie może być dobrą pielęgniarką” (Przeczytaj mistrzowską odpowiedź!)

Czy kolorowe włosy, kolczyki i tatuaże nie pasują do tego zawodu?
Usłyszała, że „z takim wyglądem nie może być dobrą pielęgniarką” (Przeczytaj mistrzowską odpowiedź!)
fot. zrzut ekranu facebook.com/mary.w.penney
25.07.2016

Ze wszystkich stron słyszymy, że najważniejsze, to być sobą. Nie trzeba spełniać cudzych oczekiwań. Wystarczy lubić siebie i w niczym się nie ograniczać. Ona wyznaje dokładnie taką samą zasadę i właśnie za to jej się dostało. Barwna kobieta usłyszała, że jej wizerunek nie współgra z zawodem, który wykonuje. Bardzo ją to zabolało, dlatego postanowiła publicznie odpowiedzieć na krzywdzące zarzuty.

Mary Walls Penney ze Stanów Zjednoczonych to wyjątkowa postać. Z jednej strony kolorowe włosy, tatuaże i kolczyki w różnych dziwnych miejscach, a z drugiej - bardzo odpowiedzialny zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z ludźmi. Przede wszystkim tymi chorymi, bo młoda kobieta jest pielęgniarką.

Kilka dni temu zarzucono jej, że z takim wizerunkiem powinna zajmować się czymś innym. Post na Facebooku, w którym odpowiada na krytykę, w kilka dni zdobył… ćwierć miliona polubień. Warto go przeczytać!

Zobacz również: Ona udowadnia, że waga to tylko liczba! Tylko spójrz na jej brzuch...

 

kolorowe włosy

fot. zrzut ekranu facebook.com/mary.w.penney

„Po pracy poszłam do sklepu, żeby kupić kilka potrzebnych rzeczy. Kiedy stanęłam przy kasie, żeby zapłacić, kasjerka spojrzała na mój identyfikator przypięty do bluzki i zapytała: Co tutaj robisz?. Odpowiedziałam: Jestem pielęgniarką.

Kontynuowała wątek: Jestem zaskoczona, że pozwalają ci pracować w takim stanie. Co pacjenci myślą o twoich włosach? Wtedy zwróciła się do starszej pani, która stała za mną: A co pani myśli o jej fryzurze? Grzeczna staruszka odpowiedziała: Nie mam nic przeciwko tobie, kochanie, ale to po prostu nie dla mnie.

Wtedy kasjerka stwierdziła, że nie pozwalano jej na taką ekstrawagancję nawet wtedy, kiedy pracowała w fast foodzie i jest zszokowana, że pielęgniarka może tak wyglądać” - wspomina Mary.

Zobacz również: Dla internautów to zdjęcie jest SZOKUJĄCE. Co z nim nie tak?

kolorowe włosy

fot. zrzut ekranu facebook.com/mary.w.penney

„No cóż, w takim razie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie przypominam sobie sytuacji, żeby moje włosy wpłynęły na to, czy podjęłam reanimację pacjenta i uratowałam mu życie. Moje tatuaże nigdy nie przeszkodziły mi w tym, by trzymać pacjentów za rękę. Zwłaszcza tych, którzy cierpią na Alzheimera i nie mogą się pogodzić, że choroba powoli kradnie im mózg.

Wiele kolczyków, które mam w uszach, nie przeszkadza mi w tym, żeby słuchać wspomnień moich pacjentów, ani żeby wysłuchać ich ostatnich życzeń. Mój przekłuty język nigdy nie przeszkodził mi w pocieszaniu pacjentów, którzy poznali straszną diagnozę Ani w opiece nad rodzinami, które właśnie straciły kogoś bliskiego” - pisze barwna pielęgniarka.

 

kolorowe włosy

fot. zrzut ekranu facebook.com/mary.w.penney

„Także, proszę, wytłumacz mi w jaki niby sposób mój wygląd wpływa na wykonywane przeze mnie obowiązki, moje dobre serce i uśmiech na twarzy. Dlaczego mój wizerunek miałby mi uniemożliwiać wykonywanie mojej pracy najlepiej, jak tylko potrafię? - pyta autorka głośnego wyznania.

W zaledwie kilka dni post młodej pielęgniarki zdobył ponad 260 tys. polubień na Facebooku. Został udostępniony przez kolejnych 150 tys. internautów. Komentatorzy stanęli za nią murem i nie szczędzą jej komplementów.

Może warto wziąć to sobie do serca, zanim skrytykujemy kogoś wyłącznie ze względu na jego nietypowy wygląd?

Zobacz również: Czego najczęściej ludzie żałują przed śmiercią?

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.07.2016 19:28
Sama pracuję w branży medycznej i dla mnie to jest przesada. Ja rozumiem, że dziewczyna może być miła, wykształcona i odpowiedzialna, ale jej wygląd niestety w mojej opinii sprawia, że staje się mało wiarygodna. Nie zgodziłabym się jej dotknąć jako pacjent. Okey, tatuaże, kolczyki... ale nie w widocznych miejscach. Włosy jak papuga? To dość infantylnie wygląda i nie pasuje do medycznego uniformu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2016 14:31
Niestety żyjemy w Polsce w której wielu ludzi jeszcze krzywo się patrzy na takie osoby w pracy a mi się tam podoba, dziewczyna ma swój styl. Podobają mi się jej włosy choć sama bym się na takie teraz nie odważyła, może kiedyś tak kiedy jeszcze studiowałam ale teraz pracuję w urzędzie. Wielu ludzi gdzieś po drodze traci swój wyjątkowy styl po skończeniu szkoły i pójściu do pracy, część po prostu z tego wyrasta a część boi się, że będą mieli problemy ze znalezieniem pracy, niestety wielu pracodawców jest jeszcze uprzedzonych do tego jak wygląd człowieka odbiega od zwykłej normy tzn. tatuaże, kolczyki, "dziwne" fryzury i ciuchy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.07.2016 02:49
czasy się zmieniają, dziś nie tylko ludzie z wyrokiem robią sobie tatuaże, kolorowe włosy to moda a nie alternatywa to samo z resztą... ale dla ludzi starszej daty to wciąż się będzie kojarzyło z buntem i lekkomyślnością albo wręcz patologią czy kryminałem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo