Soczewki kontaktowe - TAK czy NIE?

O czym należy pamiętać, decydując się na zakup soczewek kontaktowych?
Soczewki kontaktowe - TAK czy NIE?
22.08.2014

Większość kobiet, noszących okulary, ma niekiedy problemy z doborem makijażu czy stylizacji, tak aby całość doskonale współgrała. W takich sytuacjach warto postawić na soczewki kontaktowe. Sprawdź, jakie mają wady i zalety oraz czy warto na ich rzecz zrezygnować z okularów.

1. Musisz bezwzględnie dbać o higienę

Oczy są wrażliwe na wszelkie pyłki, dlatego noszenie soczewek może działać na nie drażniąco. Aby zapobiec zaczerwienieniom, potrzebne są: odpowiednia pielęgnacja szkieł i utrzymywanie ich w idealnej czystości. 

 

glasses fashion

6. Demakijaż musi poczekać

Nigdy nie zmywaj makijażu, kiedy nosisz soczewki. Resztki mleczka lub płynu micelarnego mogą dostać się na powierzchnię szkła kontaktowego i trwale je uszkodzić.

glasses fashion

7. Chroń oczy przed promieniami słonecznymi

Niektóre typy soczewek mogą uwrażliwiać oczy na promienie słoneczne, dlatego noś ze sobą również parę okularów przeciwsłonecznych.

glasses fashion

2. Używaj szkieł zawsze zgodnie z przeznaczeniem

Jeśli na opakowaniu soczewek jest napisane, że są przeznaczone do miesięcznego stosowania, nie powinnaś nosić ich dłużej, nawet jeśli wciąż są wygodne. Zgromadzone na powierzchni szkieł bakterie mogą być przyczyną groźnych dolegliwości, w tym zapalenia spojówek.

 

glasses fashion

4. Musisz często zmieniać opakowanie

Przeciętny płyn do czyszczenia soczewek starcza na 3 miesiące. Dokładnie po tym czasie powinnaś wyrzucić stare opakowanie na szkła kontaktowe i zastąpić je nowym.

glasses fashion

3. Trzymaj się z daleka od wody

Soczewki nie znoszą wody, dlatego unikaj pływania w basenie w soczewkach, a nawet szybkiej kąpieli pod prysznicem. Jeśli do szkła dostanie się woda, istnieje ryzyko, że wypadnie lub przyjmie bakterie zawarte w wodzie, co może silnie drażnić oczy.

glasses fashion

5. Za każdym razem musisz myć ręce

Za każdym razem, kiedy dotykasz soczewki, powinnaś myć ręce; zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu szkieł. W przeciwnym razie grożą ci podrażnienia, a nawet zapalenie spojówek.

Komentarze (24)

Ocena: 4.46 / 5
Domcia (Ocena: 5) 09.11.2014 16:41
Ja noszę soczewki miesięczne od kilku lat i jestem z nich zadowolona :) Wszystko jest okej mimo że nie zawsze myję rece przy zakładaniu u ściaganiu a mimo to żadnego zapalenia nie miałam :) Tyle co gdy jestem mocno chora to nie nosze ich bo oczy strasznie bolą wtedy.
odpowiedz
nika (Ocena: 5) 29.08.2014 14:49
moim zdaniem można stosować okulary i soczewki zamiennie, ale należy wtedy pamiętać, że oczy bardzo się uwrażliwiają, więc trzeba używać kosmetyków które nie uczulają. Ja polecam tusze do rzęs z Artdeco! Wszystkie są niesamowite, szczególnie ich nowa extreme volume mascara!
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 22.08.2014 17:00
Nie wspomnieliście o tym, jak nauka ich zakładania jest denerwująca... i o tym, że gdy ma się astygmatyzm, to z soczewkami jest "nieco" większy problem, bo muszą być robione na zamówienie i trzeba je odpowiednio założyć, by nie psuć sobie wzroku jeszcze bardziej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2014 14:44
Nie można pływać w soczewkach? Bzdura, chodzę na basen raz w tygodniu od roku i nigdy nie miałam żadnych problemów ;) używam soczewek dwutygodniowych, ale noszę je 3 tygodnie, czasem zdarzało się miesiąc nawet. Drzemkę w soczewkach też zdarza mi się uciąć. Nigdy nie miałam żadnego zapalenia ani innego problemu, a noszę je już 6 lat :) bez soczewek nie mogłabym już żyć, mam bardzo dużą wadę ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2014 12:30
Nie polecam soczewek miesięcznych lub takich do noszenia bez nocnej przerwy. Zbyt mocno wysuszają oczy, czuć dyskomfort. Obecnie stosuję dwutygodniowe soczewki acuvue i jestem zadowolona. Jednakże gdybym miała więcej pieniędzy stosowalabym soczewki jednodniowe. Są one najlepsze (pod względem higieny, komfortu, uczucia świeżości i nawilżenia) ale niestety są duuużo droższe w przeliczeniu na np miesiąc
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo