Faceci lubią krągłości? To badanie wykazało coś zupełnie innego (Znamy idealne BMI!)

Mężczyźni z całego ciała wydali wyrok. Im mniej, tym lepiej.
Faceci lubią krągłości? To badanie wykazało coś zupełnie innego (Znamy idealne BMI!)
05.09.2015

Coraz częściej słyszymy głosy, że „prawdziwe kobiety mają krągłości”, „dziewczyny nie powinny wyglądać jak chodzące wieszaki” oraz „mężczyzna nie pies, na kości nie poleci”. Swoje robi także moda na plus size i głośne protesty przeciwko lansowaniu nierealnego obrazu kobiecości w mediach. Wszystko wskazuje na to, że naprawdę mamy dosyć wychudzonych piękności o ciałach nastoletnich chłopców.

A ile w tym wszystkim prawdy? Sprawdził to międzynarodowy zespół naukowców. Ich szeroko zakrojone badania miały dać odpowiedź na pytanie, z czym kojarzy nam się kobiecość i jak powinna wyglądać idealna przedstawicielka płci pięknej. W tym celu do eksperymentu zaproszono ponad 1300 osób z 10 krajów (m.in. z Wielkiej Brytanii, Chin, Austrii, Nigerii czy Iranu). To grupa reprezentująca niemal całą populację świata, biorąc pod uwagę różne kontynenty, wyznania, ustroje polityczne, rasy itp.

Wszystkim z nich zaprezentowano zdjęcia 21 różnych kobiet. Celem ankietowanych było ustawienie ich w kolejności od najbardziej do najmniej atrakcyjnej.

wskaźnik masy ciała

Badacze opierali się na hipotezie, że na samym szczycie znajdą się kobiety o wskaźniku masy ciała (BMI) w przedziale 22-25. W końcu ankietowani pochodzą z różnych stron świata i wyznają różne wartości. Nie wszyscy są skażeni kultem anorektycznego piękna, jak jest to w przypadku Europy. Wspomniana wartość w skali BMI oznacza wagę prawidłową. Poniżej jest niedowaga, powyżej – nadwaga.

Ku ich zaskoczeniu, werdykt okazał się zupełnie inny. Bez względu na to, skąd pochodzili ankietowani, niemal wszyscy uporządkowali sfotografowane kobiety w kolejności od najszczuplejszej do najsolidniej zbudowanej. Znowu wygrała chudość. Na pierwszym miejscu wśród wszystkich badanych znalazła się modelka o BMI wynoszącym 19, co oznacza dolną granicę wagi prawidłowej.

Wybranie szczuplejszej było niemożliwe, bo ważyła ona najmniej ze wszystkich zaprezentowanych kobiet.

wskaźnik masy ciała

Badacze doszli do wniosku, że stwierdzenie „mężczyźni lubią krągłości” jest jedynie mitem. Eksperyment wcale nie udowodnił tego, że panowie gustują w nieco większych kobietach o szerokich biodrach, które mają ułatwić urodzenie potomstwa. W rzeczywistości uwielbiają kobiety jak najbardziej szczupłe i drobne.

Dlaczego? Chuda sylwetka od zawsze kojarzyła się z młodością (odejmuje kobiecie lat), a także zdrowiem. Idealna wybranka nie może ważyć za dużo, bo w przeciwnym razie istnieje zwiększone ryzyko chorób związanych z nadwagą.

Myślicie, że tylko o to chodzi? A może to jednak efekt promowania anorektycznych modelek i wychudzonych gwiazd?

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 4.59 / 5
Sara (Ocena: 1) 07.07.2021 07:35
Ufać artykołowi który jest przekupiony ma wielce pulchne dziewczyny tępić wmawiać że wola chude ciekawe ja jestem pulchna waszym słowem gruba i jakoś wszyscy patrzą na mnie z porzadaniem aż partner musi mnie pilnować dobrze że mam męża ochroniarza bo by mnie rozszarpali na strzępy xd artykuł się myli facet woli kobietę z krągłościami wybaczcie chudzielce ale facet chce sobie łapać co nie co a nie martwić się czy złamie kości. Taka już ich natura i nic tego nie zmieni. Pozdrawiam
odpowiedz
Anapolis (Ocena: 3) 08.09.2015 13:25
BMI to nie wszystko,o wiele ważniejsze są proporcje ciała i stosunek tłuszczu do masy mięśniowej. Czy wiecie, że wg BMI kulturyści mają nadwagę? OK, mają nadwagę... mięśni. Ale kto wygląda lepiej ważący 120 KG "mięśniak" czy otłuszczony facet z wielkim brzuchem? Kiedyś, gdy moja mama była szczuplejsza, zważyłyśmy się. Bardzo zdziwiła się, że waży o kilo mneij niż ja a nosi dwa rozmiary więcej. Jak to możliwe? - pytała. A tak to, że ja od zawsze trenowałam(pływanie, sprint, potem fitness). To po prostu zasługa tego że mięśnie ważą więcej przy mniejszej objętości. Pamiętacie te artykuły o skinny fat - "chudych tłuściochach"? Czas zapomnieć o BMI i wadze a zacząć patrzeć na obwody i poziom tłuszczu w organizmie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 22:56
Wieszaki nie pocieszajcie się. Wieszak zawsze jest aseksualny tak samo jak baba z nadwaga. Szczupła Ska z fajnym biustem, pupą i bioderkami to jest to! Ido tego płaski brzuch :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2015 13:18
Faceci lubią szczupłe dziewczyny, ale "zdrowe". Ja np. jestem szczupła z natury, mam duże wcięcie i szersze bioderka, choć mały biust. Jak ubiorę coś obcislego to każdy się obejrzy. Co ciekawe, byłam na wakacjach w dość odległym miejscu, gdzie tamtejsze kobiety mają "większe" figury-duże tyłki, biusty, są bardzo potężne. Myślałam, że będę uznawana tam za za chudą, ale wręcz przeciwnie-kult szczupłej sylwetki dotarł także tam, bo miałam naprawdę duże branie. Dlatego moim zdaniem ładne jest to , co jest zdrowe. Dlatego ładne są włosy błyszczące, paznokcie, które się nie łamią, skóra gładka i o ładnym kolorycie oraz szczupła sylwetka z kobiecymi zaokrągleniami tam, gdzie trzeba.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2015 19:25
A co mają krągłości do BMI? Można być chudym i mieć krągłości. Można mieć nadwagę i ich nie mieć. To zależy od budowy ciała, nie wagi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie