Nawyki, które rujnują Twoje rzęsy

Czego musimy bezwzględnie przestrzegać, aby mieć uwodzicielskie spojrzenie?
Nawyki, które rujnują Twoje rzęsy
Fot. Thinkstock
08.07.2016

Mężczyźni często wypowiadają się, że w kobiecej twarzy najbardziej zwracają uwagę na oczy. Szczęściarami są posiadaczki dużych, ale małe oczy również mogą zachwycać, jeśli są umiejętnie podkreślone makijażem i otoczone długimi, gęstymi rzęsami. Kobiety przeważnie poświęcają więcej czasu na pielęgnację ciała, skóry i włosów niż rzęs. Popełniają błąd, bo zalotnym spojrzeniem można zauroczyć niejednego faceta...

Oprócz pielęgnacji rzęs ważne jest unikanie błędów, które mają destrukcyjny wpływ na ich kondycję. Na podstawie anonimowej ankiety, którą przeprowadziłyśmy na 50 kobietach, ustaliłyśmy, że popełnia je ponad 80% ankietowanych. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Ty również.

Podpowiadamy, na co bezwzględnie musisz zwracać uwagę.

Zbyt mocne podkręcanie rzęs zalotką

Zalotka to jedno z ulubionych, kobiecych narzędzi. `Otwiera` oczy i sprawia, że wyglądamy na bardziej rozbudzone. Mężczyźni omijają z daleka kobiety, które wydają im się `zamulone`. Poza tym, jak wskazuje sama nazwa urządzenia, podkręcone rzęsy nadają oczom zalotny wygląd. Z zalotką trzeba postępować bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić rzęs. Wystarczy delikatnie przycisnąć je u nasady, pośrodku i na końcu długości. Kobiety, które mają słabe rzęsy, powinny używać jej wyłącznie okazjonalnie.

Zobacz także: Masz taką linię na brzuchu? Jesteś IDEALNIE zgrabna!

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Malowanie się wodoodpornym tuszem codziennie

Są takie chwile w życiu, kiedy użycie wodoodpornego tuszu jest niezbędne. Są to np. wypady na basen, wypoczynek na plaży, pogrzeby, Twój ślub. Trudno podczas nich uniknąć kontaktu z wilgocią, czy to pod postacią wody czy łez. Żadna kobieta nie będzie wtedy usatysfakcjonowana zwykłą mascarą. Jednak na co dzień lepiej jej unikać. Proces zmywania wodoodpornego tuszu jest dłuższy niż w przypadku zwykłego. Rzęsy są narażone na bardziej intensywne tarcie, co w efekcie niszczy je. Przyznaj przed sobą szczerze, wkładasz dużo uwagi i cierpliwości w demakijaż oczu, czy wykonujesz go gwałtownie i chaotycznie, bo najchętniej znalazłabyś się już w łóżku?

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Brak codzienego demakijażu

Brak demakijażu wpływa niekorzystnie nie tylko na skórę, ale również na rzęsy. Pod wpływem tuszu sztywnieją, przez co stają się bardziej kruche i podatne na uszkodzenia. Podczasu snu często ocieramy się twarzą o poduszkę, a rzęsy w tym czasie kruszą się i łamią. Każda kobieta ma takie dni, że nie przejmuje się makijażem i idzie w nim spać . W takim momencie dobrze jest jednak pomyśleć o rzęsach...

Zobacz także: Dowody na to, że Twoje pośladki są... ZA DUŻE!

 

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Uzależnienie od sztucznych rzęs

U wielu kobiet doklejanie sztucznych rzęs to już nawyk, a nie powinno tak być. Przy szczególnych okazjach można sobie pozwolić na ich doczepienie, ale nie za często. Sztuczne rzęsy osłabiają naturalne i powodują ich wypadanie. Poza tym podrażniają oczy. Jeżeli chcesz podkreślić swoje rzęsy, lepiej zainwestuj w dobry tusz.

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Używanie zalotki na pomalowane rzęsy

Częstym błędem popełnianym nawet przez makijażystki jest używanie zalotki na pomalowane rzęsy. Wspominałyśmy już o zbyt `agresywnym` posługiwaniu się narzędziem, ale równie istotne jest, że należy go używać wyłącznie na niepomalowane rzęsy. W innym przypadku możesz je połamać.

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Brak odpowiedniej pielęgnacji

Rzęsy, podobnie jak włosy czy skóra, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli masz dużo złych nawyków. Przy zakupie tuszu możesz zwrócić uwagę, czy zawiera on ekstrakty roślinne pielęgnujące rzęsy. Dobrym, sprawdzonym sposobem jest także olejek rycynowy. Wystarczy zaaplikować go na rzęsy po wykonaniu demakijażu.

wypadanie rzęs

Fot. Thinkstock

Brak regularnej wymiany produktu

Tusz należy wymieniać raz na ok. 2-3 miesiące. Stary tusz wpływa negatywnie na kondycję rzęs. Poza tym nie podkreśla ich, zostawia za to brzydkie grudki. Jeżeli zobaczysz, że tusz robi się zeschnięty, to znak, że czas na wymianę.

Przecieranie oczu po przebudzeniu

Wiele osób przyznaje się, że ma nawyk tarcia oczu po przebudzeniu. Musisz być jednak świadoma, że w ten sposob osłabiasz je i przyczyniasz się do ich wypadania.

Zobacz także: Jak dbać o skórki wokół paznokci? Pożegnaj je raz na zawsze!

 

Komentarze (2)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 3) 08.07.2016 12:06
"Tusz należy wymieniać raz na ok. 2-3 miesiące" - serio ?? Chcecie napędzać konsumpcję w ten sposób pisząc takie bzdury? Każdy tusz można używać 12 miesięcy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo