Matka zaprowadziła 13-latkę do kosmetyczki. Skończyło się tragicznie!

Dziewczynka poddała się farbowaniu rzęs i brwi. Nie przewidziano skutków ubocznych...
Matka zaprowadziła 13-latkę do kosmetyczki. Skończyło się tragicznie!
27.12.2014

Opinie na temat korzystania przez niepełnoletnie osoby z usług gabinetów kosmetycznych są mocno podzielone. Niektóre z nas dopuszczają taką możliwość. Skoro przeciętna nastolatka nie jest w stanie wyjść z domu bez makijażu, by nie narazić się na przykre komentarze rówieśników, to powinna mieć do tego prawo. Czy 13 lat to jednak nie za wcześnie, by tak drastycznie ingerować w swój wygląd?

Takich wątpliwości nie miała matka naszej bohaterki. Nie tylko pozwoliła, ale wręcz zaprowadziła swoją nieletnią córkę do kosmetyczki. Dziewczyna miała się poddać zabiegowi farbowania brwi i rzęs przed kolejnym występem ze swoim zespołem tanecznym. Czasu było niewiele, ale efekty okazały się opłakane.

Po czymś takim dziewczyna długo nie zatańczy. Nie tylko fatalnie wygląda, ale niemal nie widzi na oczy!

uczulenie na farbę

I już po...

uczulenie na farbę

Sztuczny barwnik doprowadził do silnego podrażnienia skóry...

uczulenie na farbę

Najgorzej zareagowały powieki, które spuchły i uniemożliwiły otwieranie oczu przez kilka dni.

uczulenie na farbę

To mogło przydarzyć się każdemu, ale czy jej matka nie powinna mieć wyrzutów sumienia?

uczulenie na farbę

Ta historia to dowód na to, że ostrzeżenia zamieszczone na każdym opakowaniu farby to nie tylko czcze gadanie. Reakcje alergiczne naprawdę mogą wystąpić. I to o wiele częściej, niż nam się wydaje. Co gorsze, na zaczerwienieniu wcale nie musi się skończyć. Ta dziewczyna na kilka dni oślepła!

Po nałożeniu farby wystąpiła skrajna reakcja uczuleniowa. Powieki spuchły, na twarzy pojawiły się pęcherze, a skóra pod brwiami została mocno poparzona. A wystarczyło wykonać prosty test, który polega na nałożeniu niewielkiej ilości farby w niewidocznym miejscu...

Niestety, oszczędność czasu i pieniędzy czasami kończy się fatalnie. Ona na szczęście dochodzi do siebie, ale czasami na zmianach skórnych się nie kończy. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do zatrzymania oddechu.

uczulenie na farbę

13-letnia Maria przed zabiegiem

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2015 23:26
za pierwszym razem na henne robi się test przeciwalerg, i każda kosmetyczka o tym wie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2015 19:56
Moja mama zaprowadziła mnie do kosmetyczki na regulację brwi, ale ja sama tego chciałam :) Tylko lekką regulajce, tak żebym ja czuła sie lepiej ale w szkole sie nie czepiali xd I mi kosmetyczka na koniec henna troche pomalowala i mialam mega uczulenie. z 2 tygodnie schodzilo! czerwone pecherze - cos okropnego! Ale do mojej mamy nie mam żalu, a ona nie powinna sie za nic winic!
odpowiedz
xoxo (Ocena: 5) 28.12.2014 19:16
Matka wprowadza dziewczynke tylko w kompleksy. Powinna powiedzieć jej że jest naturalnie ładna, a nie prowadzić ja do kosmetyczki, żeby jak henna jej zejdzie czuła sie brzydka i miała potem w głowie że jej brwi ssą nie takie jakie powinny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2014 03:16
a matka nie mogła jej po prostu namalować cieniem albo kredką brwi przed występem?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2014 23:16
Bez przesady, przecież takie zabiegi to nic wielkiego. Owszem, w tym przypadku źle się to skończyło ale nikt by tego nie przewidział, w szczególności matka, która chciała jedynie sprawić przyjemność córce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo