Lenistwo, tycie, owłosione ciało - a Ty jakie masz plany na zimę?

Przez najbliższe miesiące większość z nas doprowadzi się do ruiny. Zapuszczamy się na własne życzenie!
Lenistwo, tycie, owłosione ciało - a Ty jakie masz plany na zimę?
28.11.2014

Kobiety w Europie nie mają łatwego życia. Klimat zdecydowanie nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Zwłaszcza, że bywają lata, kiedy pozbawiona słońca i mroźna zima trwa nawet 4-5 miesięcy. Nie powinno zatem dziwić, że w tym czasie nieszczególnie przejmujemy się swoim wyglądem. Ukryte pod szczelnym odzieniem pozwalamy sobie na zaniedbania, które w miesiącach letnich są wręcz niedopuszczalne. Wiele wskazuje na to, że w tym roku znowu sobie odpuścimy.

Wiosną motywująco działa na nas perspektywa wakacji. Zaczynamy zrzucać zbędne kilogramy, dbać o swoją skórę i kondycję całego ciała. Latem doceniamy, że ciężka praca nad sobą przyniosła świetne efekty, a słoneczna aura pobudza nas do dalszego działania. Jesienią tracimy wszelkie nadzieje, by zimą zupełnie się zaniedbać. Jeśli Twój każdy kolejny rok wygląda podobnie, powinnaś wiedzieć, że nie jesteś sama.

Z ankiety przeprowadzonej przez jedną z brytyjskich sieci siłowni wynika, że zdecydowana większość z nas w okresie zimowym nie dba o siebie wcale. Z łatwością przybieramy na wadze i odpuszczamy sobie wszelkie zabiegi kosmetyczne, bo w końcu i tak nikt nie zauważy różnicy. To błąd!

owłosiona dziewczyna

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie ponad 2 tysięcy kobiet. Ich szczere odpowiedzi nie pozostawiają wątpliwości, że miesiące zimowe traktujemy jako urlop od dbania o siebie. Co roku powtarzamy ten sam błąd, a później możemy już tylko płakać nad swoją bezmyślnością. Połowa ankietowanych pań przyznała, że ciemne i chłodne dni nie sprzyjają przejmowaniu się swoim wizerunkiem. 60 procent twierdzi, że brakuje im energii, by coś ze sobą zrobić.

Zamiast spędzać aktywnie czas, co czwarta z nas leniuchuje niemal każdego dnia na kanapie przed telewizorem. Oglądamy cokolwiek, byle zabić nudę. Najchętniej sięgamy po całe sezony ulubionych seriali i pochłaniamy je w kilka wieczorów. Połowa przy okazji pochłania ogromne ilości śmieciowego jedzenia. 2/3 przyznaje się do lenistwa – przynajmniej jesteśmy szczere.

Zdajemy sobie sprawę, że wyglądamy coraz gorzej, więc niechętnie wychodzimy z domu. Zapomnij o romantycznej kolacji w restauracji – znacznie łatwiej zjeść pizzę na kanapie, bo to nie wymaga długiego szykowania się. Taką filozofię wyznaje co druga z nas. Jak jeszcze zaniedbujemy swój wygląd?

owłosiona dziewczyna

Co trzecia kobieta przyznaje, że zimą rezygnuje z butów na jakimkolwiek obcasie, wybierając wyłącznie te na płaskiej podeszwie. Z jednej strony to uzasadnione, bo chcemy czuć się stabilnie na śliskiej powierzchni. Z drugiej jednak – ankietowane bez ogródek twierdzą, że zwyczajnie nie zależy im na tym, jak wyglądają. Może stąd ogromna popularność obuwia w stylu emu? 

Podobnie duża grupa całkowicie zapomina o swoich stopach. Nie malujemy paznokci i nie przejmujemy się zrogowaciałym naskórkiem. W zapomnienie odchodzi również depilacja okolic intymnych. Obecność mężczyzny nie jest dla nas wystarczającą motywacją.

Aż 60 procent z czystym sumieniem przyznaje się do znacznego przybrania na wadze. W końcu łatwo to ukryć pod grubą warstwą odzieży. Lenistwo wygrywa ze wszystkim!

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 4.58 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2014 14:55
Tytuł idealnie opisuje moje plany na zimę!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2014 19:10
Ja właśnie w zimie zaczynam ćwiczenia i diete, jestem w trakcie laserowej depilacji :) w lecie tyje, bo jest wiecej okazji do objadania sie, grille itp.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2014 19:09
Ja nie mam faceta, a i tak ćwiczę, maluje paznokcie, depiluje się regularnie ponieważ Lubie być zadbana przez cały rok dla samej siebie. Fakt, to prawda wiele moich koleżanek nie goli nog, gdy nie zakładają spódnicy.. fuj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2014 17:20
a u mnie to zawsze listopad jest momentem, gdy zaczynam się mocnej brać za siebie. nie wiem od czego to zależy, bo święta jak zwykle wśród najbliższych, sylwester też z przyjaciółmi, a jednak zawsze w listopadzie zaczynam a to więcej ćwiczyć, a to gotować zdrowe jedzenie, mniej palę. w lecie jestem leniwa, bo nie lubię gorąca :P
odpowiedz
Martyna (Ocena: 3) 28.11.2014 16:22
Nie chodzi o to, że zima kobiety są zaniedbane. Tylko po co regularnie golić nogi skoro chodzimy w długich spodniach ? Można dać sobie trochę luzu...
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie