Poznaj swój kształt piersi: Który z 7 typów opisuje Twój biust?

Dzwonki? A może wschód-zachód? Sprawdź, jaki stanik do nich pasuje.
Poznaj swój kształt piersi: Który z 7 typów opisuje Twój biust?
Fot. Thinkstock
19.02.2016

Patrząc na swój biust zastanawiamy się co najwyżej nad jego obwodem lub wielkością miseczki. Rzadko kiedy uświadamiamy sobie, że nasze piersi różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale także kształtem. Nie znamy fachowych określeń, więc wciąż dominuje wulgarna terminologia w stylu „płaskie naleśniki” albo „obwisłe wymiona”. Czas z tym skończyć i zaufać profesjonalistom.

Eksperci pracujący dla jednej z amerykańskich firm bieliźniarskich na łamach portalu Daily Mail proponują, by o damskich dekoltach mówić w bardziej elegancki i obrazowy sposób. Ich zdaniem wyróżniamy 7 kształtów piersi, które można dopasować do każdej kobiety na świecie.

Nie tylko zdradzają ich nazwy, ale sugerują także, jaki stanik najlepiej pasuje do każdego z wymienionych typów. Sprawdź, jak fachowo nazwać własny biust.

 

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI OKRĄGŁE

 

Co je wyróżnia? Jak sama nazwa wskazuje – kształtem najbardziej przypominają okrąg. I to nie byle jaki, bo wypełniony w takim samym stopniu na dole, jak i na górze biustu

Jaki nosić biustonosz? Nie wymagają specjalnej asekuracji, więc możesz sobie pozwolić na niewielki stanik podtrzymujący je od dołu. Miseczka nie musi obejmować całej ich powierzchni.

 

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI WSCHÓD-ZACHÓD

 

Co je wyróżnia? To biust bardzo skromnych rozmiarów, a przy okazji ułożony w charakterystycznej pozycji. Sutki są od siebie oddalone i skierowane w przeciwnych kierunkach.

Jaki nosić biustonosz? Dobry efekt uzyskasz zakładając najzwyklejszy stanik sportowy. Utrzymasz ja na miejscu i zakryjesz sutki. Nie wymagają dużej miseczki, bo same są niewielkie.

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI BOCZNE

 

Co je wyróżnia? Podobna sytuacja, jak w poprzednim przypadku – sutki skierowane są w przeciwnych kierunkach, ale są znacznie większe i pełniejsze, niż przy typie wschód-zachód. Między nimi widoczna jest wolna przestrzeń.

Jaki nosić biustonosz? Ze względu na ich specyficzne położenie powinnaś zakładać staniki o rozmiar większe.

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI STRZELISTE

 

Co je wyróżnia? Biust zdecydowanie pełniejszy na dole, niż na górze i delikatnie obwisłe. Są dłuższe, niż szersze.

Jaki nosić biustonosz? Postaw na stanik typu plunge, który uniesie piersi do góry, dzięki czemu staną się pełniejsze na całej powierzchni, a nie tylko na dole.

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI DZWONKI

 

Co je wyróżnia? Przypominają piersi strzeliste – pełniejsze na dole, niż na górze, ale ze względu na większą powierzchnię nieco bardziej zwisają.

Jaki nosić biustonosz? Wymyślna bielizna nie jest dla Ciebie. Potrzebujesz porządnego stanika, który obejmie całą powierzchnię piersi i będzie stanowił dla nich rusztowanie.

 

kształt piersi

fot. Thinkstock

PERSI ASYMETRYCZNE

 

Co je wyróżnia? Nie można określić do końca, jakiego są kształtu, bo każda pierś wygląda nieco inaczej. Jedna jest wyraźnie większa od drugiej. To jednak powszechna przypadłość, więc nie ma się czym przejmować.

Jaki nosić biustonosz? Postaw na stanik z miseczkami, w których możliwe jest usunięcie jednej wkładki. W ten sposób wyrównasz dysproporcje.

 

kształt piersi

fot. Thinkstock

PIERSI ŁEZKI

 

Co je wyróżnia? To biust okrągły, ale jednak bardziej pełny na dole, niż na górze. Kształt prezentujący się najbardziej naturalnie i pożądany m.in. przez pacjentki chirurgów plastycznych.

Jaki nosić biustonosz? Jaki tylko zechcesz! Ten kształt biustu nie wymaga specjalnego traktowania i poczujesz się komfortowo w każdym typie bielizny.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 3.29 / 5
Anonim (Ocena: 1) 19.02.2016 18:02
Nie widziałam bardziej gównianego artykułu na temat piersi.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 19.02.2016 18:00
A które sutki niby nie są skierowane w dwóch różnych kierunkach ? Widzieliście kiedyś sutki "patrzące" na wprost poza Iwoną Węgrowską?
odpowiedz
Wera (Ocena: 5) 19.02.2016 10:22
Ja mam albo okrągłe albo łezki;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2016 07:49
szczerze to nic mi nie pasuje, a nie mam jakiegoś dziwnego biustu
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2016 04:08
Zamiast zgadywać i wydziwiać warto się wybrać do braffiterki - dobierze najlepiej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie