Botox jest passe!

Hollywood oszalało na punkcie naturalnego piękna, które ma niewiele wspólnego ze skalpelem i z botoxem. Czy i do Polski dotrze moda na bycie sobą, nawet kosztem kilku zmarszczek na twarzy?
Botox jest passe!
17.06.2008

Jeszcze do niedawna amerykańskie gwiazdy traktowały wizytę w klinice chirurgii plastycznej jak wyjście do sklepu po bułki. Standardowa liczba zabiegów to przynajmniej trzy - powiększenie piersi i ust oraz botox, czasem dodatkowo coś ekstra, np. korekta nosa albo wygładzenie skóry nad kolanami (jak to zrobiła weteranka bliskich spotkań ze skalpelem, Demi Moore, chcąc bardziej pasować do młodego kochanka, Ashtona Kutchera). Zjawisko miało tak wielki zasięg, że nieposiadanie na koncie żadnej operacji było wręcz powodem do wstydu i argumentem do wypadnięcia z obiegu towarzyskiego.

Wśród aktorek rekordy biła Nicole Kidman, która miała tyle razy wstrzykiwany w twarz jad kiełbasiany, zwany botoxem, że jej mimika stała się o wiele uboższa niż na początku kariery. Kamienna twarz bez cienia uśmiechu to nie efekt złego humoru, ale paraliżu mięśni wywołanego zabiegami wygładzania zmarszczek. Courtney Love przesadziła natomiast z wypełniaczami ust, przez co wyglądała jak utuczona złota rybka. Wcale nie lepsza jest słynna pani Beckham - jej piersi w kształcie piłeczek do tenisa zbierały skrajnie różne oceny - od zachwytu po ostrą krytykę.

Na szczęście nastąpił odwrót. gwiazdy zaczęły otwarcie mówić o swoich błędach z przeszłości. W związku z tym zapragnęły cofać efekty ingerencji chirurgicznej. Teri Thatcher niegdyś nałogowo wstrzykiwała sobie kolagen. Teraz twierdzi, że zmarszczki są OK. Kobiety w Hollywood albo zaprzestają wizyt w klinikach, albo wręcz robią zabiegi odwracające efekty operacji.

Mamy nadzieję, że nowa moda wśród celebrities wpłynie na zachowania wśród kobiet na całym świecie. Tak jak kilka lat temu obsesyjnie chciały się operować czy uczestniczyć w programach typu „Chcę być piękna”, tak teraz może pokochają swoje zmarszczki i drobne defekty. Lepiej wyglądać naturalnie, niż przesadzić z upiększaniem i żałować tego przez lata.

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2010 01:52
Eeee tam obie wyglądaja bardzo ładnie i taka jest prawda, ofiary polskiego Botoxu też by ładnie wyglądały jakby robiły go w sprawdzonych miejscach typu warszawska Esmediqua. Tyle
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2009 15:51
a drugiej się szminka rozmazala;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2009 15:50
tej pierwszej piersi widać;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2008 22:27
jA SIE MOGE WYPOWIEDZIEC NA TEMAT BOTOXU. JESLI CHCECIE BARDZO PROSZE ALE.............. NP. POWIEKSZENIE UST KOSZTUJE 1000ZL A EFEKT JEST NA 3-5 MIESIECY.A POZNIEJ? POZNIEJ ZNOWU TRZEBA ROBIC BO SKURA ROBI SIE TAKA JAK GDYBY SFLACZALA WYGLADA TO GORZEJ NIZ PRZED ZABIEGIEM UWIEZCIE PONIEWAZ ZNAM 4 OSOBY KTORE ROBILY USTA I SAME SIE WYPOWIADALY NA TEN TEMAT. LUB NP WYPELNIANIE ZMARSZCZEK TO SAMO TRZEBA POWTARZAC BO EFEKTY NIE TRWAJA WIECZNIE. POZDRAWIAM I NIE ROBCIE CZEGOS JESLI NAPRAWDE NIE MUSICIE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2008 09:43
Wszystko jest dla ludzi. Trzeba tylko mieć jakiś umiar. ;]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie