Graficy z różnych krajów przerobili jej zdjęcie, żeby wyglądała seksownie. Bardzo się zmieniła?

Mężczyźni z różnych stron świata wyobrażają sobie atrakcyjną kobietę zupełnie inaczej.
Graficy z różnych krajów przerobili jej zdjęcie, żeby wyglądała seksownie. Bardzo się zmieniła?
18.08.2015

Ten prosty eksperyment udowadnia, że nie ma czegoś takiego jak ideał czy wzór piękna. Ogromną rolę w postrzeganiu urody odgrywa nie tylko gust, ale także miejsce naszego pochodzenia, moda charakterystyczna dla danej szerokości geograficznej, obraz lansowany przez lokalne media i tak dalej. Piękność do której wzdychają wszyscy faceci w Polsce może się okazać wyjątkowo mało atrakcyjna np. dla obywateli Brazylii. I na odwrót.

Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia młodej kobiety, które przedstawia ją dokładnie taką, jaka naprawdę jest. Bez przesadnego makijażu, ani poprawek graficznych. Pomysłodawcy zabawy przesłali fotografię do grafików z różnych części świata i poprosili ich o jedno – przeróbcie modelkę w taki sposób, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla mężczyzn w waszym kraju.

Efekt jest naprawdę niezwykły. W niektórych wersjach zupełnie nie przypomina siebie! Trudno o bardziej przekonujący dowód na to, że gusta zależą nie tylko od indywidualnych preferencji, ale także od miejsca naszego pochodzenia. W którym wydaniu wydaje Wam się najładniejsza?

ideał piękna

Włochy

ideał piękna

Stany Zjednoczone

ideał piękna

Holandia

ideał piękna

Rumunia

ideał piękna

Wenezuela

ideał piękna

Chiny

ideał piękna

Ukraina

ideał piękna

Zdjęcie oryginalne, które wykonano w Wielkiej Brytanii

ideał piękna

Egipt

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2015 23:33
ciekawe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2015 22:12
Jak widzicie kanon piękna wcale nie jest stały, to wytwór społeczeństwa. Zmienia się nie tylko wraz z regionem świata (jak w tym przypadku) ale i z czasem. Przecież to widać nawet po ubraniach i fryzurach które są modne - w 2000 roku byłam bardzo zadowolona z zestawu ubrań X i fryzury Y, wszyscy komplementowali, a dziś uważam, że były paskudne. Wtedy pewnie pomyślałabym "paskudne" o tym co podoba mi się dzisiaj. Dobrze mieć świadomość co nami kieruje.
odpowiedz
Giuditta (Ocena: 5) 18.08.2015 17:39
Widziałam wszystkie przeróbki na jakiejś brytyjskiej stronie i tam była też m.in. Serbia. Byłam w szoku, że jej nie wysmuklili, bo Serbki to na ogół szczupłe i wysokie dziewczyny. Owszem, ubierają się jeszcze bardzo tandetnie, ale wyglądają zupełnie inaczej niż zaprezentował to serbski grafik.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2015 17:18
to chyba bardziej jest pokazane jaki typ kobiety, ksztaltow kobiecych jest w danym kraju.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 18.08.2015 12:32
Moim zdaniem najlepiej w USA.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo