Grafik wyretuszował zwykłe dziewczyny. Jak zareagowały? (Zdjęcia PRZED i PO)

Bohaterki eksperymentu nie kryją zdziwienia na widok idealnych wersji siebie.
Grafik wyretuszował zwykłe dziewczyny. Jak zareagowały? (Zdjęcia PRZED i PO)
20.03.2015

Wszystkie zdajemy sobie sprawę z tego, że medialny wizerunek znanych kobiet tak naprawdę ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Na okładkach kolorowych magazynów widujemy raczej wyobrażenia na ich temat, niż prawdę. To wyidealizowane fantomy, które coraz mniej przypominają żywe istoty. Obróbka w programach graficznych kończy się zazwyczaj fatalnie. Dobrze o tym wiemy, a i tak... podziwiamy postaci wprost z Photoshopa i chcemy być takie, jak one.

Serwis BuzzFeed.com postanowił sprawdzić, czy tak samo wyrozumiałe będziemy względem siebie. Pięć kobiet zgodziło się na to, by przerobić ich zdjęcia. W ten sposób „zwyczajne dziewczyny z sąsiedztwa” przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Czy wygładzona i przekłamana wersja samych siebie przypadła im do gustu?

Zobaczcie zdjęcia przed i po obróbce w Photoshopie. Poznajcie także ich odczucia...

wyretuszowane zdjęcia

KRISTIN

Co zmieniono na zdjęciu? Odchudzone ramiona i reszta ciała, wygładzenie zmarszczek, większe usta, wybielone zęby, zmiana kształtu nosa, powiększone usta, make-up, zwiększona objętość włosów itd.

Co na to bohaterka? „Wyglądam jak z alternatywnej rzeczywistości. Usunięcie blizny z szyi nie wygląda tak źle. Za to twarz, chociaż obiektywnie ładniejsza, nie należy do mnie. Grafik przesadził z wygładzaniem”.

wyretuszowane zdjęcia

ALLISON

Co zmieniono na zdjęciu? Odchudzona talia, powiększone piersi, zmniejszone ramiona, wygładzona skóra, zmniejszona szczęka, wybielone zęby, większe oczy itd.

Co na to bohaterka? „Kim jest ta kobieta?! Wygląda jak gumowa lalka z sex shopu, pozbawiona osobowości i wszelkich niedoskonałości. Cieszę się tylko z wybielonych zębów, bo cała reszta zupełnie do mnie nie pasuje”.

wyretuszowane zdjęcia

KIRSTEN

Co zmieniono na zdjęciu? Odchudzona talia, zmniejszone biodra, odchudzona szyja, zwiększenie objętości włosów, wygładzona skóra, usunięcie cieni pod oczami, zmiana kształtu ust itd.

Co na to bohaterka? „Co do diabła?! Wyglądam jak porcelanowa lalka, którą ktoś ożywił. Jestem zszokowana – nagle wyglądam lepiej, poprawiono szczegóły, o których zawsze marzyłam, a ostatecznie nie jestem do tego przekonana. Zaczęłam doceniać swoje zmarszczki i niedoskonałości”.

wyretuszowane zdjęcia

LARA

Co zmieniono na zdjęciu? Zmiana kształtu niemal całego ciała, wyrównanie proporcji, wygładzona skóra, wyszczuplenie wszystkiego, zmiana kształtu brwi, zwiększenie objętości włosów itd.

Co na to bohaterka? „O mój Boże, kto to?! Jestem pewna, że nie ja. Co stało się z moją twarzą, gdzie podziała się moja prawdziwa figura? Po czymś takim jestem o wiele bliżej tego, by wreszcie zaakceptować się w 100 procentach. Postać z prawej strony będzie mi się śniła i będą to raczej koszmary.

wyretuszowane zdjęcia

SHERIDAN

Co zmieniono na zdjęciu? Odchudzona sylwetka, zmiana kształtu bioder/talii, wyszczuplona twarz, wygładzona skóra, usunięcie pieprzyka z szyi, usunięcie podwójnego podbródka itd.

Co na to bohaterka? „Moja skóra nie wyglądała tak dobrze od czasu, kiedy miałam 8 lat. Dziwnie się na to patrzy – to podobno ja, ale zupełnie tego nie czuję. Tak jakbym patrzyła na kogoś, kim mogłabym być, ale chyba nie do końca chcę. To zbyt idealny wizerunek.

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.82 / 5
Ania (Ocena: 5) 26.03.2015 22:58
cellu off krem antycellulit floslek pięknie mi wygładził i wyszczuplił uda
odpowiedz
maggie (Ocena: 5) 24.03.2015 22:38
e tam podrobione wypowiedzi. Na niektórych nie widać aż takiej przemiany żeby protestować. Bardzo udane metamorfozy
odpowiedz
Styloveczki (Ocena: 5) 20.03.2015 23:40
www.styloveczki.pl Dziewczyny zapraszam do polubienia tej strony. Codzienna dawka aktualnej mody na pewno zaowocuje pięknymi kreacjami na co dzień. Polub nas i stań się modna!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2015 19:42
żałosny artykuł i tym bardziej wypowiedzi tych kobiet. wątpię czy jakakolwiek kobieta woli mieć zmarszczki i żółte zęby niż gładką skórę i piękny uśmiech. w wyjątkowo żałosny sposób te kobiety udają jak bardzo są sobą zachwycone.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2015 19:27
Dziewczyna z trzeciego zdjęcia o wiele lepiej wygląda w swojej naturalnej odsłonie:) a na ostatnim zdjęciu nie widać prawie wcale różnicy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie