8 najczęstszych typów sutków. Nie każdy wygląda idealnie, ale żadnego nie powinnaś się wstydzić!

Nie daj sobie wmówić, że „normalny” sutek musi być kształtny i wypukły. Każda z nas wygląda inaczej.
8 najczęstszych typów sutków. Nie każdy wygląda idealnie, ale żadnego nie powinnaś się wstydzić!
07.08.2015

Chociaż posiada je każdy człowiek, rzadko zastanawiamy się nad wyglądem naszych sutków. Bardziej interesuje nas kształt i wielkość piersi, niż ich zakończenie. Czasami jednak zwracamy na nie szczególną uwagę, kiedy dochodzimy do wniosku, że nieco różnią się od tych normalnych, które widujemy u innych. Zaczynamy się wręcz niepokoić, że coś jest z nami nie tak, a dziwny kształt sutka może być objawem groźnej choroby.

Skąd to się wzięło? Także i tym razem winę należy zrzucić na media, które uparcie lansują wyłącznie piękne i kształtne sutki. Tymczasem u każdej z nas wyglądają one inaczej. Są wypukłe, wklęsłe, małe, nieco większych rozmiarów, krótkie i dłuższe. Nie powinnaś wpadać z tego powodu w kompleksy, bo ich kształt i wygląd zazwyczaj nie wpływa na ich najistotniejszą w przypadku kobiet rolę, czyli karmienie potomstwa.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, prezentujemy 8 najczęściej występujących typów sutków. Wszystkie uznawane są przez medycynę za normalne!

sutki

Z lewej strony widoczny jest sutek, który uznawany jest za typowy. U większości z nas wygląda właśnie w ten sposób. Po prawej - sutek płaski, którego brodawka nie jest bardzo widoczna.

sutki

Po lewej - sutek nazywany wypukłym. Brodawka, jak i jej otoczka, wyraźnie odstają od piersi. Po prawej - sutek krótki, który w niewielkim stopniu wystaje ponad otoczkę brodawki.

sutki

Po lewej stronie widoczny jest sutek długi - może być różnych kształtów, ale charakteryzuje go to, że odstaje od piersi na długość nawet kilku milimetrów. Z prawej - pierwszy typ sutka wklęsłego.

sutki

Na koniec kolejne sutki wklęsłe - brodawka została cofnięta do środka, co na co dzień nie powinno nam przeszkadzać. Ewentualny problem może się pojawić w przypadku karmienia dziecka piersią, więc jeśli jesteś właścicielką właśnie takich sutków - zasięgnij wcześniej opinii lekarza.

Zdradzisz nam, który typ pasuje do Ciebie?

Komentarze (20)

Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2018 17:24
Wszystkie fajne oprócz wklęsłych. Nie są ładne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.07.2018 12:57
Ok
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2018 10:12
Sutek długi ;) mi się pp d obaj amoje wenntylki :D
odpowiedz
Cicha (Ocena: 5) 08.08.2015 02:31
Kiedyś miałam ładne sutki. Po ciąży jednak się to zmieniło... Krótko karmiłam piersią, przez problemy zdrowotne dziecka, ponieważ wylądowało w innym szpitalu niż je urodziłam. Przez to zrobiły się całkiem płaskie z dużą otoczką. Nie są wklęsłe, ale nie wyglądają tak ładnie jak kiedyś. Trochę kompleks, bo kiedyś bardzo lubiłam swoje piersi (jedna z niewielu rzeczy które w sobie lubiłam i byłam dumna). W sumie nadal je lubię, kształt i wielkość (mimo, że się zwiększyła), ale te sutki i brodawki, uważam, że trochę je oszpecają Trochę przykre...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2015 22:12
haha żaden xD moje są trochę owalne trochę wypukłe zakończone dziubkiem xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo