Jak szybko pozbyć się malinki?

Malinka to wyraz namiętności, ale także spory kłopot. Jak pozbyć się jej najszybciej?
Jak szybko pozbyć się malinki?
Fot. Thinkstock
02.06.2016

Będąc w stałym związku, trudno uniknąć malinki. To raczej niewykonalne. Malinka to popularna nazwa dla siniaka powstającego pod wpływem namiętnego pocałunku. W trakcie bardzo często zostają rozerwane naczynia krwionośne i wylewa się krew, która powoduje brzydkie plamy pod skórą.

Faceci nie ułatwiają zadania i wręcz za honor poczytują sobie zrobienie dziewczynie malinki. Mężczyźni lubią oznaczać to, co należy do nich i często nawet nieświadomie traktują swoją kobietę jak własność. Poczucie, że inny facet zobaczy krwiste ślady na szyi ich partnerki, wywołuje w nich poczucie satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązku.

Nie zmienia to faktu, że malinki bywają kłopotliwe.  Kiedy w grafiku widnieje ważne spotkanie w pracy albo następnego dnia zaplanowany został egzamin na uczelni i nie wypada założyć golfu, tym bardziej że za oknem jest ok. 30 stopni C, problem jest naprawdę poważny… Puder i podkład nie są w stanie zamaskować wszystkiego. Na szczęście są sposoby na pozbycie się malinki.

Zobacz także: Ona udowadnia, że każda kobieta może dobrze wyglądać w stroju kąpielowym. Udało się?

malinka na szyi

Fot. Thinkstock

Zapobieganie dietą

Boisz się malinki? Już teraz zacznij jeść produkty bogate w witaminę K. Witamina K jest niezbędna do tworzenia związku o nazwie protrombina, który ma wpływ na krzepnięcie krwi. Witamina K działa też zapobiegawczo na krwawienia wewnętrzne. Znajdziesz ją w jarmużu, szpinaku, kapuście, brukselce, sałacie czy brokułach. Weź pod uwagę, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

malinka na szyi

Fot. Thinkstock

Skórka od cytryny

Co byśmy zrobiły bez starych, sprawdzonych, domowych sposobów. Gojenie wewnętrznej rany przyspieszy kompres ze skórki od cytryny. Najlepiej przytwierdzić ją za pomocą plasterka do malinki i trzymać cytrynowy kompres przez ok. godzinę. Skórkę od cytryny dobrze jest zastosować przynajmniej dwa razy dziennie. Malinka zniknie szybciej.

Zobacz także: 7 typów piersi. Jakie są Twoje?

malinka na szyi

Fot. Thinkstock

Zimny okład

Zimno spowoduje, że obrzęk widocznie się zmniejszy. Najlepiej będzie użyć kostki lodu zawiniętej w chusteczkę. Jeżeli nie masz lodu, włóż na kilka minut do lodówki łyżeczkę i potem przyłóż ją do malinki. Trzymaj zimny okład przy skórze przez kilka minut. Kiedy łyżeczka zacznie nabierać wyższej temperatury, możesz ponownie włożyć ją do lodówki i powtórzyć zabieg. Pamiętaj, że tutaj liczy się szybkość działania.

malinka na szyi

Fot. Thinkstock

Moneta

To ratunek dla odważnych, gdyż metoda jest bolesna. Malinkę posmaruj balsamem lub kremem i przygotuj pięciozłotówkę. Następnie napnij skórę i krawędź monety zacznij dociskać do malinki, tak jakbyś ją skrobała. Trzeba dociskać mocno, ale jednocześnie uważać na to, aby nie podrażnić za bardzo skóry. To skomplikowane. Przygotuj się także na to, że poczujesz ból, ale dzięki temu działaniu, krew zebrana pod powierzchnią skóry zniknie, bo zostanie wchłonięta przez krwiobieg. Czynność wykonuj przez ok. 5 minut, a potem zrób pół godziny przerwy. Dobrze jest powtórzyć metodę nawet 4 razy.

Zobacz także: Na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim oddasz się w ręce manikiurzystki?

malinka na szyi

Fot. Thinkstock

Kwiat aloesu

Kwiat aloesu nie jest zbyt piękny, ale znajduje się w wielu domach i ma funkcje lecznicze. Działa łagodząco na skórne podrażnienia. Utnij jeden liść, przetnij go wzdłuż i wewnętrzną częścią przyłóż do malinki. Najlepiej będzie przytwierdzić aloes do skóry za pomocą gazy i zakleić plasterkiem. Taka kuracja zastosowana na noc powinna widocznie zmniejszyć widoczność malinki, która szybciej się wchłonie.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
inferno (Ocena: 5) 02.06.2016 04:46
malinki to dziecinada... :/ na serio są ludzie w wieku ponadgimnazjalnym, którzy fundują sobie coś takiego? lol xD
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo