Co oznaczają geometryczne tatuaże?

Geometryczne tatuaże stały się ostatnio wyjątkowo modne, szczególnie wśród młodych ludzi.
Co oznaczają geometryczne tatuaże?
13.02.2015

Geometryczne tatuaże stały się ostatnio wyjątkowo modne, szczególnie wśród młodych ludzi. Prawdopodobnie ma to związek z rosnącym zainteresowaniem minimalizmem, który zdobywa coraz większe grono zwolenników oraz fascynacją drobnymi ozdobami o prostym kształcie.

Niestety większość osób, które robi sobie taki tatuaż ze względu na panujące trendy, nie ma tak naprawdę pojęcia, co oznacza wybrane przez nich kółko, kwadrat, trójkąt czy krzyżyk. Oczywiście nie każdy tatuaż musi wiązać się ze znaczeniem symbolicznym, warto czasami zrobić ozdobę, która nam się po prostu podoba. Ale jeśli od dłuższego czasu planujesz wykonanie takiego rysunku na ciele, wiedza o znaczeniu tatuażu na pewno ci się przyda.

 

Zobacz, co w ogólnym rozumieniu mogą oznaczać poszczególne motywy i przejrzyj galerię najładniejszych wzorów!

geometric tattoo

4. Skrzyżowane linie

Przywodzą na myśl kompas. Oznaczają kierunek w naszym życiu i poczucie sensu, celowość.

 

geometric tattoo

2. Koła i okręgi

Są symbolem całkowitości, jedności i nieskończoności, obrazują również niekończący się cykl życia. To także symbol ochrony. Ponadto koło reprezentuje również cztery żywioły; ogień, wodę, ziemię i powietrze.

 
geometric tattoo

kwadraty >>> 

geometric tattoo

kwadraty >>> 

geometric tattoo

krzyże >>> 

geometric tattoo

Co oznaczają geometryczne tatuaże?

geometric tattoo

koła i okręgi >>> 

geometric tattoo

koła i okręgi >>> 

geometric tattoo

5. Krzyże

Są jednoznacznym symbolem Chrześcijaństwa i z tego powodu są odniesieniem do poświęcenia, ofiary i zbawienia.

 

 

 

 

geometric tattoo

3. Kwadraty

Są ściśle związane z symboliką cyfry 4. Są zwartą strukturą, która oznacza siłę i stałość. Ponieważ kwadrat ma cztery równorzędne strony, może symbolizować podstawę do budowania czegoś wielkiego lub oznaczać cztery kierunki świata, cztery pory roku lub cztery fazy życia.

 

geometric tattoo

1. Trójkąty

Trójkąty mają zazwyczaj religijne znaczenie i przedstawiają Trójcę Świętą; Ojca, Syna i Ducha Świętego. Symbolizują również czasy przeszły, teraźniejszy i przyszły; początek, środek i koniec; duchowość, umysł i ciało. Trójkąty łączą się z liczbą 3, która w mitologii ma również wiele znaczeń.

Znaczenie ma również umieszczenie wierzchołka; skierowany ku górze, oznacza osoby twardo stąpające po ziemi, o rozłożystych `korzeniach`. Wierzchołek skierowany w dół oznacza nieprzywiązywanie wagi do świata materialnego.

 

Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
InkSearch.co (Ocena: 5) 01.12.2018 08:01
Szukam podpowiedzi. Co sądzicie o takim geometrycznym tygrysie https://www.inksearch.co/pl/tattoo/show/1007 Ładny czy nie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2018 11:06
Ja mam wygórowany tatuaż może jak zrobię to udostępnienie tutaj link
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2018 17:02
Co oznacza przy 4.Skrzyżowane Linie H A S D ,ogólnie tatuaż mi sie podoba ale co oznaczają te Litery to są skóty kierunków z jakiegoś języka czy co ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 12.02.2016 20:02
Krzyże jednoznacznie NIE interpretują chrześcijaństwa,polecam autorowi artykułu zapoznać się ze znaczeniem heraldycznym wyżej wymienionego symbolu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2015 14:46
Zalezy jak ktos sobie interpretuje !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie