Dlaczego mały biust to Twój atut?

Hojniej obdarzone koleżanki powinny Ci zazdrościć!
Dlaczego mały biust to Twój atut?
Miles Aldridge
26.09.2014

Choć to tylko jedna z wielu części ciała, rozpala wyobraźnię niemal wszystkich. Mężczyźni uwielbiają na nie patrzyć, a kobiety martwią się o ich wygląd. Piersi – czasami można odnieść wrażenie, że to one świadczą o naszej wartości. Im większe i jędrniejsze, tym oczywiście lepiej. Właścicielce skromnego biustu nie pozostaje nic innego, jak ukrywać swój mankament urody, albo poprawić go na stole operacyjnym.

Nie bez przyczyny to największy kompleks większości z nas. Kolorowe media od lat utwierdzają nas w przekonaniu, że atrakcyjna kobieta musi mieć czym oddychać. Naturalnie wielkie lub silikonowe biusty atakują nas ze wszystkich stron. Psychoterapeuci i chirurdzy plastyczni zacierają ręce.

A gdyby tak przestać się wreszcie przejmować i zrozumieć, że kobiecość to coś więcej, niż tylko tkanka wypełniająca nasz biustonosz? Zdrowe podejście do cielesności to absolutna podstawa w osiągnięciu równowagi. Pierwszym krokiem powinno być uświadomienie sobie, że posiadanie małych piersi wcale nie musi być koszmarem. Może być błogosławieństwem. I mamy na to twarde dowody!

małe piersi

Większa przyjemność w sypialni

Kiedy myślimy o piersiach w kontekście relacji damsko-męskich, od razu wyobrażamy sobie gigantyczny biust. Tylko z takim możemy czuć się pewnie, a panowie usatysfakcjonowani. Dużą rolę w takim postrzeganiu tematu odgrywa pornografia, ale czas przestać czerpać wiedzę ze świńskich filmików. Ciekawsze rzeczy do powiedzenia ma nauka. Prawda jest taka, że duże piersi są niemal o 1/4 mniej czułe od tych mniejszych. Właścicielki kompaktowego biustu osiągają większą rozkosz.

małe piersi

Wyglądasz młodziej

Z czym kojarzy nam się starość? W przypadku kobiet ciało ewidentnie traci na elastyczności. Objawia się to m.in. coraz mniej jędrnym i wręcz obwisłym biustem. Spłaszczone piersi przesuwające się coraz bliżej pasa to raczej mało atrakcyjny dodatek. Na tej podstawie bardzo łatwo określić, czy masz już za sobą czasy młodości. W przypadku właścicielek mniejszego biustu nie jest to już takie oczywiste.

małe piersi

Piersi wyglądają jak piersi, a nie placki

O utracie jędrności wspomnieliśmy, ale czas na konkrety. Właścicielka niewielkiego biustu może sobie pozwolić na zrezygnowanie z biustonosza. Wbrew pozorom, to znacznie lepsze wyjście, niż dźwiganie ich w staniku. Badania udowodniły, że noszenie biustonosza (w przypadku sporych atrybutów jest to niezbędne), wcale nie poprawia ich wyglądu. Ciało przyzwyczajone do sztucznego podtrzymywania ciężaru, zaczyna być leniwe. Mięśnie wokół piersi przestają się rozwijać, a przez to nasze krągłości stają się płaskie i obwisłe. Mniej obdarzone panie nie mają tego problemu.

małe piersi

Przyciągasz odpowiedzialnych mężczyzn

Stereotyp jest prosty – im bardziej prymitywny facet, tym większą uwagę zwraca na ciało partnerki. Rozsądny mężczyzna skupia się bardziej na jej osobowości. Czy to prawda? Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości, że coś jest na rzeczy. Udowodniono, że im biedniejsi i mniej zaradni panowie, tym bardziej fascynują ich wielkie piersi. Mężczyźni lepiej radzący sobie w życiu są na nie wręcz uczuleni, bo „biuściaste” panie nie kojarzą im się najlepiej.

małe piersi

Możesz liczyć na wyrozumiałego partnera

Każda z nas chciałaby być sprawiedliwie traktowana. Wymarzony związek polega na relacji z facetem, który ma o nas jak najlepsze mniemanie i nie traktuje przedmiotowo. Badania utwierdzają nas w przekonaniu, że wielbiciele sporej wielkości biustów to zazwyczaj seksiści. Fani wielkich piersi uważają kobiety za gorszy i słabszy gatunek, który sprawdza się tylko w sypialni. Panie mniej obdarzone przez naturę mogą liczyć na uznanie tych bardziej rozsądnych.

małe piersi

Jesteś zdrowsza

Im większy biust, tym większy ciężar i trudniej poradzić sobie z grawitacją. Duże piersi potrafią bardzo ciążyć, a w efekcie prowadzą do garbienia się i nieprawidłowej postawy. Towarzyszą temu częste bóle kręgosłupa, szyi i głowy. Nic więc dziwnego, że wiele hojnie obdarzonych pań decyduje się na ich zmniejszenie. Poza tym, im mniejszy biust, tym łatwiej wykryć groźne zmiany, w tym guzy nowotworowe.

małe piersi

Jesteś poważniej traktowana

Kiedy hojnie obdarzona kobieta awansuje lub osiąga sukces, natychmiast pojawiają się podejrzenia, że być może wcale na to nie zasłużyła. Na pewno stoją za tym jej piersi. Wystarczy, że zaimponowała nimi komu trzeba. To przykre, ale duży biust nie kojarzy się z inteligencją, zaradnością i talentem. Oczywiście, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, ale przynajmniej Ciebie to nie dotyczy.

Polecane wideo

Komentarze (127)
Ocena: 4.87 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2015 16:35
mnie nie bardzo podniósł, bo mój biust jest naprawdę mikro mały. I przymierzam się do tego, żeby go powiększyć. Niedługo mam konsultacje u dra Osucha, mam nadzieję, ze doradzi najlepszą dla mnie metodę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2014 22:04
niby artykuł podnosi na duchu, jednak wolałabym miec taki rozmiar stanika jaki mialam w ciazy czyli rozmiar c.. teraz wrocilam do a i dalej mam kompleksy !
odpowiedz
gosia (Ocena: 1) 28.09.2014 23:28
Trochę to naciągane- te argumenty, no ale ok. Ja mam dość spory biust, ale szczerze to wolałabym mieć mniejszy. Chyba zawsze chcemy to czego nie mamy. Jak dla mnie argumentem za małym biustem jest to, że mniejszy jest estetyczniejszy, wygodniejszy, mniej problemów z doborem ładnego i wygodnego stanika i mogłabym wymieniac.... Dziewczyny o małym biuście nie wiecie jak wiele biuściastych oddałoby trochę ciężaru.
zobacz odpowiedzi (1)
ixi (Ocena: 5) 28.09.2014 21:02
Takimi rzeczami się chyba tylko dojrzewające małolaty przejmują. Nie przypominam sobei, bym miała kiedykolwiek z tym problem.
odpowiedz
czacza (Ocena: 4) 28.09.2014 14:35
Z jednym się nie zgodzę - niewielki rozmiar biustu nie sprawdza się wcale lepiej w sypialni...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie