Marzysz o tatuażu? Poznaj listę najmniej bolesnych miejsc na ciele!

Może zdecydujesz się na pierwszy wzór już w te wakacje?
Marzysz o tatuażu? Poznaj listę najmniej bolesnych miejsc na ciele!
12.07.2015

Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że wszystkie tatuaże są bolesne! Intensywność bólu to jednak kwestia indywidualna, dlatego nie warto nigdy w stu procentach sugerować się opiniami innych. Wszystko zależy od własnej odporności, miejsca, techniki wykonywania i rozmiaru wzoru, który wybierzemy. Istnieją jednak miejsca na ciele, które dla większości doświadczonych ludzi wiążą się z umiarkowanym bólem. Dlatego jeśli marzysz o tatuażu, ale obawiasz się dyskomfortu, zastanów się na wyborem któregoś z nich!

1. Ramię

Jeśli marzysz o wytatuowaniu rękawa, spokojnie możesz zacząć od ramienia. Za najbardziej bolesne miejsca uznaje się bowiem: żebra, łokieć, kostkę, pachwiny, piersi, usta, brwi, śródstopie, powieki, a także okolice za uchem. Oczywiście, tak jak już pisałyśmy, jest to kwestia indywidualna. Dlatego nie warto się zniechęcać! To, co dla niektórych jest bolesne, dla ciebie może nie stanowić większego problemu. 

 

tatuaż na łydce

5. Łydka

Łydka także przez wielu uznawana jest za miejsce, na którym tatuowanie nie sprawia tak dużego bólu. Dlatego koniecznie weź je pod uwagę, podczas gdy będziesz zastanawiać się nad tym, gdzie umiejscowić swój wymarzony wzór.

 

udo

2. Udo

Miejsca, w których skóra jest gruba, z reguły wiążą się z umiarkowanym bólem. Przednia strona ud to więc doskonałe miejsce na tatuaż. W przeciwieństwie jednak do tyłu ud i łydek. Tatuaże w tych okolicach zapewniają znacznie intensywniejsze poczucie dyskomfortu. 

 

tatuaż na plecach

3. Tatuaż na górze pleców

O ile ominiesz kości i okolice szyi, tatuaż na plecach nie powinien być aż tak bolesny. Jeśli bardzo boisz się bólu, wybierz mniejszy wzór, który pozwoli ci ominąć te najbardziej wrażliwe miejsca.

 

tatuaż na przedramieniu

4. Wewnętrzna strona przedramienia

Tatuowanie w tym miejscu także powinno boleć w umiarkowany sposób, o ile ominiesz okolice nadgarstka. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór napisu lub wzoru, który można stworzyć techniką nakłuwania skóry przy równoczesnym wprowadzaniu barwnika (dotwork). 

 

Komentarze (17)

Ocena: 4.53 / 5
Monia (Ocena: 5) 02.09.2017 01:21
Ja mam jak na razie jeden tatuaż- na udzie- i praktycznie mnie nie bolał ;-) Zrobiłam go w Jah Love Tattoo i już myślę o kolejnym, ale nie wiem jakie miejsce wybrać :D chociaż dla fajnej dziary warto sie troche pomeczyc, ból jest do przezycia ;)
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 16.03.2017 20:15
Łydki są bardzo bolesne.
odpowiedz
Alna (Ocena: 5) 11.05.2016 18:54
Mnie bolał tatuaż na pierwszej sesji, ale dałam sobie radę dzięki koleżance, bo poleciła mi krem znieczulający swiss medical, który można kupić taniej niż w aptece na stronie naporost.pl Serdecznie polecam stosować krem przed rozpoczęciem robienia tatuażu, bo na prawdę unikniesz bólu.
odpowiedz
Anka (Ocena: 5) 14.02.2016 17:32
Jednych boli tu, innych tam - to bardzo indywidualna sprawa. Każdy tatuaż wiaże się z jakimś bólem- mniejszym lub większym. Przy okazji pozdrawiam ekipę z 13Tattoo, która najlepiej na świecie zadaje ten ból ;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.11.2015 15:44
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo