TEST: Czy jesteś zgrabna? Wystarczy, że przyłożysz stopę do ręki i...

Proporcje to podstawa. Sprawdź, czy przypadkiem Twoje stopy nie są zbyt duże w stosunku do reszty ciała.
TEST: Czy jesteś zgrabna? Wystarczy, że przyłożysz stopę do ręki i...
02.10.2014

Możemy się bardzo starać, ale nie mamy wpływu na każdy element naszego wizerunku. Skoro nie szata zdobi człowieka, staranny makijaż i modna fryzura także nie wystarczą. Trzeba mieć w sobie to „coś”. Co dokładnie? Osobowość, błysk w oku i proporcjonalną budowę ciała. Leonardo da Vinci, tworząc słynnego „Człowieka witruwiańskiego”, czyli rysunek przedstawiający ludzką sylwetkę wpisaną w okrąg i kwadrat, doskonale zdawał sobie z tego sprawę.

Każdy z nas wygląda inaczej i ma swoje indywidualne cechy, ale nie brakuje wartości całkowicie uniwersalnych. Za normalne uważamy ciało, które nie za bardzo odróżnia się od przyjętego wzorca. A tak się jakoś dziwnie składa, że zdecydowana większość ludzi zbudowana jest w podobny sposób.

Przykład? Niezależnie od tego, ile masz wzrostu, jaką masz sylwetkę i ile masz lat, pewne proporcje niemal zawsze są identyczne. Wystarczy spojrzeć na swoje stopy i przedramiona...

proporcjonalna sylwetka

Jeśli stopa jest wyraźnie krótsza od przedramienia, Twoje proporcje są nieco zaburzone. W efekcie cała uwaga skupia się na górnej części ciała, przez co możesz wydawać się niższa, niż w rzeczywistości jesteś. To jednak żaden dramat. O wiele gorzej jest, gdy...

proporcjonalna sylwetka

...kiedy stopa jest zdecydowanie dłuższa od przedramienia. Takie proporcje sprawiają, że prezentujesz się ociężale i nawet jeśli nie masz problemów z nadwagą, możesz zostać określona mianem „przysadzistej”.

proporcjonalna sylwetka

Już przed wiekami odkryto bardzo ciekawą zależność. Okazuje się, że proporcjonalnie zbudowany człowiek posiada stopę takiej samej długości, jak przedramię (mierzone od zgięcia w łokciu do nadgarstka).

Jak wygląda to u Ciebie? Możesz to sprawdzić, przykładając stopę do ręki lub w mniej inwazyjny sposób...

idealna stopa

Na czym polega? Przyłóż dłoń do ręki tak, jak na załączonym wyżej obrazku i sprawdź, czy kciuk sięga nadgarstka, a mały palec zgięcia łokcia. Następnie rozpostartą dłoń przyłóż do swojej stopy. Mały palec  powinien sięgać pięty, a kciuk dużego palca u nogi. Jeśli tak właśnie jest - Twoja stopa jest proporcjonalna do całej sylwetki.

proporcjonalna sylwetka

Jeśli nie chcesz, aby ktoś przyłapał Cię w dziwnej pozycji, zawsze możesz zmierzyć poszczególne elementy. Wystarczy długa linijka, dzięki której dokładnie sprawdzisz swoje proporcje.

Jak je interpretować? To całkiem proste...

Jeśli długość stopy i przedramienia są niemal identyczne (+/- 1 cm), wtedy nie powinnaś mieć wątpliwości, że jesteś zbudowana proporcjonalnie (pomijając ewentualną tuszę, bo chodzi wyłącznie o rozstaw kości).

brzydkie stopy

Fot. nowaygirl.com

To jednak niejedyny problem ze stopami. Czasami, nawet jeśli nie są zbyt proporcjonalne względem reszty, jeszcze bardziej się pogrążamy...

brzydkie stopy

Fot. nowaygirl.com

Stopy nie zawsze są naszą najlepszą wizytówką...

brzydkie stopy

Fot. nowaygirl.com

Stopy nie zawsze są naszą najlepszą wizytówką...

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 3.46 / 5
Brzydkaprzezmedia. (Ocena: 5) 04.03.2015 11:59
Ehh.. mam juz dosc tego 'Papilotu' ,'Pudelkow' i innych tego typu stron ,ktore ciagle wprowadzaja ludzi w kompleksy. Czy to sie kiedys skonczy ? jestem nieszczesliwa zyjac w tak medialnym swiecie w ktorym coraz bardziej liczy sie wyglad. To wszystko to jedno wielkie gowno...
odpowiedz
Zoe Heaven (Ocena: 4) 11.10.2014 07:45
Ludzie, troche dystansy do siebie, macie za długą stopę i od razu głupi artykuł??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 07.10.2014 11:58
No naprawdę trochę głupkowate... Nawet nie przykładam:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 05.10.2014 14:06
CO JA CZYTAM ?! nie wierzę...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 03.10.2014 15:34
Naprawdę nie macie o czym pisać... Debilny artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie