Zabiegi na pękające naczynka

Próbę walki z pękającymi i rozszerzającymi się naczynkami powinnyśmy zacząć od wizyty u dermatologa. To wstęp do dalszego leczenia.
Zabiegi na pękające naczynka
19.06.2008

W przypadku korzystania z którejś z podanych metod najpierw trzeba zasięgnąć porady u specjalisty, najlepiej lekarza dermatologa, aby dobrać metodę do rodzaju skóry i problemu. Wizyta pomoże zdiagnozować jego przyczyny. Najczęstsze zabiegi to elektrokoagulacja, kriochirurgia, laserowe zamykanie naczynek, jonoforeza, galwanokaustyka, elektroliza, termoliza.

1. Elektrokoagulacja – metoda polega na koagulacji tkanek za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Dermatolog zamyka naczynka przy użyciu specjalnej elektrody.

2. Kriochirurgia – metoda dla osób z przeciwwskazaniami do elektrokoagulacji, wykonywana jest przy użyciu ciekłego azotu lub podtlenku azotu.

3. Laserowe zamykanie naczynek – najnowocześniejsza i dająca najlepsze efekty metoda. Większość urządzeń działa na zasadzie fotokoagulacji drobnych naczynek krwionośnych. Dostępnych jest kilka rodzajów laserów (argonowy, barwinkowy, miedziowy).

4. Jonoforeza – za pomocą prądu stałego zwęża i chroni przed powstawaniem nowych naczynek. Do skóry wprowadzane są lekarstwa i witaminy. Serie po 10 zabiegów powinny być wykonywane regularnie co pół roku.

5. Elektroliza – przy pomocy prądu stałego chemicznie niszczone są tkanki.

6. Termoliza – polega na termicznym działaniu prądem zmiennym na tkanki.

Ważne, by przed rozpoczęciem leczenia którąkolwiek z metod skonsultować się z lekarzem. Trzeba zwracać uwagę na przeciwwskazania: ciąża, stosowanie niektórych grup leków, inne zmiany skórne, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Nie próbujcie leczenia w niesprawdzonych gabinetach, w których wykonuje się zabiegi bez opieki dermatologa. Pytajcie o certyfikaty i doświadczenie w dokonywaniu tego typu zabiegów.

O profilaktyce w przypadku problemów z pękającymi i rozszerzającymi się naczynkami przeczytaj w poprzednim artykule.

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 4.92 / 5
Hanka (Ocena: 3) 22.12.2018 14:20
Zacząć należy od dużych dawek liposomalnej witaminy C (Ascolipu). Witamina C obkurcza naczynia krwionośne. Stosujcie codziennie przez 2-3 miesiące, a zobaczycie różnicę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.10.2015 21:06
Ja bym jeszcze doradzała smarowanie nóg porządnym żelem, jak na przykład galvenox soft. Mnie uratował przed pajączkami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2012 13:41
SPAM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2010 12:24
Mi jak tylko robi się zimno, to zaraz pękają naczynka. Wcześniej to ignorowałam, ale w pewnym momencie już miałam całe czerwone policzki. Robiłam laserem w Elite i w końcu wszystko zeszło. Chyba nie ma lepszego sposoby, żeby coś na to poradzić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2010 15:10
do jakiego lekarza trzeba sie udac z pekajacymi naczynkami (pajączki) i z wychodzacymi zyłami na nogach?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie