`Przestałam się depilować. Jak zareagował mój facet?`

Dlaczego te dziewczyny zrezygnowały z depilacji?
`Przestałam się depilować. Jak zareagował mój facet?`
Fot. Thinkstock
03.07.2016

Kobieta zadbana, czyli jaka? Obecne czasy narzucają kobietom coraz bardziej restrykcyjne zasady dotyczące idealnego wyglądu. Już nie wystarczy być szczupłą i mieć długich włosów. Pupa powinna być napompowana, usta pełne, brwi wyraziste i namalowane jak pod linijkę, a cera nieskazitelna. To dlatego siłownie i kluby fitness cieszą się niesłabnącą popularnością. Lekko umięśnione ciało jest bardzo pożądane. Także salony oferujące wykonanie makijażu permanentnego przeżywają rozkwit.

Codzienna pielęgnacja przeciętnej kobiety obejmuje prysznic, depilację, malowanie paznokci, stylizowanie włosów oraz makijaż. Wydaje się, że to podstawa do tego, aby dziewczyna wyglądała i czuła się dobrze. Dla niektórych to jednak za duży kłopot albo niepotrzebna ingerencja w naturę. Jakiś czas temu media upowszechniły informację o modzie na niedepilowanie pach, której miała ulec m. in. kontrowersyjna Miley Cyrus. Jak się okazuje, trend nie poszedł w zapomnienie. Pojawiło się kilka jego zwolenniczek, które posunęły się nawet o krok dalej. To młode kobiety, które postanowiły się w ogóle nie depilować… 

Dlaczego podjęły taką decyzję i jak odbiła się na ich życiu?

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

Od roku w ogóle się nie depiluję – zdradza Marzena (22 lata). - Wreszcie czuję się wolna i nie dbam o to, co ludzie powiedzą. Chodzę z niewydepilowanymi nogami, pachami i okolicami intymnymi. Mam już dość narzucania mi przez wszystkich, jak mam wyglądać, aby dobrze się czuć. Na początku to miał być zwykły eksperyment, ale poczułam się tak rewelacyjnie, że od tamtej pory w ogóle się nie golę.

Dziewczyna jest studentką i spotyka się z różnymi opiniami.

Studiuję kierunek techniczny, więc na moim roku jest więcej chłopaków niż dziewczyn. Zawsze lepiej dogadywałam się z nimi. Kobiety są pokręcone. Moje nieogolone nogi zostały zauważone. Jest ciepło, więc często zakładam krótkie spodenki. Nieliczne koleżanki z roku zebrały się razem w kącie i dyskretnie obgadywały. Zdołałam tylko usłyszeć, że `to obrzydliwe` i ` w ogóle o siebie nie dba`.

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

A co z mężczyznami? Płeć brzydka reagowała na różne sposoby…

Koledzy zawsze traktowali mnie bardziej jak kumpla, mimo że mam długie włosy i nie zawsze ubieram się jak facet. Potrafię się z nimi dogadać. Niektórzy spoglądali szybko na moje nogi, a potem odwracali wzrok albo otwarcie mi dokuczali i pytali, dlaczego nie golę już nóg i czy mam zamiar zamienić się w chłopaka. To były jednak bardziej żartobliwe uwagi. Z nieprzyjemnymi reakcjami spotykam się w środkach komunikacji miejskiej. Niedawno, kiedy jechałam tramwajem, stojąca przy mnie dziewczyna odskoczyła nagle. Zdążyłam zauważyć, że włosy wystają mi spod pachy, bo rękaw koszulki odchylił się i wszystko było na widoku. Prawdopodobnie to było przyczyną jej zachowania. Nie sądziłam, że włosy pod pachami mogą tak zaszokować drugiego człowieka…

Marzena nie boi się, że nie znajdzie sobie faceta. Dziewczyna wierzy w tolerancję i pragnie, aby jej poglądy spotykały się z większą akceptacją.

Zobacz także: Co faceci myślą o cellulicie?

 

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

Jestem atrakcyjną dziewczyną i wierzę, że znajdzie się mężczyzna, który zaakceptuje mnie z moimi poglądami. Owłosienie jest czymś naturalnym, dlaczego więc miałabym się golić? Myję się, jestem czysta, pachnąca i naprawdę nie rozumiem problemu. Jest wiele dziewczyn, które się depilują, ale nie myją, więc na pewno nie uważam się za kogoś gorszego.

Przeciwko depilacji buntuje się także Anita.

Od kiedy skończyłam dwanaście lat, odkryłam presję, jaką jest podobanie się innym i dostosowanie do otoczenia. Moje koleżanki zaczęły depilować nogi, więc ja też. Nie zastanawiałam się wtedy, dlaczego, po prostu tak było, zatem przyjęłam to do świadomości. Zawsze bardzo męczyłam się z depilacją. Mam ciemne włosy i bardzo jasną skórę. Maszynka odpadała w przypadku nóg oraz okolic bikini, bo po jakimś czasie musiałam golić je co drugi dzień. Włoski szybko rosły i miałam wrażenie, że są coraz mocniejsze. Paski z woskiem okazały się bolesną metodą, podobnie jak kulka cukrowa. Do tego proces depilacji zajmował dużo czasu. Najwygodniejszy i najmniej inwazyjny okazał się depilator oraz krem. Pachy goliłam codziennie.

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

Decyzja Anity nie została podjęta pod wpływem chwili. Dziewczyna odkryła, że zimą nie musi się depilować i czuje się z tym bardzo dobrze.

Wszystko zaczęło się od tego, że zimą przestałam się depilować. Goliłam tylko pachy, ale po kilku tygodniach tę część ciała także zostawiłam w spokoju. Poranny prysznic zajmował mi zdecydowanie mniej czasu. Moje owłosienie nie przeszkadzało mi. Patrzyłam na swoje owłosione nogi i myślałam: `Przecież w taki sposób zostałam stworzona. Wszystkie kobiety mają owłosienie. Po co je usuwać?` Nie wiem, kiedy powstała presja depilacji u kobiet, ale zauważyłam, że coraz więcej dziewczyn się przeciwko niej buntuje. Niestety nie możemy liczyć na zrozumienie.  Nadeszło lato i ja znowu stanęłam przed wyborem. Rozsądek podpowiadał, że to moje ciało i ja o nim decyduję, ale zaraz potem pojawiły się myśli dotyczące reakcji innych ludzi. Na razie nie jestem jeszcze gotowa na krytykę. Dlatego powróciłam do depilacji na te kilka miesięcy.

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

Co ciekawe, Anita ma chłopaka. Dziewczyna twierdzi, że nie obyło się bez sprzeczek i cichych dni…

Mój chłopak zareagował bardzo negatywnie na wieść o tym, że nie chcę się depilować. Przedstawiłam mu swoje argumenty, ale on powiedział, że nie wyobraża sobie chodzenia z dziewczyną z owłosionymi nogami, Stwierdził, że kobiety są dla mężczyzn pociągające najbardziej pod tym względem, w jaki się od nich różnią. Podobno dlatego faceci uwielbiają duży biust, okrągłe biodra, długie włosy i wydepilowane nogi. Maciek posunął się nawet do takiego stwierdzenia, że głaszcząc mnie po nogach, nie chce mieć wrażenia, iż dotyka szczotki. Pokłóciliśmy się wtedy. Nadal jesteśmy na etapie negocjacji. Ja nie mam zamiaru ustąpić zimą. Na razie nie jestem gotowa na pokazanie się publicznie z owłosionymi nogami, ale mam nadzieję, że to się zmieni i następnego lata ujawnię prawdziwą siebie. Nie wiem, czy mój związek to przetrwa. Myślę, że to będzie prawdziwa próba dla Maćka…

rezygnacja z depilacji

Fot. Thinkstock

Coraz więcej dziewczyn buntuje się przeciwko narzucaniu im określonych zasad dotyczących zachowania się i wyglądu przez społeczeństwo. Kobiety walczą ze stereotypem gorszego kierowcy, gorszego szefa, a teraz także z `obowiązkiem` depilacji. Nikt nie nakazuje płci pięknej, że musi się depilować, ale trudno zaprzeczyć, że niewydepilowane dziewczyny spotykają się z niezrozumieniem i krytyką innych, w tym także kobiet.

A Wy co myślicie o zrezygnowaniu z depilacji? 

Zobacz także: Czy 73-letnia kobieta może być boginią seksu? (Takiej sesji jeszcze nie widziałyście!)

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Idiotyzm (Ocena: 5) 05.07.2016 10:33
Ta nowa moda na prawdę mnie przeraża.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2016 23:59
Cóz jako kobieta obrzydza mnie widok wielkich włosów u kobiety ,ale jeśli one nie chcą się depilować to ich sprawa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2016 15:28
Niedługo będzie tak, że kobiety będą chodzić owłosione, a mężczyźni wydepilowani ;) Jestem kobietą i osobiście źle się czuję z owłosieniem i nie zamierzam zaprzestać depilacji. Niby ich sprawa, a jednak są przyjęte pewne standardy i to jest po prostu nieestetyczne. Nikt ich nie zmusza do depilacji zimą czy w miejscach, gdzie tego nie widać, ale chodzenie latem z owłosionymi nogami i pachami przez kobietę jest po prostu niesmaczne.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.07.2016 12:13
Ja nogi i pachy regularnie depiluje, bikini tylko przycinam na krótko. Jak zaczynają mi wzrastać włosy w tedy pozwalam im swobodnie odrosnąć. W tym czasie mój mąż nie rezygnuje z dotykania moich nóg, czasem tylko zauważy że są nieogolone ale mu to w niczym nie przeszkadza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2016 14:19
Co kto lubi, ale śmieszy mnie gadanie, że kobiety się do tego zmusza. Ja się nie depiluje dla mojego faceta czy dlatego, że taki jest wymóg tylko dlatego, że lubię mieć gładką skórę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie