O tym się nie mówi: 5 najbardziej wstydliwych kobiecych dolegliwości

Zobacz, jak im zaradzić!
O tym się nie mówi: 5 najbardziej wstydliwych kobiecych dolegliwości
04.04.2015

Istnieją takie dolegliwości, o których kobiety nie lubią mówić. Zupełnie niepotrzebnie! Unikanie kłopotliwych tematów dotyczących urody może prowadzić do utraty pewności siebie. Rzutuje to często na życie osobiste, a nawet sukces zawodowy.

Sprawdź, o jakich problemach trudno kobietom rozmawiać i jak szybko pozbyć się tych wstydliwych dolegliwości.

kobiece dolegliwości

Ten wstydliwy problem

Grzybica skóry stóp oraz paznokci to choroba zakaźna, która może dotknąć każdą kobietę bez względu na wiek, wystarczy zapomnieć klapek pod prysznic na basenie, czy do hotelu. Według statystyk ten wstydliwy problem dotyczy aż 42% Polaków. Pierwsze objawy choroby możemy zauważyć już po kilku dniach od zarażenia, są to zaczerwienione, swędzące, łuszczące zmiany na skórze. Paznokcie zmieniają zabarwienie od kremowego po brązowy odcień, płytka paznokciowa jest krucha i pogrubiona. Grzybica nie ustąpi sama, koniecznie zacznij działać.

- Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z tym wstydliwym problemem jest leczenie światłem lasera. Lekarz usuwa infekcję kierując wiązkę lasera na zakażone miejsce. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia, dodatkowo nie powoduje uszkodzeń paznokci oraz skóry. Aby terapia była skuteczna należy wykonać serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni – radzi kosmetolog Katarzyna Brzozowska z Body Care Clinic.

kobiece dolegliwości

Powstrzymaj wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest często spotykanym problemem u pań w każdym wieku. Już, co druga kobieta narzeka na zbyt cienkie i słabe włosy. Co prawda wypadanie włosów, to naturalny proces. Zdrowy człowiek traci ich od 50 do 100 dziennie. Jeśli jednak z dnia na dzień zauważamy ich większą ilość na szczotce czy dnie wanny należy poszukać przyczyny.

- Jeśli utrata włosów nie jest spowodowana (inną) chorobą i nie wymaga specjalistycznego leczenia, rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Najbardziej spektakularne efekty przynosi mezoterapia igłowa skóry głowy. Polega ona na podaniu za pomocą strzykawki specjalnego preparatu w odstępach 1-1,5 centymetrowych co powoduje, że zabieg jest niezwykle precyzyjny. Już po pierwszej aplikacji możemy zauważyć zdecydowanie mniej wypadających włosów. Po wykonaniu całej terapii, skóra głowy staje się odżywiona, a włosy gęstsze i grubsze – twierdzi specjalistka. Mezoterapię igłową skóry głowy wykonuje się w serii od 8-12 zabiegów, a koszt jednej ampułki preparatu to ok. 400zł

kobiece dolegliwości

Koniec z cellulitem

Tak zwana „pomarańczowa skórka”, to zmora wielu kobiet. Według statystyk z tym krępującym problemem zmaga się aż 80-90% pań. Przypadłość ta dotyka w większości płeć piękną z powodu specyficznej budowy tkanki łącznej, której włókna u kobiety są zdecydowanie bardziej luźne i rozciągliwe niż u mężczyzny. Powodów pojawienia się pomarańczowej skórki może być wiele: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, zła dieta, brak aktywności fizycznej czy nadwaga. Czasem nie wystarczy, jednak wprowadzenie zmian w codziennej diecie, aby skutecznie pozbyć się nieestetycznych grudek na skórze.

 - Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie aktywności fizycznej, zdrowych nawyków żywieniowych oraz profesjonalnych zabiegów. - Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań pozbycia się cellulitu jest odchudzanie ultradźwiękami. Polega ono na wysyłaniu w głąb skóry fal ultradźwiękowych, które stymulują pracę komórek wpływając tym samym korzystnie na krążenie krwi w ciele. Po zabiegu skóra staje się jędrna i napięta. Najlepsze efekty zobaczymy wykonując 8-12 zabiegów w odstępach czasowych, co ok 10 dni – wyjaśnia kosmetolog. Cena jednego zabiegu z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych połączonych z masażem endodermicznym, to około 350zł.

kobiece dolegliwości

Pozbądź się zbędnych włosków

Istnieje kilka fragmentów kobiecego ciała, na których owłosienie wydaje się całkowicie zbędne. Najczęściej przypominamy sobie o tym, gdy zbliża się lato i chcemy założyć nasze ulubione krótkie szorty. Niestety, samodzielne usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą golarki jest czasochłonne i daje krótkotrwałe efekty. Inaczej jest w przypadku depilacji za pomocą wosku.

- Podczas zabiegu usuwamy włoski wraz z cebulkami, co znacznie je osłabia. Jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia, idealnym rozwiązaniem będzie coraz bardziej popularna depilacja laserowa. Zabieg ten polega na trwałym uszkodzeniu macierzy włosa, co powoduje, że włos już nie odrasta. Jednym z urządzeń działających w ten sposób jest laser X-lase. Aby cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów – mówi Katarzyna Brzozowska, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach. Cena jednej sesji z użyciem lasera to 150zł -500 zł.

kobiece dolegliwości

Koniec z plamami pod pachami

Okazuje się, że nadmierna potliwość, to nie tylko wakacyjny problem. Często również może utrudnić nam codzienne życie, powodując krępujące sytuacje. Jednym ze sposobów na tę wstydliwą dolegliwość może okazać się toksyna botulinowa. - Zabieg jest niezwykle skuteczny, a przy tym mało inwazyjny. Polega na aplikacji toksyny botulinowej w problematyczne miejsca, takie jak pachy, dłonie i stopy. Przed zabiegiem pacjent zostaje miejscowo znieczulony, co powoduje, że nie odczuwa znacznego dyskomfortu podczas podania preparatu - przekonuje kosmetolog Body Care Clinic. Za leczenie tym sposobem zapłacimy około 1800zł.

Komentarze (10)

Ocena: 3.4 / 5
adelina (Ocena: 5) 11.06.2015 11:11
wstydliwa to hemoroidy, na szczęście miałam bardzo małe wiec mogła się go pozbyć stosując hemofit virde do smarowania. Nie zapomnę tych obrzydliwych dolegliwości. Współczuje kobietą które mają z tym poważny problem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 04.04.2015 22:22
To nie dolegliwości tylko chodzi o wygląd. Ta grzybica jeszcze może być dolegliwościa a reszta?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 04.04.2015 16:59
Owłosienie to wstydliwa dolegliwość? Przecież to normalna sprawa... Poza tym, właśnie szkoda, że to wszystko jest takie "wstydliwe" i "o tym się nie mówi", bo później ludzie nie mają żadnej wiedzy na temat swojego własnego ciała i co się z nim dzieje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 04.04.2015 15:04
najbardziej wstydliwe kobiece DOLEGLIWOŚCI to nie owłosienie, bo każdy to ma, a zapalenia pęcherza i infekcje intymne. To są nieprzyjemne dolegliwości
odpowiedz
XYZ (Ocena: 1) 04.04.2015 14:29
Jeśli chodzi o nadmierną potliwość pod pachami, to polecam w aptece kupić antyperspirant (nie chcę podawać nazwy, żeby nie robić reklamy), ale to jeden ze znanej marki, ale i jeden z najtańszych - kosztuje ok 5 zł i jest naprawdę skuteczny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo