Jak dobrze wyglądać przed kamerą?

Znamy triki, dzięki którym na filmikach będziesz zachwycać swoją urodą!
Jak dobrze wyglądać przed kamerą?
Fot. Thinkstock
31.05.2016

Kamera jest obecna w codziennym życiu wielu młodych ludzi. YouTube, Skype, Viddy, czyli Instagram video, to powszechnie używane narzędzia, bez których trudno wyobrazić dziś sobie funkcjonowanie.

Celem nagrywanego materiału jest zazwyczaj rozpowszechnienie go pośród mniejszej lub większej liczby osób. Dlatego bardzo ważna jest prezentacja przed kamerą głównego bohatera. Podobnie jest w przypadku Skype`a. To komunikacyjny kanał bardzo często używany do kontaktu z przebywającym daleko chłopakiem czy znajomymi. Każda dziewczyna pragnie wyglądać dobrze dla swojego faceta. Kamera potrafi jednak płatać figle. Obraz, który się dzięki niej pojawia, zazwyczaj nie jest korzystny dla użytkowników.

Dieta powiększająca biust

Jest kilka trików sprawiających, że każdy będzie wyglądał dobrze przed kamerą. Co zrobić, żeby ją do siebie przekonać?

 

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Nałóż makijaż, ale nie za dużo

Stonowany makijaż sprawi, że zaprezentujesz się świetnie, ale  zbyt wiele warstw kosmetyków wywoła okropny efekt, nawet jeżeli makijaż będzie profesjonalny. Unikaj zbyt ciemnych i zbyt jasnych szminek. Wyraźnie zaznaczone usta oraz makijaż w stylu smoky eyes są zarezerwowane na wyjątkowe okazje. Przed kamerą efekt będzie bardzo nienaturalny. Kreska eyelinera nie może być zbyt gruba, a rumieniec zbyt wyrazisty.  W innym wypadku grozi Ci efekt klowna.

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Znajdź najlepszy kąt

Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiedni kąt ustawienia kamery. Zdaniem specjalistów, komputer lub aparat powinien być ustawiony odrobinę powyżej poziomu oczu. Ważne jest również, aby patrzeć prosto w kamerę. Żeby uzyskać odpowiedni kąt, można posłużyć się stosem książek albo ustawić kamerę na wyższym stole. Zły kąt może przyczynić się nawet do tego, że będziesz mieć podwójny podbródek.

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Zadbaj o dobre oświetlenie

`Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety źle oświetlone.` Nie przypominamy sobie, kto jest autorem tego zdania, ale dobrze je zapamiętałyśmy. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w restauracjach za oświetlenie bardzo często służą świece? To prawda, że dzięki nim nastrój jest bardziej romantyczny, ale poza tym w ich blasku rysy łagodnieją, a dzięki temu twarz staje się piękniejsza. Zatem jeżeli chcesz dobrze prezentować się przed kamerą, musisz zadbać o oświetlenie. W przypadku kamery twarz powinna być dobrze oświetlona. W tym celu ustaw komputer naprzeciwko okna. Kiedy okno będzie znajdowało się za Twoimi plecami, będziesz przypominać czarną plamę. Unikaj także światła padającego nad głową, bo jest przyczyną tworzenia brzydkich cieni, zwłaszcza pod oczami.

7 szczegółów, które zrobią z Ciebie „babochłopa”

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Posprzątaj otoczenie

Czasami tak bardzo skupiasz się na swoim wyglądzie, że zapominasz, o tym, jak prezentuje się otoczenie? Niepościelone łóżko, porozrzucane po podłodze ubrania czy walające się tu i tam papierki po słodyczach nie ujdą uwadze obserwatora. Nawet najpiękniejsza stylizacja i profesjonalny makijaż nie zatuszują złego wrażenia. Dlatego przede wszystkim posprzątaj pokój.

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Zaakcentuj określone cechy wyglądu

Jeżeli nie będziesz występować przed kamerą telewizyjną, lepiej daruj sobie kilka warstw podkładu oraz konturowanie. Skup się na zaakcentowaniu niektórych części twarzy. Podkreśl brwi za pomocą cieni i wytuszuj dokładnie rzęsy. Zadbaj także, aby użyć podkładu ożywiającego twarz. Delikatny kolor nałóż również na usta.

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Zadbaj o to, żeby Twoja twarz się nie błyszczała

U niektórych dziewczyn problematyczna jest strefa T, czyli czoło, nos oraz podbródek. Jeżeli należysz do tego grona, musisz znaleźć dobry kosmetyk matujący. Chyba, że chcesz świecić niczym pochodnia. Przed kamerą efekt będzie jeszcze gorszy niż na żywo. Błyszczące plamy niewątpliwie przyciągną uwagę odbiorcy.

fotogeniczność

Fot. Thinkstock

Zadbaj o stylizację włosów

Duża objętość zawsze wygląda dobrze w kamerze. Cienkie, oklapnięte włosy prezentują się nieciekawie. Niestety nie zawsze mamy czas, żeby zadbać o każdy szczegół. Zdaniem Matthew Hollman – stylisty włosów - najlepszym wyborem przed kamerą, jeżeli się spieszysz, jest niedbały kok albo warkocz przerzucony na bok. Specjalista twierdzi, że objętość jest w obiektywie najważniejsza. Zdecydowałaś się na kok? Hollman sugeruje, aby mocno podciągnąć do góry włosy wokół twarzy. Dzięki temu sprawisz wrażenie, że włosów jest więcej. W przypadku warkocza zadbaj o to, aby był luźny. Możesz również potrzeć trochę włosy, żeby je naelektryzować. W ten sposób wyszczuplisz dekolt i podkreślisz profil twarzy.

Czy można schudnąć bez żadnego wysiłku fizycznego?

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo