Zgrabna? Wszystko zależy od tego, jak siedzi! (Zobaczcie brzuch tej dziewczyny z bliska!)

Internautka udowodniła, że nawet królowa fitnessu może wyglądać strasznie.
Zgrabna? Wszystko zależy od tego, jak siedzi! (Zobaczcie brzuch tej dziewczyny z bliska!)
31.03.2015

Możemy się zarzekać, że jest inaczej, ale większość z nas podświadomie ocenia innych na podstawie ich wyglądu. Uwielbiamy patrzeć na zgrabne i wysportowane ciała, a krągłości i wszelkie niedoskonałości oceniamy bardzo krytycznie. Nawet jeśli same nie jesteśmy do końca idealne... Na dodatek wierzymy we wszystko, co zobaczymy. Rzadko zastanawiamy się nad tym, gdzie leży prawda.

Eksperyment pewnej internautki doskonale to pokazuje. Zgrabna kobieta wykonała serię zdjęć. Na wszystkich widzimy jej ciało, ale nie na każdym prezentuje się perfekcyjnie. Jak to możliwe, że na części z nich widzimy szczupłą boginię fitnessu, a na pozostałych – zapuszczonego grubaska? Wszystko zależy od perspektywy i okoliczności.

Autorka fotografii próbuje nas w ten sposób przekonać, że nikt nie jest pozbawiony wad. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazuje...

x

Użytkowniczka serwisu Reddit opublikowała w sieci 4 swoje zdjęcia. Gdyby nie jej komentarz, moglibyśmy przypuszczać, że 2 z nich zostały wykonane po wyczerpującej kuracji odchudzającej. Prawda jest jednak taka, że powstały tego samego dnia, w odstępie zaledwie kilku minut. Jak to możliwe?

Internautka udowodniła, że nawet zgrabna i wysportowana kobieta nie w każdych okolicznościach prezentuje się perfekcyjnie. Wystarczy usiąść, by ciało się zmarszczyło, a na brzuchu powstały nieestetyczne fałdy. „Nie jesteśmy lalkami Barbie. Nasze ciało składa się z kości, krwi, tkanek. Na wszystkich zdjęciach widzicie tę samą osobę – mnie” - przekonuje.

Większość z nas zupełnie nie zastanawia się nad tym, że kolorowe media zazwyczaj wybierają najkorzystniejsze ujęcia. Patrzymy na takie gwiazdy i chcemy być równie idealni. Karmimy się kłamstwem – tłumaczy internautka.

x

Długo pracowałam nad swoim ciałem i jestem dumna z tej sylwetki. W świecie, gdzie wciąż podziwiamy zdjęcia ideałów, czasami warto zejść na ziemię i spojrzeć z nieco innej perspektywy. Nasze oczekiwania nie zawsze muszą być prawdziwe. Niezależnie od tego, jak wyglądasz, bądź dumna i kochaj siebie. Wyznaczaj sobie cele, ale nigdy nie karm się nienawiścią do tego, co widzisz w lustrze – przekonuje.

Przekonała Was do tego, że nie warto patrzeć na siebie aż tak krytycznie? Jej zdaniem „każde ciało zalicza wpadki, grunt to potrafić się do nich przyznać”. Nawet tak zgrabna kobieta miewa momenty, kiedy wygląda zwyczajnie nieatrakcyjnie, ale to wcale nie odbiera jej pewności siebie.

Zobaczcie ją z bliska...

x

Różne spojrzenie na to samo ciało

x

Różne spojrzenie na to samo ciało

x

Różne spojrzenie na to samo ciało

x

Różne spojrzenie na to samo ciało

Komentarze (14)

Ocena: 3.57 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2015 23:32
takie zdjęcia powinni oglądać faceciiii ! ;p większość z nich ma ograniczone spojrzenie na świat za ekranem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2015 17:14
Tez tak mam...jestem chuda, ale brzuchol jak usiade to sie wylewa...ale to chyba normalne :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2015 16:06
Co w tym takiego odkrywczego? Też mam płaski brzuch, a jak usiądę to wydaje się że przybyło mi nagle 5kg. Przecież to normalne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2015 12:40
Brzuch wciąga, dlatego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 31.03.2015 12:32
Świetny artykuł 1 na 10
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo