Koniec z depilatorem: Jak się pozbyć nadmiernego owłosienia?

Wąsiki, włosy na brzuchu i wokół brodawek nie będą Ci już straszne.
Koniec z depilatorem: Jak się pozbyć nadmiernego owłosienia?
06.01.2015

Nadmierne owłosienie to problem, który niejednokrotnie stanowi przyczynę frustracji i kompleksów. Aby trwale usunąć wąsiki, włosy na brzuchu czy wokół brodawek zalecane są zabiegi medycyny estetycznej. Jak przebiega redukcja owłosienia i na co zwrócić uwagę radzi czytelniczkom specjalista.

Nadmierne owłosienie u kobiet, w miejscach typowych dla mężczyzn (hirsutyzm), stanowi problem natury psychologicznej i estetycznej. Przez zarost możemy wstydzić się rozebrać na plaży, a w skrajnych sytuacjach mieć zaburzenia poczucia kobiecości. Sytuacja pogarsza się jeżeli w miejscu depilacji włosków pojawia się coraz więcej, a same kosmetyczne zabiegi stają się bardziej kłopotliwe i czasochłonne z powodu podrażnienia skóry. Skuteczną i jedyną metodą trwałego pozbycia się nadmiernego owłosienia jest epilacja laserowa. Efekty uzyskane po serii zabiegów pozwalają odzyskać pewność siebie, komfort i swobodę, a depilator oraz częste wizyty u kosmetyczki są zbędne.

Keira Knightley

Przebieg zabiegu

W zależności od rodzaju owłosienia używa się aparatów emitujących światło o odpowiedniej długości oraz częstotliwości impulsów, tak aby nie podrażnić skóry. Według badań dla naszego obszaru geograficznego najbardziej skuteczne są lasery emitujące światło o długość fali 755 nm (aleksandrytowy) lub 810 nm (diodowy). – Laser aleksandrytowy w GentleLasePro efektywniej usuwa wszystkie kolory włosków, nawet te bardzo jasne. Melanina zawarta we włosach absorbuje światło o długość fali 755 nm o 133% lepiej niż światła o długość fali 810 nm. Im jaśniejszy włos tym mniej zawiera melaniny – tłumaczy Urszula Sztwiertnia.

 

Keira Knightley

Epilacja

Epilacja to usuwanie owłosienia wraz z korzeniami, czyli cebulkami, za pomocą urządzenia emitującego promienie światła. Zabieg różni się od klasycznej depilacji tym, że już po kilku zabiegach można pozbyć się włosków na stałe. Epilacja nie powoduje skutków ubocznych, które pojawiają się przy goleniu zwykłą maszynką, czyli podrażnień naskórka oraz odrastania grubszych i trudniejszych do usunięcia włosków.

– Laserowy zabieg służący redukcji owłosienia to najlepszy wybór dla kobiet, które cenią sobie nienaganny wygląd i nie chcą tracić czasu na codzienne powtarzanie rytuału depilacji. Epilację bez obaw przeprowadza się na wszystkich partiach ciała, także na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami. Zabieg ma nie tylko właściwości estetyczne, lecz także lecznicze, ponieważ z łatwością możemy pozbyć się wrastających, sprawiających ból włosków – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Keira Knightley

GentleLasePro posiada wysoką moc szczytową (17000 W) i umożliwia regulację poszczególnych parametrów, np. regulację impulsu światła i częstotliwości impulsu niezależnie od wartości ustawionej energii. Dzięki temu możliwe jest skuteczne i komfortowe usunięcie włosów o każdym kolorze i na każdym typie skóry. – Podczas zabiegu kosmetolog przykłada głowicę lasera GentleLasePro do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę. Energia impulsu lasera jest zamieniana w energię termiczną, co powoduje zniszczenie mieszka włosowego. Ze względu na fizjologię wzrostu włosów, aby efekt był trwały i skuteczny, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – tłumaczy Urszula Sztwiertnia.

Ilość oraz przerwy czasowe pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależą od indywidualnych cech pacjenta związanych z fizjologią włosa.

Keira Knightley

Epilacja zapewnia gładkie ciało na długo, a zabieg jest szybki i niezawodny. W efekcie możemy pożegnać się z depilatorem oraz kłopotliwymi i czasochłonnymi zabiegami.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem i upewnienie się czy będzie on przeprowadzany przez doświadczoną, wykwalifikowaną osobę, przy wykorzystaniu lasera o odpowiedniej mocy. Jest to konieczne, w celu przeprowadzenia skutecznego i bezpiecznego zabiegu. Często bowiem tanie zabiegi wykonywane są aparatami o niskich parametrach, co nie zapewnia trwałej epilacji.

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 4.8 / 5
MarzenaH (Ocena: 5) 03.02.2017 14:01
Najbardziej skuteczną metodą jest depilacja laserowa - zdecydowanie. Sam zabieg nie boli - ja nie odczuwam go praktycznie wcale, niektóre moje znajome opisują go jako... odczuwalny:). W Estetica W Krakowie stosują miejscowe chłodzenie - chłodny nawiew wykonywany w trakcie depilacji. Przeważnie po 3 - 4 zabiegi ma się problem z głowy na długi czas.
odpowiedz
Agnes (Ocena: 5) 03.02.2017 13:55
Hmmm
odpowiedz
Agnesss (Ocena: 5) 24.10.2016 10:58
Ja skończyłam z depilatorem dzięki yasumi legnica. Nie wiedziałam, że są teraz tak skuteczne metody
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2015 12:49
zarośnięte małpy to nie kobiety
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2015 11:15
Przestancie pisać bzdury że laser pomaga na hirsutyzm bo to nieprawda! Efekt będzie tylko wtedy jeżeli będziemy się faszerować hormonami i w tym czasie poddamy się zabiegom depilacji laserowej. Ale w momencie gdy przestajemy brać hormony (no a kiedyś trzeba je odstawić) to problem znów wraca, bo hormony wracają do swojego poprzedniego stanu i znów w takiej samej ilości produkują włosy na ciele. Nie ma zadnego skutecznego leku na hirsutyzm!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie