Nocne nawyki, które rujnują wygląd Twojej skóry

Popełniasz WSZYSTKIE. Pora z nimi skończyć.
Nocne nawyki, które rujnują wygląd Twojej skóry
Fot. Thinkstock
02.04.2016

Podczas snu dochodzi do regeneracji skóry. Większość z nas wieczorem usuwa z twarzy resztki makijażu, nakłada krem i idzie spać, w ogóle nie zastanawiając się nad tym, co dzieje się w nocy. W końcu to podobno wtedy przypada najkorzystniejszy czas dla skóry, która wreszcie może pooddychać i odpocząć od warstwy makijażu.

Niewiele kobiet ma jednak świadomość, że kiedy jesteśmy pogrążone we śnie, także dopuszczamy się zwyczajów, mających druzgocący wpływ na stan skóry. Najważniejsze jest, aby mieć świadomość błędów, które popełniamy. Wtedy będziemy mogły nad nimi popracować.

Zdarza się Wam w niektóre poranki przeglądać w lustrze i podziwiać gładką skórę bez skazy, a innym razem czym prędzej odsuwać twarz, żeby tylko na siebie nie patrzeć? Być może wszystkiemu winne są brzydkie, nocne zwyczaje.

Przekonajmy się, czego bezwzględnie musimy unikać nocną porą, aby móc cieszyć się nieskazitelną skórą następnego dnia.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Alkohol

Zbyt duża ilość alkoholu wypita przed snem może zaburzyć jego równowagę. To prawda, że po kilku drinkach dość szybko zasypiamy, ale nie będzie to zdrowy sen, który przynosi upragniony wypoczynek. W efekcie możemy nabawić się pryszczy i doprowadzić do odwodnienia skóry.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Brak snu

Kolejnym poważnym błędem, który popełniamy jest zbyt mała ilość snu. Może ona skutkować powstaniem trądziku i przesuszeniem skóry. Pamiętaj, że potrzebuje ona czasu, aby doszło do wszystkich procesów regeneracyjnych. Dlatego postaraj się przesypiać każdej nocy siedem godzin.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Prysznic

Gorący prysznic nie jest najlepszym pomysłem, niezależnie czy bierzemy go w dzień, czy w nocy. Wysoka temperatura wody pozbawia skórę nawilżenia, które jest niezbędne dla jej zdrowia. Zamiast tego, przed udaniem się na spoczynek, postaraj się wprowadzić w nawyk relaksujący, ale letni prysznic bądź kąpiel. Dzięki temu odprężysz się i poczujesz lepiej, a jednocześnie nie zaszkodzisz swojej skórze.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Pozycja snu

Dla naszej cery najbardziej korzystna jest pozycja na plecach. Kiedy śpimy na boku albo na brzuchu to na twarzy, w wyniku wciskania głowy w poduszkę, pojawiają się odciski w postaci zmarszczek oraz drobnych linii. Poza tym te dwie pozycje sprzyjają wycieraniu skóry o poszewkę. Jeżeli nie jest zmieniana regularnie, stanowi najkrótszą drogę do powstania niedoskonałości.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Ogrzewanie

Ustawianie ogrzewania na noc na jak najwyższy stopień to niezbyt dobry pomysł. To prawda, że w sypialni będzie miło, ciepło i przytulnie, ale suche powietrze pozbawi Twoją skórę wilgoci. Stanie się ona sucha i matowa. Jeżeli jesteś zmarzlakiem, zaopatrz się w dodatkowy koc. Chyba że stawiasz wygodę ponad wygląd.

demakijaż

Fot. Thinkstock

Mycie twarzy

Każdej z nas zdarza się lub zdarzało wracać do domu późno w nocy. Zrobienie demakijażu wydaje się wtedy wyczynem ponad ludzkie siły. Niestety ten nawyk może bardzo niekorzystnie odbić się na stanie skóry. Pot oraz brud zapychają pory i na twarzy zaczynają pojawiać się wypryski. Dlatego na wszelki wypadek trzymaj w nocnym stoliku wilgotne chusteczki, dzięki którym szybko oczyścisz skórę.

 

demakijaż

Fot. Thinkstock

Rozmowa przez telefon

Większość z nas trzyma telefon przy łóżku podczas snu, chociażby ze względu na ustawienie porannego alarmu. Późne telefony od przyjaciółki, mamy czy faceta z pewnością są dla Was czymś naturalnym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że trzymając aparat przy policzku, wycieramy o niego wszystkie zarazki i bakterie, które zgromadziły się na powierzchni telefonu. Ustal dla najbliższych godzinę policyjną albo trzymaj przy łóżku - razem z telefonem - chusteczki.

10 bardzo dziewczęcych tatuaży: Napisy & miniaturowe rysunki

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie