A czy Ty ogoliłaś już dzisiaj twarz? Powinnaś!

Jeśli chcesz wyglądać młodo i pięknie, powinnaś chwycić za maszynkę.
A czy Ty ogoliłaś już dzisiaj twarz? Powinnaś!
07.02.2015

Od jakiegoś czasu feministki z całego świata prowadzą zmasowaną kampanię na temat przywrócenia kobietom naturalności. Sprzeciwiają się terrorowi absolutnej gładkości i nie chcą za wszelką cenę walczyć o męską uwagę. Wychodzą z założenia, że nic co ludzkie, nie powinno być nam obce. Tym bardziej owłosione pachy czy zarośnięte nogi. Najnowsza moda, która przyszła do nas prosto z Japonii, na pewno nie przypadnie im do gustu.

Jeśli od zawsze zazdrościsz Azjatkom świetlistej cery i wiecznie młodej skóry, powinnaś spróbować wykorzystać ich tajemniczy patent. Okazuje się, że nienaganny wizerunek zawdzięczają nie tylko genom i stylowi życia, ale także pewnemu niezbyt skomplikowanemu zabiegowi kosmetycznemu. Wiele z nich każdego ranka staje przed lustrem, nakłada na twarz krem lub piankę i przystępuje do... golenia.

Ten typowo męski rytuał pozbywania się zarostu ma mieć zbawienny wpływ także na nasz wygląd!

golenie twarzy

Prawdopodobnie nie jesteś w stanie pochwalić się równie mocnym zarostem, co Twój chłopak, ale to nie oznacza, że Twoja twarz jest absolutnie gładka. Nawet na damskim obliczu pojawia się delikatne owłosienie, które zazwyczaj nie jest widoczne. Charakterystyczny meszek występuje nie tylko pod nosem, ale na niemal całej jej powierzchni. Zdaniem japońskich ekspertów – warto się go pozbyć.

Przekonują, że dzięki systematycznemu goleniu twarzy, kobieca skóra staje się delikatniejsza i wręcz aksamitna. Zabieg ten oferowany jest przez większość tamtejszych salonów kosmetycznych. Nikogo już nie dziwi widok przedstawicielki płci pięknej z maszynką przesuwającą się po jej obliczu. Efekty są tego warte.

O co w tym wszystkim chodzi? Okazuje się, że krem do golenia doskonale nawilża skórę, a ruchy golarki działają niczym masaż. W czasie zabiegu pozbywamy się także warstwy martwego naskórka. Dokładnie tak samo, jak dzieje się w przypadku golących się mężczyzn.

golenie twarzy

Czy dla takiego efektu warto ryzykować? Powszechne jest przekonanie, że im częściej się golimy, tym zarost szybciej odrasta. Na dodatek staje się twardszy i bardziej widoczny. Specjaliści uspokajają – to tylko mit. Nie grozi to zwłaszcza nam, kobietom, których owłosienie twarzy jest zazwyczaj bardzo delikatne i praktycznie niewidoczne.

Serwis facet.wp.pl, który podjął temat, cytuje japońskich mistrzów kosmetycznych, którzy zdradzają, że regularnie goliły się m.in. Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor.

Tylko czy panowie to zrozumieją? Na widok kobiety golącej twarz niejeden z nich może doznać szoku...

Komentarze (19)

Ocena: 4.16 / 5
anako (Ocena: 5) 15.02.2015 07:37
Widzę, że same hejty w komentarzach. A ja mieszkałam w Japonii i potwierdzam, że to prawda, Japonki golą całą twarz. Mój japoński chłopak próbował mnie namówić do tego samego, twierdząc, że skóra staje się gładsza.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 12.02.2015 09:11
tak, tylko, że większość modelek w Azji to mężczyźni, kolejna propaganda żeby kobiety już całkiem zostały poniżone, jeśli kobieta ma problemy z owłosieniem to są inne i skuteczniejsze metody, których nie trzeba stosować codziennie. głupcy!!!
odpowiedz
Greendayka11 (Ocena: 5) 11.02.2015 18:38
Kiedyś były tu choć trochę wartościowe artykuły. Na dzień dzisiejszy totalny shit, ogłupianie i ogólnie nie wejdę tu już więcej!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 07.02.2015 20:45
Nie ... matko znajdę lepsza stronę , bo ta spada ma psy , te teksty artykuły to piszą chyba amatorzy .... coraz to głupsze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2015 17:58
tak, lepiej sobie golić nieistniejące włosy i narażać się, że potem będzie się miało szorstką twarz niż po prostu zrobić peeling i użyć dobrego kremu... co za bzdury
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo