Tatuaże szybko się nudzą! Kto i dlaczego chce je usunąć?

Ogromna część wytatuowanych ludzi marzy o cofnięciu czasu.
Tatuaże szybko się nudzą! Kto i dlaczego chce je usunąć?
05.04.2014

Choć nie ma na ten temat wiarygodnych badań, praktyka udowadnia, że najodważniejsze przemiany w naszym wyglądzie odbywają się w wieku 16-25 lat. To właśnie wtedy najczęściej myślimy o wizerunku, w tym np. o tatuażach. Skąd to się bierze? Im jesteśmy młodsi, tym mocniej inspirujemy się innymi, nie brakuje nam odwagi, a także... nie myślimy o konsekwencjach. I chociaż każdy wolny człowiek może ozdabiać swoje ciało, w jakikolwiek sposób zechce, warto się nad tym dwa razy zastanowić. Ryzyko związane z trwałym malunkiem na skórze to nie tylko puste słowa ze strony starszych i mądrzejszych. To fakt.

Przed udaniem się do studia tatuażu należy przemyśleć każdy aspekt tego kroku. Wzór, jego wielkość, umiejscowienie, renomę i doświadczenie artysty. Warto zastanowić się również nad tym, czy widoczny motyw nie przeszkodzi nam w życiu towarzyskim, karierze zawodowej i czy będzie do nas pasował za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Okazuje się, że wciąż ulegamy emocjom i później bardzo tego żałujemy. Do tego stopnia, że ogromna część wytatuowanych ludzi marzy o cofnięciu czasu.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie jednej z firm kosmetycznych wynika, że tatuaże wyjątkowo szybko nam się nudzą. Kto i dlaczego chce je usunąć?

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

tatuaże

Sondaż przeprowadzono na grupie ponad 1200 wytatuowanych osób. Wśród nich byli posiadacze jednego czy dwóch niewielkich wzorów, jak i właściciele dużych rozmiarów malowideł. Niezależnie od tego, wielu z nich twierdzi, że decyzja o udaniu się do studia tatuażu była jedną z gorszych w ich życiu. Te liczby przemawiają do wyobraźni!

25 procent wytatuowanych osób (czyli co czwarty badany), twierdzi, że bardzo żałuje zrobienia przynajmniej jednego tatuażu.

16 procent właścicieli tatuaży (co szósty), jest tak niezadowolonych z finalnego dzieła, że zastanawia się nad chirurgicznym usunięciem wzoru.

Ponad 50 procent osób, które w ten sposób ozdobiły swoje ciała, ma poważne obawy związane z ich negatywnym postrzeganiem przez pryzmat widocznego tatuażu.

Niemal 35 procent badanych, którzy zdecydowali się na trwały wzór, obawia się, jak ich tatuaże będą prezentowały się za kilkadziesiąt lat.

To nie koniec negatywnych emocji związanych z tym tematem...

tatuaże

Okazuje się, że nawet wytatuowane osoby w specyficzny sposób postrzegają innych, którzy mają widoczne wzory na ciele. Co szósty badany stwierdził, że człowiek z tatuażem nadaje się bardziej na jedną noc, niż do stałego związku. Ponad połowa ankietowanych uważa, że rzucające się w oczy wzory mogą bardzo zaszkodzić w karierze zawodowej, często uniemożliwiając osiągnięcie sukcesu.

Kiedy zaczynamy się w ten sposób upiększać? Pierwszy tatuaż pojawia się na naszym ciele zazwyczaj pomiędzy 18. i 20. rokiem życia. Co trzeci wykonywany jest przez osobę niepełnoletnią. Niemal połowa przyznaje, że ich rodzice bardzo się temu sprzeciwiali – 20 proc. do dzisiaj nie poinformowało o tym fakcie i ukrywa swoje wzory przed nimi, a 14 proc. - przed dziadkami.

Jaki wpływ na coraz większą popularność tego zjawiska mają gwiazdy? Wszystko wskazuje na to, że mniejszy niż myślimy. Do inspiracji tatuażem celebryty przyznaje się 12 procent ankietowanych. Może inni się wstydzą lub zrobili to podświadomie?

Jedno jest pewne – nie warto ulegać emocjom, bo możesz tego bardzo żałować. Jeśli natomiast jesteś stuprocentowo pewna, że masz ochotę ozdobić w ten sposób swoje ciało, na następnych podstronach znajdziesz kilka dyskretnych wzorów. Może któryś z nich Ci się spodoba? Lub wręcz przeciwnie - nabierzesz przekonania, że tatuaż to jednak nie Twoja bajka?

 

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

Dyskretne tatuaże na ciele

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2014 15:10
ciekawa jestem gdzie, kiedy i czy w ogóle te "badania" były przeprowadzone. Jak ktoś pod wpływem emocji robi sobie tatuaż bez uprzedniego przemyślenia, to nie wydaje mi się, że może być etykietą ludzi wytatuowanych, że tak powiem "z głową". To dwie inne sprawy i takie uogólnienia sprawiają, że takie artykuły powstają.
odpowiedz
żarty (Ocena: 5) 05.04.2014 19:23
sama mam kilka tatuaży i nie mam zamiaru ich usuwać, wszystko są jednak w miejscach, które mogę ukryć, bo nie mam jeszcze pewności czy będą akceptowane w przyszłym miejscu pracy, coraz więcej miejsc natomiast pozwala na tatuaże w widocznym miejscu i jest to zapewne kwestia kilku lat jak będą powszechnie akceptowane. Nie wierze w statystyki tego artykułu, mam mnóstwo wytatuowanych znajomych i nikt nigdy tak nie narzekał. plus "Co szósty badany stwierdził, że człowiek z tatuażem nadaje się bardziej na jedną noc, niż do stałego związku."? Wolne żarty, co to tego mają tatuaże, szczególnie, gdy na początku ich nie widać.
odpowiedz
yw (Ocena: 5) 05.04.2014 17:23
Robicie gówniane jaskółki, znaki nieskończoności, to się nie dziwię, że chcecie usuwać...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2014 09:46
Mam tatuaż od roku i jestem z niego dumna(nie są to jakieś kwiatuszki/serduszka bo to glupota)
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2014 02:08
To chyba jasne, że jeśli chcesz umieścić coś na stałe na swoim ciele to nie możesz ulegać emocjom lub modzie. Jeśli nie myśli się nad tym, to później wychodzą takie kwiatki jak np. "obawia się, jak ich tatuaże będą prezentowały się za kilkadziesiąt lat". Swoją drogą, będą wyglądać tak samo, o ile są w neutralnym miejscu, dba się o skórę i regularnie poprawia się tatuaż, zwłaszcza kolorowy (tak, tatuaże trzeba poprawiać). Te 16% niezadowolonych pewnie trafiło na złego tatuażystę lub - jeszcze raz - nie przemyślały wyglądu wzoru. Zaś te 50%, które "ma poważne obawy związane z ich negatywnym postrzeganiem przez pryzmat widocznego tatuażu" to już na pewno nie myślało nad tym, co robi. Tatuaż to wbrew pozorom poważna decyzja, która nie może być podejmowana pod wpływem chwili.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo