Septum piercing. Tak czy nie?

Czy warto zdecydować się na septum piercing?
Septum piercing. Tak czy nie?
https://www.instagram.com/kyliejenner/
26.06.2016

Moda na kolczykowanie ciała nie mija. Kilkanaście lat temu każda dziewczyna pragnęła mieć kolczyk w pępku, ale teraz bardzo dużą popularnością cieszy się septum piercing, czyli kolczyk w przegrodzie nosowej. Z pewnością przyczyniły się do niej gwiazdy, które zdecydowały się na tę ozdobę twarzy. Są to m. in. Jessica Biel, Lady Gaga, Rihanna czy Katy Perry.

Osoby, które rozważają septum piercing, muszą wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim kwestię bólu i zdrowia. Wiele osób podkreśla, że przebicie przegrody nosowej jest bardzo bolesne, może wywoływać zamroczenie, zawroty głowy oraz ból twarzy. Są osoby deklarujące, że ból całkowicie ustąpił dopiero po kilku miesiącach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to doświadczenie u każdego objawia się inaczej. Z septum piercing wiąże się także spore ryzyko krzywego przekłucia przegrody. Wszystko zależy od doświadczenia osoby podejmującej się zabiegu, ale także od warunków naturalnych, bo można mieć krzywą przegrodę nosową. Wtedy efekt raczej nie będzie zbyt urzekający. Tiny Tatz z Nowego Jorku, który od trzech lat zajmuje się piercingiem, podkreśla, jak ważny jest wybór specjalisty. – Jest pewien obszar pod chrząstką, który trzeba przebić. To jest trudne, ponieważ uderzasz pomiędzy dwoma nozdrzami, dlatego musisz się upewnić, że nie celujesz w nozdrze i używasz odpowiednich narzędzi – mówi.

Jeżeli chodzi o czas gojenia, zazwyczaj jest to okres od sześciu do ośmiu tygodni i przed tym czasem biżuteria nie może być zmieniona na inny model. Do dwóch tygodni może utrzymywać się obrzęk, zaczerwienie czy zasinienie. Nie należy w tym czasie bawić się kolczykiem, najlepiej pozostawić zaogniony obszar w spokoju. Aby przyspieszyć proces gojenia, warto zadbać o zdrową dietę, wysypianie się i unikanie stresu. Ten ostatni może opóźnić gojenie w czasie nawet o 40%. Wskazane jest także przyjmowanie suplementów, np. witaminy B czy żelaza.

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Czyste dłonie to podstawa, zanim zaczniesz dotykać nimi przekłutego obszaru i czyścić kolczyk. Najlepiej robić to za pomocą roztworu soli fizjologicznej dwa, a nawet trzy razy na dobę. Można także używać bezzapachowego mydła antybakteryjnego. Kolczyk należy potem dokładnie oczyścić i lepiej nie pozostawiać mydła na ozdobie dłużej niż przez 30 sekund. Do osuszenia warto wykorzystać jednorazowy, papierowy ręcznik w celu zapewnienia jak największej higieny. Jeżeli pojawi się podejrzenie infekcji, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza.

Kiedy septum piercing się znudzi, można z niego zrezygnować. Nie jest to zabieg, który pozostawia po sobie trwały ślad. Wystarczy wyjąć kolczyk i regularnie czyścić przekłute miejsce do momentu, aż otwór zaniknie. Powinien pozostać najwyżej niewielki ślad. Osoby, które mają kolczyk w przegrodzie nosowej, mogą nosić przy sobie zapasowy model na wypadek zgubienia czy uszkodzenia pierwszego.

Zobacz także: Nie uwierzysz, co skrywa się w zatkanych porach. Mocne ZDJĘCIA!

 

Źródło: www.bodypiercing.org.pl/, www.bustle.com/

 

 

 

septum

https://www.instagram.com/she_boudhaa/

Septum piercing. Tak czy nie?

septum

https://www.instagram.com/naturelovers_ss/

septum

https://www.instagram.com/coringilbert/

septum

https://www.instagram.com/c.lasoe/

Septum piercing. Tak czy nie?

septum

https://www.instagram.com/violetsg_/

Septum piercing. Tak czy nie?

septum

https://www.instagram.com/violetsg_/

Septum piercing. Tak czy nie?

septum

https://www.instagram.com/kyliejenner/

Septum piercing. Tak czy nie?

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 25.07.2018 10:22
Cześć wszystkim, musze się wam pochwalić że schudłam 10 kilogramów, po dwóch miesiącach dopięłam swego. Dzięki poradom pewnej trenerki personalnej a właściwie jej wpisie w necie. Wygoglujcie sobie: przyspieszamy odchudzanie slimbecia radzi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2016 20:01
Mam ten kolczyk i jest super, ale przebicie bardzo bolało. Nie pasuje każdemu, ale plusem jest to, że gdy chcemy go wyjąć na stałe, to blizny nie ma, no i do tego można go chować, gdy jest taka potrzeba w pracy np.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2016 20:00
ohydne i okropne potrafię zrozumieć czemu dziewczyny robią to swoim pięknym buziom!dla mnie to kicz i tandeta..ale to tylko moje zdanie;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2016 15:29
Mam od trzech lat i bardzo lubię. Nie wyjmę go jeszcze dłuuugo, bo mam pracę, w której nikt nie zwraca uwagi na wygląd, także - piercing i tatuaże nikogo nie dziwią.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2016 12:43
Każdy robi ze swoim ciałem to co mu się podoba. Przecież to normalne że kolczykowanie boli.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo