Czy robienie tatuażu boli? Fakty, o których MUSISZ wiedzieć, zanim ozdobisz swoje ciało

Profesjonalny tatuator zdradza, jak długo goi się tatuaż i jakie wzory wybierane są najczęściej.
Czy robienie tatuażu boli? Fakty, o których MUSISZ wiedzieć, zanim ozdobisz swoje ciało
https://www.instagram.com/little.tattoos/
22.01.2016

Kiedyś kojarzone ze światem przestępczym, dzisiaj modna ozdoba na całe życie. Tatuaże już dawno wkroczyły na salony, a trwały wzór na ciele nikogo już nie gorszy. Co nie oznacza, że wiemy o nich wszystko. Zanim zdecydujesz się na wytatuowanie czegokolwiek, powinnaś zaczerpnąć fachowej wiedzy. Portal Elite Daily zaczerpnął wiedzy u doświadczonego tatuatora, który o bólu, gojeniu i krwawieniu wie dosłownie wszystko.

Gian Karle Cruz od 6 lat upiększa ciała swoich klientów. Wykonywał wzory na niemal każdej części ciała, obserwował reakcje tatuowanych, uczestniczył w branżowych konwentach i jeśli ktoś ma rozwiać nasze wątpliwości – to naprawdę właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Jeśli zastanawiasz się nad własną „dziarą”, powinnaś to przeczytać. Czy robienie tatuażu boli? Jak długo się goi? Jakie wzory wybierane są najczęściej? Czas na konkrety!

 

tatuaże

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/nora_ink/

TATUOWANIE JAKIEGO MIEJSCA BOLI NAJBARDZIEJ?

 

Tatuator bez żadnych wątpliwości twierdzi, że najbardziej delikatnym miejscem na naszym ciele są żebra. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, a pod spodem biegnie wiele nerwów. Potwierdzają to jego klienci. Spore cierpienie towarzyszy również tatuowaniu pach i spodu stóp.

 

JAKIE DZIWNE MIEJSCA TATUUJĄ SOBIE LUDZIE?

 

Gian twierdzi, że coraz częściej jest proszony o upiększenie pach. To jednak przyjemność tylko dla wybranych, bo zabieg ten jest wyjątkowo bolesny. Przez lata widział również wytatuowane paznokcie, wargi, powieki, a nawet gałki oczne. „Dziary” w miejscach intymnych także się zdarzają.

tatuaże

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/yakovlev_photo/

JAK DŁUGO GOI SIĘ TATUAŻ?

 

To sprawa bardzo indywidualna, ale według statystyk to średnio od 7 do 14 dni. Zazwyczaj strupki odpadają po około tygodniu. Co jednak nie oznacza, że skóra jest już zupełnie wygojona. Na to potrzeba od 1 do nawet 3 miesięcy.

 

CZY KRWAWIENIE W CZASIE TATUOWANIA JEST NORMALNE?

 

Na to także nie ma reguły. Niektóry krwawią dość mocno, inni prawie wcale. Według artysty normalną reakcją organizmu jest niewielkie krwawienie. Jeśli krew dosłownie tryska z tatuowanego miejsca – dzieje się coś niedobrego i należy to przerwać. Winna może być zbyt słaba krzepliwość krwi.

 

tatuaże

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/katancostello/

CZY PRZED ZROBIENIEM TATUAŻU TRZEBA SIĘ OGOLIĆ?

 

Nie jest prawdą, że owłosienia pozbywają się wyłącznie bardzo zarośnięci klienci. Nawet jeśli nie widać włosków w tatuowanym miejscu, i tak trzeba się ich pozbyć. Występują na nich najróżniejsze mikroorganizmy, które mogłyby wydłużyć czas gojenia, a nawet doprowadzić do zakażenia.

 

JAKI JEST NAJPOPULARNIEJSZY WZÓR TATUAŻU?

 

Gian bez zastanowienia wskazuje na znak nieskończoności oraz słowo „hope”. - Każdy woli żyć nadzieją, niż jej nie mieć – twierdzi.

 

CO TO JEST WEGAŃSKI TATUAŻ?

 

Według tatuatora to wyłącznie chwyt marketingowy, bo współcześnie wszystkie tusze wykonane są na bazie naturalnych składników roślinnych. Dla wegan problemem mogą być jedynie produkty używane do zabezpieczenia świeżo wykonanego tatuażu, bo w większości zawierają w sobie lanolinę (wosk z wełny owczej).

 

tatuaże

fot. zrzut ekranu https://www.instagram.com/napotattoo_custom/

CZY LUDZIE CZĘSTO TATUUJĄ SIĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU?

 

Jeśli do tego dochodzi, to znaczy, że tatuażysta nie jest żadnym artystą, ale oszustem. Wszystkie profesjonalne salony kierują się prostą zasadą – nie należy wykonywać trwałych wzorów na ciele osoby, która po wytrzeźwieniu może tego żałować. Na sesję tatuażu należy przyjść z jasnym i wypoczętym umysłem.

 

 

 

tatuaże

https://www.instagram.com/little.tattoos/

CZYM RÓŻNI SIĘ BIAŁY TUSZ OD KOLOROWYCH?

 

Gian jest przeciwnikiem tej substancji. Jego zdaniem nie ma konsystencji zwykłego tuszu, ale są to raczej mikroskopijne koraliki wszczepiane pod skórę. Na dodatek bardzo wrażliwe na słońce, więc mają tendencję do zmiany koloru.

 

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4 / 5
Kasia ze SkinProject (Ocena: 5) 30.08.2019 21:30
To prawda, że całkowite gojenie trwa dłużej niż się wydaje. Ale pierwszy etap - ten do odpadnięcia strupków - jest zazwyczaj najbardziej uciążliwy. To wtedy pojawia się ból i nierzadko uporczywe swędzenie. Czy można wspomóc gojenie tatuażu? Można. Konieczne jest oczywiście stosowanie się do zaleceń tatuatora i przetrzeganie zasad higieny, niebagatelne znaczenie może mieć tez jednak stosowanie profesjonalnego preparatu pielęgnacyjnego - np. https://skinproject.tattoo - wspomaga gojenie, zapobiega stanom bakteryjnym. nawilża i jednocześnie jest świetną profilaktyką świądu.
odpowiedz
Iwcia (Ocena: 3) 23.01.2016 04:51
"Czym się różni biały tusz od kolorowych?" Yyy... Kolorem na przykład?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2016 21:55
mnie nie bolał żaden a mam ich 8 :) zaczynając od dołu : na stopie, nad piętą, na udzie , na pachwinie, na żebrach , na nadgarstku , na łopatce i na karku :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2016 21:16
Uważam że tatuaż to indywidualna sprawa w każdej kwestii , czy bólu, czy gojenia, czy znaczenia. Dla każdego jego wybrany wzór znaczy coś innego. I tak naprawdę wszystko zależy od osoby która chce mieć tatuaż. Ja zrobiłam sobie na żebrach, bez żadnego bólu ale zastanawiałam sie nad nim i dojrzewalam 10 lat...............nie ma reguły do niczego......ilu ludzi tyle zdań ,doświadczeń , przygotowań , każdy z nas jest inny i wszystko inaczej odbiera.....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 22.01.2016 18:29
Moim zdaniem najbardziej bolącym miejscem jest łokieć. (mam zrobiony cały rękaw)Tylko tatuaz w tym miejscu bolał mnie jak diabli. ledwo wytrzymałam :) Mam też na żebrach , na stopie i na karku i te nie bolały mnie wcale :) ból to bardzo indywidualna kwestia i nie ma co pytac czy boli czy nie. Trzeba samemu sie przekonać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie