Jak zredukować cellulit w nieinwazyjny sposób?

Efekt? Wygładzona, odmłodzona skóra i wymodelowana sylwetka!
Jak zredukować cellulit w nieinwazyjny sposób?
20.12.2014

Pomarańczowa skórka to problem nie jednej z nas. Staramy się walczyć z cellulitem na wiele sposobów. Korzystamy między innymi z - często nieskutecznych - kosmetyków lub decydujemy się na skomplikowane i bolesne zabiegi. Okazuje się jednak, że istnieje nieinwazyjny sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Rozwiązaniem jest zabieg endermologii, który stawia na naturalną stymulację. Efekt? Wygładzona, odmłodzona skóra i wymodelowana sylwetka!

Endermologia to zabieg, który wykonuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. 

Nasza redaktorka zdecydowała się na kurację, służącą udoskonalaniu ciała, czyli Lipomassage LPG, będący unikalną techniką modelowania sylwetki przy pomocy stymulacji komórkowej. Dzięki temu mogłyśmy dowiedzieć się, na czym polega ta innowacyjna metoda, jak wygląda sam zabieg, a także - czy jest skuteczny?

Endermologia została wynaleziona przez Louisa Paula Guitay, motocyklisty, który uległ wypadkowi, wymagającemu wielomiesięcznej rehabilitacji, opierającej się głównie na masażu ręcznym. To zainspirowało Guitaya do stworzenia maszyny, imitującej ruchy masażystów. 

Enderomologię można więc najprościej określić jako masaż mechaniczny, który wykonuje się przy pomocy głowicy, wyposażonej w wałki, o różnych napędach i trybach, których zadaniem jest: wygładzenie cellulitu, stymulowanie wymiany płynów, a także produkcji kolagenu i elastyny; modelowanie sylwetki, oddziaływanie na złogi tłuszczu, aktywowanie lipolizy (uwalniania tłuszczu), tonizowanie tkanki skóry. To właśnie szeroki zakres skuteczności wyróżnia ją na tle innych metod walki z cellulitem, takich jak choćby kosmetyki, które nie wnikają na tyle głęboko w skórę, aby w faktyczny sposób poradzić sobie z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Endermologia bowiem oddziałuje na tkankę łączną, redukując problem właściwie w miejscu jego powstawania. 
endermologia

Dlaczego warto postawić na ten zabieg?

Endermologia jest zabiegiem nieinwazyjnym, który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z różnorodnymi problemami. Przede wszystkim stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skutecznie ją ujędrnia. Przynosi doskonałe rezultaty także w sytuacjach, gdy nasza skóra wiotczeje pod wpływem takich czynników, jak choćby wiek czy ciąża. Ponadto, wygładza ją, modeluje sylwetkę, a także redukuje miejscowe złogi tłuszczu. Kuracja spłyca blizny i rozstępy. Masaż oczyszcza także organizm z toksyn i poprawia ukrwienie tkanek. Endermologia może być traktowana nawet jako element treningu, poprawiający wydolność organizmu. Ma swoje zastosowanie także w przypadku bólów pourazowych, mięśniowych i stawowych. 

endermologia

Jak wygląda zabieg endermologii?

 

Początkowo ciało musi zostać poddane ocenie. Istotny jest wybór najbardziej problematycznych miejsc na ciele, a tym samym także celów terapii, na podstawie których wyznacza się program zabiegów. Często charakteryzuje się endermologię mianem zabiegu bezbolesnego. W rzeczywistości jednak dla większości kobiet kilka pierwszych masaży bywa nieprzyjemna, choć poczucie dyskomfortu jest tutaj sprawą indywidualną. Zabieg sterowany jest komputerowo. Przygotowanie polega na założeniu specjalnego, obcisłego kombinezonu, który przylega całkowicie do ciała. Terapeuta pobudza tkankę, prowadząc głowicę tak, aby powstała fałda skórna. Metoda ta tym samym silnie pobudza krążenie i metabolizm. Równocześnie nasilona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna. Jednorazowo terapia trwa około 30 minut. 

W kwestii skuteczności, kluczową rolę odgrywa ilość zabiegów. Nasza redaktorka poddała się miniserii trzech zabiegów. To jeszcze nie czas, żeby móc w pełni ocenić efekty, ale z pewnością można powiedzieć, że z każdym zabiegiem skóra była w lepszej kondycji, a poczucie dyskomfortu zmniejszało się. Sam masaż okazał się niezwykle stymulujący, dodawał naszej testerce bardzo dużo energii.

Pierwsze widoczne efekty zniwelowania cellulitu pojawiają się pomiędzy 6-10 masażem. Dlatego pełna seria endermologii to 10 zabiegów wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. Oczywiście, najlepsze efekty osiąga się, łącząc terapię z odpowiednią, zdrową dietą i regularnymi treningami. Rezultaty sesji Lipomassage optymalizują także pielęgnacyjne i stymulujące komórki kosmetyki LPG. PO zakończonej terapii należy wykonywać jeden zabieg przypominający w miesiącu – dzięki temu nie zaprzepaścimy zbyt szybko efektów masażu.

Cena serii zabiegów wynosi 1500 zł, zaś pojedyncza kuracja tą nieinwazyjną metodą kosztuje 200 zł. 

endermologia

Zabieg na twarz

Warto także wspomnieć o zabiegu, zapobiegającym starzeniu się skóry na twarzy - Endermolift, który zapewnia wielowymiarową stymulację, fizjologicznie pobudzającą komórki. Podczas zabiegu odpowiedniej stymulacji zostają poddane: fibroblasty, które odpowiadają za tworzenie kolagenu (zapewniającego jędrność), elastyny (sprężystość), a także kwasu hialuronowego (nawilżenie i objętość), czego efektem jest promienna, odświeżona i odmłodzona skóra. 

 

Więcej na temat zabiegu przeczytasz tutaj: WellDerm - Lipomaasge 

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Tatiana (Ocena: 5) 05.10.2016 20:03
Cellulit straszna sprawa. Polecam konkretne zabiegi na cellulit. Ja robiłam sobie w Beauty Factory- Fabryka Urody w Poznaniu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2014 15:30
nawet po czcionce widać, że wklejony artukuł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie