Na ratunek zniszczonej skórze i włosom. Ogranicz kosmetyki

Twoja skóra potrzebuje czasem chwili odpoczynku, ciągłe „nawożenie” jej setkami preparatów może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.
Na ratunek zniszczonej skórze i włosom. Ogranicz kosmetyki
19.06.2008

Wchodząc do drogerii czy apteki, mamy do wyboru setki, jeśli nie tysiące kosmetyków - zaczynając od bardzo ogólnych, a kończąc na tych specjalistycznych.

Jeśli mimo używania kosmetyków nie osiągasz odpowiednich efektów, winny może być zły ich dobór lub nadmiar ilości użytych środków. W kosmetykach również obowiązuje zasada „nadmiar szkodzi”.

Mimo częstych peelingów twoja skóra jest szorstka? Podczas stosowania preparatów usuwasz wierzchnie komórki naskórka. Zbyt częste używanie skrubów powoduje, że skóra produkuje tego naskórka coraz więcej i w efekcie staje się chropowata oraz pokryta zgrubieniami.

Rada: Między kolejnymi peelingami musisz robić dłuższe przerwy, najlepiej tygodniowe. Jeśli twoja skóra jest wrażliwa, używaj preparatów enzymatycznych.

Często nawilżasz skórę, a ona wciąż pozostaje sucha, dodatkowo jest podrażniona i łuszczy się? Gruba warstwa kremu utrudnia wchłanianie i wymianę wody z otoczeniem, co powoduje wysuszanie naskórka i jego złuszczanie. W przypadku wrażliwej skóry może to doprowadzić nawet do stanów zapalnych.

Rada: Stosuj krem nawilżający dwa razy dziennie, nakładając cienką warstwę. Jeśli po 10 minutach nadal wyczuwasz kosmetyk na skórze, oznacza to, że nałożyłaś go zbyt dużo. Następnym razem weź o połowę mniej. W twojej kosmetyczce powinny być produkty o lekkiej konsystencji (w nazwach mają często przedrostki light, soft).

Masz przyklapnięte włosy pomimo odżywek, szamponów, pianek? Powodem jest oczywiście zbyt duża liczba preparatów lub łączenie niektórych z nich. Kosmetyki służą do uszczelniania włosów. Mają też zapobiegać wyparowywaniu z nich wody, jednak zbyt duża ilość nałożonego środka nadmiernie je uszczelnia.

Rada: Zacznij dobierać produkty pod kątem fryzury, jaką posiadasz. Odżywki stosuj przede wszystkim na końcówki włosów, które są najbardziej zniszczone. Pianki nie nakładaj bezpośrednio na głowę, ale najpierw na dłonie, potem rozetrzyj i dopiero wmasuj we włosy, zaczynając od ich nasady.

Przekroczyłaś 30-tkę i nadal masz trądzik oraz młodzieńcze problemy z cerą? Kosmetyki wysuszają twoją skórę, która staje się podrażniona. Preparaty, których używasz, są zbyt silne. Trądzik i wypryski w tym wieku mają inną przyczynę niż u nastolatki (zazwyczaj jest to stres, zaburzenia w pracy hormonów).

Rada: Nie używaj kremów dla nastolatek, szczególnie matujących i wysuszających. Poszukaj w drogerii preparatów przeciwtrądzikowych dla cery dojrzałej. Pamiętaj, że nawet jeśli twoja twarz się przetłuszcza i tak musisz ją nawilżać (wraz z wiekiem twoja skóra traci substancje zatrzymujące wodę, cera na zewnątrz może być tłusta, a wewnątrz sucha).

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2008 21:22
myłaś głowe kilka razy dziennie???!!!???!!!???!!! zwariowalaś ja myje raz na dwa tygodnie i są fajne!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2008 20:14
zawsze miałam problem z włosami... ciężko było mi je ułożyć...stosowałam wiele kosmetyków i myłam głowę parę razy dziennie przez co nadmiernie je obciążałam... po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam radykalne zmiany...już pierwszego dnia poczułam ogromną różnicę... używam ograniczoną ilość kosmetyków...zaczełam myć włosy raz dziennie... moje włosy same zaczynają się układać,przy niewielkiej pomocy kosmetyków... wkońcu odżyły!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2008 20:03
super porady i tak jest naprawde
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2008 23:52
Zgadzam się z treścią tego artykułu. Jest ciekawy i wiarygodny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2008 06:56
to są swtetne rady bo nie które młode dziewczyny ponakładają tego wszystkiego na siebie tyle , że aż straszą a jak to zmyje to wygląda jak staruszka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie