Sposoby pielęgnacji różnych rodzajów cery

Dobór odpowiednich kosmetyków i technik pielęgnacji oszczędzi ci przykrych niespodzianek oraz sprawi, że poczujesz się komfortowo.
Sposoby pielęgnacji różnych rodzajów cery
20.06.2008

Jeśli nie wiesz, jaką masz cerę, zrób sobie test, który opublikowaliśmy we wtorek. Jeśli już wiesz, to zobacz, jakie będą najlepsze sposoby pielęgnacji twojej cery.

Cera normalna - gładka, o jasnym kolorze. Nie występują na niej rozszerzone pory czy krostki. Dobrze znosi nawet mycie wodą i mydłem. Do pielęgnacji stosuj łagodne preparaty myjące, toniki i kremy nawilżające. Latem używaj kremów z filtrem, a zimą delikatnie natłuszczaj. Uważaj na czynniki zewnętrzne.

Cera tłusta – żółtawy odcień, rozszerzone pory, często widoczne zaskórniki, skóra lśni. Najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i poprawienie zewnętrznego wyglądu. Najlepsza do pielęgnacji będzie woda z preparatami bez detergentów. Do nawilżania należy stosować jedynie kosmetyki o lekkiej konsystencji. Bardzo dobry efekt dają kremy z kwasami owocowymi, które zwiększają złuszczanie naskórka i ściągają pory. Nie próbuj samodzielnie wyciskać wyprysków, grozi to bliznami i zaczerwienieniami.

Cera sucha – bladoróżowa, mało elastyczna, bardzo wrażliwa, często się łuszczy. Nie można myć jej wodą i mydłem. Do jej oczyszczania powinnaś stosować różnego rodzaju mleczka, emulsje i żele, które nie uszkadzają warstwy lipidowej naskórka. Bardzo zły wpływ na skórę suchą mają warunki atmosferyczne, błyskawicznie się przesusza i złuszcza.

Cera mieszana – połączenie skóry tłustej i suchej lub normalnej. Czoło, nos, broda mają cechy skóry tłustej, a policzki i skronie normalnej bądź suchej. Musisz cały czas pamiętać o odpowiednim nawilżaniu, najlepiej przez kremy o lekkiej konsystencji, które będą tolerowane przez obie części. Jeśli zauważysz, że stosowany krem nie wpływa na część suchą, musisz kupić 2 rodzaje kosmetyków - do każdej część twarzy odpowiedni. Staraj się unikać przebywania w skrajnych temperaturach, niskich i wysokich. Zwiększa się wówczas wytwarzanie łoju w strefie tłustej, podczas gdy policzki się przesuszają.

Polecane wideo

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2011 11:46
:0
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2011 19:33
aha to sorki:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2011 19:32
lol mi cie kto nie wie 2+2:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2008 19:57
nie są to wszystkie rodzaje cery, ponieważ jest jeszcze cera młoda i dojrzała... treść nie za bardzo wyczerpująca
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2008 22:09
do tej pory nie trafilam na dobry krem dla cery mieszanej ,może kiedyś.....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie