5 mitów na temat trądziku, w które nadal wierzysz (i dlatego wciąż masz problemy z cerą)

Oto cała prawda o niedoskonałościach!
5 mitów na temat trądziku, w które nadal wierzysz (i dlatego wciąż masz problemy z cerą)
04.03.2015

Każda z nas marzy o tym, aby budzić się codziennie z piękną, świetlistą cerą pozbawioną niedoskonałości. Niestety wiele kobiet, niezależnie od wieku (to jeden z tych mitów, w które wierzymy) ma trudności z wyleczeniem trądziku. Być może jest to wina złej pielęgnacji albo braku odpowiedniej wiedzy na temat radzenia sobie z niedoskonałościami.

Poznaj 5 mitów na temat trądziku, w które prawdopodobnie nadal wierzysz!

 

 

beauty glow skin Vogue

Jeśli będziesz wystarczająco często myła skórę, wyleczysz trądzik

Czasami wierzymy, że wystarczy zrobić ultrasilny peeling, aby pozbyć się niedoskonałości albo często myć skórę twarzy produktami przeznaczonymi do skóry tłustej. Niestety, takie praktyki mogą jedynie nasilać problem. Mycie skóry dwa razy dziennie pomaga, ale nie da się z jego pomocą pozbyć  dolegliwości, której przyczyna leży wewnątrz. Za trądzik mogą być odpowiedzialne bakterie, zmiany hormonalne czy nadmiar sebum. 

 

beauty glow skin Vogue

Filtry słoneczne nasilają problem, bo blokują pory

Może tak być, ale nie musi. Obecnie na rynku dostępne są filtry w pudrze czy lekkim żelu, które nie zatykają porów, za to chronią skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

 

beauty glow skin Vogue

Dieta nie ma wpływu na trądzik

W wielu przypadkach jest to prawda, ale u niektórych osób trądzik może być silnie powiązany ze sposobem odżywiania. Szczególnie dobrze jest to widoczne u dorosłych osób, które cierpią z powodu trądziku różowatego. Wielu pacjentów skarży się, że zmiany nasilają się po zjedzeniu czekolady, dlatego jeśli masz problem ze skórą, koniecznie zmień dietę. Nawet jeśli nie ona okaże się przyczyną twoich dolegliwości, na pewno będziesz lepiej się czuła.

 

beauty glow skin Vogue

Solarium i słońce sprawiają, że trądzik się `wysusza`

To jedno wielkie kłamstwo. Słońce zabija bakterie, dlatego wiele osób wierzy, że w ten sposób pozbędzie się problemu. Niestety słońce nasila problemy z plamami, które często zostają po niedoskonałościach. Sprawia również, że blizny mogą utrzymywać się na niej dłużej. Nie warto ryzykować!

 

adriana lima

Wyrośniesz z tego! To tylko problem nastolatek

Niestety, to nieprawda, że trądzik dotyczy wyłącznie nastolatek. Oczywiście na skutek burzy hormonalnej, przez którą przechodzą, ten problem może się nasilać, ale dotyka on również starszych kobiet. Z reguły trudniej uporać się z nim, kiedy kobieta nie ma już nastu lat, dlatego nie warto wtedy zwlekać z wizytą u dermatologa. Najprawdopodobniej niedoskonałości nie ustąpią samoistnie.

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
małgosia366 (Ocena: 5) 24.10.2017 15:02
Mój trądzik nie znikał, ponieważ wierzyłam w różne absurdalne rzeczy, które gdzieś wyczytałam. Dopiero później wszystko zmieniła wizyta w klinice SCM estetic. Zostałam poddana odpowiednim zabiegom i dostałam zasady pielęgnacji w domu. Zajęto się mną najlepiej w Krakowie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2015 09:32
mnie zawsze śmieszy stwierdzenie, ze czekolada powoduje trądzik co nie jets prawdą. Ja miałąm trądzik i wyleczyłam go żelem alaclarin cały czas jedząc przy tym normlanie słodycze. Teraz już nie mam krost i dalej jem słodkości i nic się nie dzieje. To jets mit!
odpowiedz
Fala (Ocena: 5) 26.03.2015 23:36
Polecam wam anti- acne Floslek seria antybakteryjna. Bardzo mi pomogła.
odpowiedz
Goodforyou blog (Ocena: 5) 04.03.2015 20:09
Walka z trądzikiem to na prawdę długa droga. Sama walczyłam prawie 6 lat, a dziś w końcu mogę się cieszyć gładką skórą. Na leki od dermatologów wydałam już nawet nie chce wiedzieć ile, ale znalazłam sposoby i sama się wyleczyłam. Więcej info na blogu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2015 15:47
Mi od 6 lat ciągle coś wyskakuje... nie mam ostrego trądziku, ale ciągle jakieś małe czerwone krostki. Zdrowa dieta, sport, masci od dermatologa nie pomagaja. POMOCYYY :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo