Depilowanie wąsika, wyrywanie włosów z nosa - co jeszcze ukrywamy przed partnerem?

Kobiety wyznały, czego się wstydzą, a mężczyźni wskazali na zabiegi, o których istnieniu nie chcieliby wiedzieć.
Depilowanie wąsika, wyrywanie włosów z nosa - co jeszcze ukrywamy przed partnerem?
21.01.2015

Kobieta, jaka jest, każdy widzi. Problem w tym, że coraz częściej nie chcemy dostrzegać krępujących szczegółów, które za tym stoją. To, że dzisiaj jestem zgrabna, gładka i nieskazitelnie piękna, wcale nie oznacza, że tak musi być zawsze. Zadbana kobieta, aby dopasować się do obowiązujących wymagań, musi się sporo natrudzić. Każdego dnia malujemy się, depilujemy, zakładamy bieliznę wyszczuplającą i robimy mnóstwo innych rzeczy, które składają się na ten efekt.

Dla nas to całkowicie naturalne i poszczególnym zabiegom upiększającym poddajemy się niemal odruchowo. Okazuje się jednak, że wielu mężczyzn może przeżyć szok. Albo nie zdają sobie sprawy, albo nie chcą na to patrzeć. Dla nich zawsze mamy być „zrobione”. To, co robimy ze swoim ciałem, aby tak wyglądać, nigdy nie powinno wyjść na światło dzienne.

Przesada? Analizując wyniki ankiety na ten temat, przeprowadzonej przez międzynarodową firmę kosmetyczną, wiemy, że nie do końca. I jest w tym trochę naszej winy... Co ukrywamy, bo uważamy, że tak będzie lepiej?

kobieta z brodą

W badaniu wzięło udział 1000 dorosłych kobiet, które szczerze wyznały, czego najbardziej wstydzą się przed swoimi partnerami. Wychodzi na to, że to, co dzieje się w łazience, pozostaje w niej na zawsze. To ciągła gra pozorów. Na kolejne pytania odpowiedziało 1000 mężczyzn. Wyniki mogą wielu zaskoczyć.

Aż 75 procent panów nie ma zielonego pojęcia, jakim zabiegom pielęgnacyjnym poddają się ich partnerkii ile czasu potrzebują, by wyglądać atrakcyjnie. Niektórzy twierdzą, że urodę zawdzięczamy wyłącznie naturze i nie musimy nic poprawiać. Pewnie dlatego, że widzą już gotowy efekt.

Co czwarta kobieta ukrywa się przed swoim ukochanym. Nie chcemy, aby wiedzieli, ile czasu, nerwów i poświęcenia kosztuje nasz wygląd. 5 procent z nas przyznaje się, że partner NIGDY nie widział nas bez pełnego makijażu!

kobieta z brodą

Ponad 30 procent pań stwarza pozory, że zawsze wyglądają perfekcyjnie. Nie ma możliwości, by pokazać się w gorszym stanie.

Co czwarty mężczyzna nie ma pojęcia, co składa się na makijaż kobiety. I nie chce tego wiedzieć. Aż 70 procent z nich uważa, że nie ma sensu zagłębiać się w proces upiększania partnerki. To powinno zostać za zamkniętymi drzwiami łazienki.

10 proc. panów przeżyłoby szok, gdyby dowiedzieli się, że ich partnerka nosi bieliznę wyszczuplającą. 25 procent byłoby zaskoczonych, gdyby odkryli, że wspomagamy się sztucznymi rzęsami i paznokciami, a nawet, że piękny uśmiech zawdzięczamy licówkom. Co dziesiąty nie chciałaby uwierzyć, że stosujemy sztuczną opaleniznę.

A jakie są największe kosmetyczne sekrety?

kobieta z brodą

W ankiecie zapytano kobiety, które czynności chciałyby zachować w tajemnicy przed partnerem. Z kolei panowie wskazali na zabiegi, których nigdy nie chcieliby zobaczyć. W ten sposób powstała lista 5 krępujących sekretów.

1. Wyrywanie pojedynczych włosów wyrastających z twarzy

2. Depilowanie woskiem wąsika i owłosienia twarzy

3. Golenie miejsc intymnych

4. Wyrywanie zbyt długich włosów z nosa

5. Rozjaśnianie zbędnego owłosienia

Badanie wykazało również, że statystyczna kobieta potrzebuje aż 1 roku i 7 miesięcy, by poczuć się swobodnie przy swoim partnerze i nie biegać co chwilę do łazienki, by poprawić swój wygląd.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
karola (Ocena: 5) 29.11.2015 22:32
Mam trymer do nosa, zabawny mały i fajny gadżet Panasonic, ale jakoś nie lubię się nim chwalić przed mężem :)
odpowiedz
Mania (Ocena: 5) 29.08.2015 11:48
No niestety takie już nasz wady, ale moim zdaniem wcale nie ma się czego wstydzić... szczerze to ja np. z koim mężem pomagamy siebie w tych sprawach nawzajem :pon odrywa nalepione na moim wąsiku plkastry a ja ubawie sie trymerem w jego nosie :P haha nie ma co przed sobą ukrywać zreszta sama mu ten trymer panasonica kupiłam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2015 13:17
czemu mam ukrywać depilowanie miejsc intymnych ? to piszą jakies głupie lalunie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo