Czy masz IDEALNY NOS? Możesz to łatwo zmierzyć!

Proporcje sprawdzisz przy pomocy linijki i kątomierza. Takie same pomiary wykonywane są przez chirurgów plastycznych.
Czy masz IDEALNY NOS? Możesz to łatwo zmierzyć!
Fot. Thinkstock
29.12.2015

Ciało człowieka to kilka metrów kwadratowych skóry i niezliczona liczba szczegółów, a niektórym sen z powiek spędza ten najmniejszy – niepozorny nos. W rankingu kobiecych kompleksów jego kształt zajmuje bardzo wysokie miejsce. Większości z nas wydaje się, że jest za duży, krzywy, garbaty i nie pasuje do reszty twarzy. Subiektywne odczucia nie zawsze mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością, więc czas spojrzeć na niego fachowym okiem.

Jak wygląda zgrabny nos? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale istnieje coś takiego jak uniwersalne proporcje. To właśnie nimi kierują się wszyscy profesjonalni chirurdzy plastyczni ustalając, co należy zmniejszyć, a co wygładzić. Wystarczy wykonać kilka pomiarów, by mieć pewność, czy rzeczywiście jest z nim coś nie tak.

Dzięki nim dowiesz się, czy masz idealny nos. Chwyć za linijkę (a najlepiej miarkę krawiecką) i kątomierz...

 

idealny nos

fot. zrzut ekranu drrawnsley.com

IDEALNY NOS: KĄT PIĘKNA

 

Do wykonania tych pomiarów przyda się linijka (która posłuży jako linia prosta) oraz kątomierz. Na kolejnych 4 obrazkach widzimy, o ile stopni powinien być odchylony perfekcyjny nos względem czoła, brody czy ust.

 

idealny nos

fot. zrzut ekranu drrawnsley.com

IDEALNY NOS: PROFIL

 

Ten pomiar zdecydowanie łatwiej wykonać na zdjęciu. Wyznacz dwie poziome linie (jak na obrazku) i sprawdź, czy czubek nosa znajduje się dokładnie pomiędzy nimi. Jeśli tak - z Twoim profilem jest wszystko w porządku.

 

idealny nos

© Fame/Flynet

IDEALNY NOS: ZŁOTY PODZIAŁ

 

Zmierz odległość między czubkiem nosa i brodą. Wykonaj pomiar odległości między środkiem ust i brodą. Ponownie podziel je przez siebie. Uzyskałaś wynik w okolicach 1,62? To właśnie słynny złoty podział świadczący o symetryczności twarzy i samego nosa.

 

idealny nos

fot. zrzut ekranu drrawnsley.com

IDEALNY NOS: ZASADA 1/3

 

Przy pomocy linijki lub miarki dokonaj pomiaru swojej twarzy – od linii włosów do brody. Symetryczna twarz z idealnym nosem powinna podzielić się na 3 równe części. Jedna od linii włosów do brwi, druga od brwi do czubka nosa, trzecia od czubka nosa do brody. Jeśli nos nie wystaje poza swoją strefę, to znaczy, że znajduje się w prawidłowym miejscu.

 

idealny nos

fot. zrzut ekranu drrawnsley.com

IDEALNY NOS: ZASADA 1/5

 

Dokonaj kolejnego pomiaru – tym razem wszerz, od zewnętrznej krawędzi jednego do granicy drugiego ucha. Symetryczna twarz powinna podzielić się na 5 równych części: dwukrotnie od ucha do zewnętrznego kącika oka i szerokość oka. Piątą, środkową strefą powinna być szerokość nosa. Dokładnie takiej samej wartości, jak pozostałe cztery.

Komentarze (3)

Ocena: 4 / 5
adsf (Ocena: 2) 05.01.2016 17:32
nie mam idealnego nosa a i tak jestem piękna, i żaden artykuł nie zaburzy tego zdania :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2015 14:29
Mi wystarczy lustro :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2015 01:53
No i niby mam idealny nos wg tego artykułu, ale co, jeśli mam nierówności w obrębie czubka nosa i skrzywia się on, gdy uśmiecham się szczerze? Część chrzęstna nie jest ładna. Doktorze Szczyt, jadę do pana.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo