Test: Czy masz IDEALNĄ twarz?

5 zasad, które znane są już od wieków, ale wciąż obowiązują.
Test: Czy masz IDEALNĄ twarz?
15.07.2015

Podobno ideały nie istnieją, ale nieco inne zdanie na ten temat miał pewien wybitny malarz i anatom (choć specjalizował się także w wielu innych dziedzinach). Leonardo da Vinci już kilkaset lat temu dążył do określenia perfekcyjnego wyglądu człowieka. Wnikliwie obserwował i analizował ludzką cielesność, by wreszcie dojść do wniosku, że istnieją cechy, które obiektywnie świadczą o naszej atrakcyjności.

Włoski geniusz, zamiast polegać na własnym guście i oceniać, czy ktoś prezentuje się ładnie, czy może wręcz przeciwnie, podszedł do tego tematu bardzo technicznie. Dzięki precyzyjnym pomiarom stworzył matematyczny wzór na twarz idealną. Od kilkuset lat stworzona przez niego zasada wciąż obowiązuje i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej kwestii zmienić.

Korzystając z ogromnej wiedzy Leonarda, także dzisiaj możesz sprawdzić, jak daleko Twojemu obliczu do perfekcji. Stań przed lustrem, przygotuj linijkę i zmierz swoją atrakcyjność!

idealna twarz

Pierwsza zasada to podział centralnej części twarzy na trzy strefy. Według Leonardo da Vinci idealne oblicze charakteryzuje się tym, że długość oka (mierzona od kącika do kącika) powinna być dokładnie taka sama, jak przestrzeń pomiędzy wewnętrznymi kącikami oczu oraz szerokość nosa (w najszerszym miejscu).

idealna twarz

Druga zasada mówi o tym, że idealna twarz zależy od wielkości ust i rozstawu oczu. Aby to sprawdzić należy porównać szerokość ust oraz odległość pomiędzy tęczówkami oczu (od wewnętrznej granicy). Obie wartości powinny być jednakowe.

idealna twarz

Trzecia zasada wskazuje na to, że nie bez znaczenia są także nasze brwi. Ich dolna granica powinna znajdować się dokładnie na tej samej linii, co górna granica uszu.

idealna twarz

Czwarta zasada również odnosi się do uszu. Ich dolna granica powinna leżeć dokładnie na tej samej linii co dolna granica nosa (lub po prostu jego czubek).

idealna twarz

Ostatnia, piąta zasada, tym razem dzieli nasze oblicze na dwie części. Idealna twarz to taka, kiedy oczy znajdują się dokładnie na środku jej wysokości (licząc od czubka głowy do brody).

Czy spełniasz wszystkie te wymagania?

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2015 20:38
A ja jestem ciezko chora, co miesiac leze w szpitalu, zazywam 30 tabletek dziennie.. skutki uboczne sa takie, ze jestem cala spuchnieta i mam bordowe policzki, wygladam jak potwor i jakos musze z tym zyc.. dziewczyny, dziekujcie bogu jesli jestescie zdrowe, bo nikomu nie zycze takiego zycia jakie mam ja..()
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2015 12:41
Spelniam!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2015 12:39
No to jestem idealna - ale to nie prawda. Dziewczyny takie testy nie są prawdziwe. Czasem mimo tego, że wszystko oddzielnie wydaje się piękne razem jest brzydkie, a czasem mimo, że oddzielne elementy nie są cudem świata to wspólnie tworzą coś od czego nie możemy oderwać oczu. Pamiętajcie - każda potwora znajdzie swojego amatora, a ile ludzi na świecie tyle gustów i guścików. Każda z Was jest piękna na swój własny indywidualny sposób :)
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2015 11:14
Właśnie siedzę z opatrunkiem na nosie 3 dni po operacji i mam nadzieję pasować do powyższych wymogów za parę miesięcy :P
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2015 03:21
mam bardzo brzydka twarz,przegralam zycie. ladne dziewczyny,dziekujcie losowi codziennie. nie zdajecie sobie sprawy,jak ciezko byc brzydkim. wy macie szanse na podziw,aprobate ludzi,podryw,milosc,seks i wiekszy szacunek niz ja kiedykolwiek. przegralam zycie.
zobacz odpowiedzi (11)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo