Groźna moda: Nastolatki oszczędzają na aparatach ortodontycznych. Robią je sobie same!

Po co wydawać kilka tysięcy złotych u dentysty, skoro można zrobić to inaczej? Nie róbcie tego w domu!
Groźna moda: Nastolatki oszczędzają na aparatach ortodontycznych. Robią je sobie same!
11.09.2015

W krajach wysoko rozwiniętych - uważane za przykrą konieczność, w Polsce bywają powodem do dumy. Mowa o stałych aparatach ortodontycznych. Metalowe rusztowanie, które zakłada się nawet na kilka lat, przynosi świetne rezultaty. W ten sposób udaje się wyprostować nawet najbardziej krzywy zgryz. Niestety, taka przyjemność to koszt kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Drogo? Niektórzy postanowili uzyskać ten sam efekt za znacznie mniejsze pieniądze. Wśród młodzieży coraz większą popularnością cieszą się aparaty wykonane i założone własnoręcznie. Choć „aparat” to za dużo powiedziane, bo zazwyczaj ogranicza się do kawałka sznurka, gumki lub nitki dentystycznej. Młodym ludziom wydaje się, że w ten sposób można pozbyć się np. diastemy (przerwy między zębami).

W Internecie aż roi się od porad, jak poprawić swój uśmiech domowymi metodami. To może się jednak wyjątkowo źle skończyć...

fałszywy aparat na zęby

Wiele wskazuje na to, że główną propagatorką tej mody jest vlogerka z Norwegii, Stine Hofstad. Nastolatka już 3 lata temu opublikowała na YouTube nagranie, w którym pokazała własny sposób na diastemę. Twierdzi, że udało jej się pozbyć przerwy między zębami dzięki... nitce dentystycznej. Regularnie obwiązywała nią zęby.

Co na to dentyści? Są przerażeni pomysłowością nastolatków. Ich zdaniem to prosta droga ku temu, by za kilka lat nie mieć już własnych zębów. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano już kilka przypadków, kiedy zęby ofiar tego trendu zwyczajnie wypadały. W Tajlandii mówi się nawet o przypadkach śmiertelnych.

Mimo wszystko, niektórzy nadal próbują... Zobaczcie kilka odważnych i efekty uboczne!

fałszywy aparat na zęby

A tak może się skończyć obwiązywanie zębów sznurkami lub inną gumką.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2015 15:23
Dlaczego nikt nie uświadamia, że sam fakt, że to fajnie wygląda to nie wszystko? I, że domowymi sposobami można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku? To są dzieci internetu, zero życia, brak kontaktu z rodzicami, tylko internet i internet... I swoją drogą czy nikt tych "blogerek" nie uświadamia, że przez rozpowszechnianie swojej głupoty może komuś stać się krzywda?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2015 14:32
I niech robią, niech zęby im wypadają- za głupotę się płaci. Chociaż moim zdaniem aparaty powinny być sporo tańsze [a nie ceny jakby je ze złota robili]- nosiłam aparat ponad rok- tego bólu nie życzę nikomu, a zęby w 60% powróciły na swoje miejsce...wydane pieniądze i niepotrzebne cierpienie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 20:17
Durne nastolatki mysla ze to zabawa, a w rzeczywistości to bol i bardzo duzy dyskomfort nie zycze nikomu nosic aparatu przez 3lata i tych wizyt u stomatologa i tego bolu,a to jeszcze nie koniec ,bo potem jest drugi ,który zakładamy na noc żeby żeby nie wrocily w stan poprzedni.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 18:45
Robia same ,bo nie jest im potrzebny ,bo tak modnie ,rodzice nawet nie sa swiadomi co coreczka wkłada sobie na żeby po wyjściu z domu ,już nie jedna zrobila sobie krzywdę w pogoni za ta moda.
odpowiedz
Goodforyou blog (Ocena: 5) 11.09.2015 14:37
Jezu ja serio nie wierzę w to co widzę. Od lutego noszę aparat stały i nie wiem co w tym takiego super extra? Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać kiedy go zdejmę, a jeszcze wiele przede mną. Aparat założyłam ponieważ miałam zbyt mocno wysuniętą szczękę górną, a dół za bardzo do tyłu, przez co ścierały mi się zęby. Aparat założyłam tylko dlatego, że dentystka powiedziała mi, że jeszcze kilka lat a doszczętnie zetrę sobie zęby. Wiedziałam, że nie mogę już czekać, bo chce mieć swoje zęby jak najdłużej. Koszt aparatu był bardzo duży, ponieważ mam aparat estetyczny. Naprawdę nie wiem co w tym takiego fajnego. To jak druty się przesuwają? To jak bolą zęby, gdy się prostują? Czy to, że po wizycie u ortodonty przed kilka dni nie można w ogóle gryźć (szczególnie jak jest wymiana drutu). Serio jestem w szoku.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo