Domowe sposoby na cienie pod oczami

Nie możecie pozbyć się cieni pod oczami? Wypróbujcie te sposoby.
Domowe sposoby na cienie pod oczami
Fot. Thinkstock
02.02.2016

Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i niewyspane. Nawet najlepsze korektory i podkłady nie są w stanie skutecznie ich zamaskować. Przyczyną powstania nieestetycznych podkówek bywa najczęściej niewyspanie, ale nie można wykluczyć czynników genetycznych czy nawet alergii. Według niektórych specjalistów na stan skóry pod oczami wpływa także tryb życia: stres, używki i niewłaściwa dieta. 

Poniżej prezentujemy popularne, domowe sposoby, które pomogą Wam w walce z cieniami. Jeżeli nie poskutkują, być może warto wybrać się do lekarza, który zbada, co mogło je wywołać.

Ziemniaki

To jeden z najtańszych sposobów. Zetrzyj na tarce ziemniaka, a papkę przełóż na gazę i zwiń. Tak przygotowane okłady włóż do lodówki na ok. 20-30 minut. Po wyjęciu przyłóż na skórę pod oczami i wytrzymaj tak 20 minut. Sok z ziemniaka ma właściwości rozjaśniające.

cienie pod oczami

Fot. Thinkstock

Zielona herbata

Dwie torebki zielonej herbaty zamocz w gorącej wodzie, a potem odłóż do wystygnięcia. Następnie nałóż je na obszar wokół oczu. Nie zdejmuj `kompresów` przez pół godziny. Składnikiem `cudotwórczym` jest zawarta w zielonej herbacie kofeina. Ma ona właściwości, dzięki którym kurczą się naczynia krwionośne. W efekcie stan skóry znacznie się poprawia.

cienie pod oczami

Fot. Thinkstock

Zielony ogórek

Pokrój ogórek na plasterki i włóż je do lodówki na ok. 20 minut. Po tym czasie nałóż kawałki warzywa na oczy. Dobrze jest trzymać je przez pół godziny. Dlatego co jakiś czas trzeba zmieniać okłady na świeże. Na skuteczność tego zabiegu mają wpływ antyoksydanty, które regulują przepływ krwi.

cienie pod oczami

Fot. Thinkstock

Olejek migdałowy

Delikatny masaż olejkiem migdałowym może zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy kilka kropel, które należy wmasować okrężnymi ruchami. Olejek zawiera witaminy poprawiające wygląd skóry. Bardzo ważna jest również systematyczność. Najlepiej przeprowadzać podobny zabieg każdego wieczoru.

PAPITEST: Korektory maskujące cienie pod oczami (Który jest najskutecznijeszy?)

cienie pod oczamia

Fot. Thinkstock

Świetlik

Napar z ziół świetlika to sprawdzony sposób na cienie pod oczami. Wystarczy zaparzyć jedną torebkę w niecałej szklance gorącej wody. Po upłynięciu kilkunastu minut można namoczyć w preparacie waciki i nałożyć je na oczy. Okłady trzeba trzymać ok. 15 minut. Skóra pod oczami zostanie rozjaśniona i odżywiona.

cienie pod oczami

Fot. Thinkstock

Mleko

W walce z cieniami skuteczne jest także mleko. Ze schłodzonym mlekiem postępujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku świetlika – nasączamy waciki i nakładamy na oczy. Kiedy zaczną robić się ciepłe, zmieniamy okład. Mleko działa rozjaśniająco i likwiduje obrzęki.

cienie pod oczami

Fot. Thinkstock

Woda chabrowa 

Jednym z produktów, które warto wypróbować, jest woda chabrowa. Zadziała ona kojąco na przemęczone oczy. Możemy przygotować ją sami. W tym celu należy zagotować szklankę wody, a następnie wrzucić do niej garść płatków. Potem gotujemy wodę jeszcze przez ok. 10 minut. Po wystygnięciu można ją zamrozić i stosować w formie kostek lodu. W ten sposób przygotujemy cały zapas.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2016 01:38
Żadne domowe sposoby nie działają, jeżeli ma się tragiczną budowę twarzy np. wysokie podniebienie. Ech, pozostaje mi życie z wielkimi, fioletowymi podkowami ;( ps. makijaż na niewiele się zdaje bo i tak je widać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo