Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Jest nieestetyczny, zniekształca kontur twarzy, optycznie dodaje kilogramów.
Jak pozbyć się drugiego podbródka?
03.04.2014

Kobiety mogą mieć drugi podbródek z różnych przyczyn – może być tu skutek nadwagi, braku ruchu czy przyjmowania niewłaściwej pozycji w czasie snu. Niektóre z nas dostają go też „w spadku” po swoich bliskich. Drugi podbródek sprawia, że nie wiadomo, gdzie kończy się twarz, a zaczyna szyja. Buzia i szyja stają się pełne.

– Ten problem nie dotyka tylko ludzi otyłych, borykają się z nimi także szczupli. Często same zapracowujemy na drugi podbródek poprzez niewłaściwą postawę i brak ruchu – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Zdarza się, że oprócz drugiego podbródka robi się też trzeci. Na szczęście nie musimy się męczyć z tym problemem do końca życia!

Ruch, postawa, ćwiczenia

Jeśli masz nadwagę, jej zgubienie może pomóc ci uporać się z drugim podbródkiem. Postaw na zdrową, zbilansowaną dietę i ruch. Może się jednak zdarzyć, że odchudzanie nie pomoże. Niewykluczone również, że jesteś szczupła, a mimo to masz drugi podbródek. Co wtedy?

Drugiemu podbródkowi sprzyja niewłaściwa postawa. Zawsze staraj się chodzić wyprostowana, ze ściągniętymi ramionami. Podczas pracy przy biurku czy snu nie dociskaj podbródka w kierunku szyi. W ten sposób drugi podbródek będzie się powoli rozwijał, aż stanie się widoczny i bardzo nieestetyczny. Gdy pracujesz czy chodzisz, ściągaj łopatki, unoś głowę wysoko. W nocy śpij na płaskiej poduszce – im głowa będzie bliżej szyi, tym większe jest ryzyko, że drugi podbródek w końcu się pojawi. Unikaj wałków czy grubych, wysoko ułożonych jaśków.

Pomóc mogą proste ćwiczenia. Oto jedno z nich: minimum raz dziennie wymawiaj samogłoski: u, i, o, a, e (dokładnie w takiej kolejności). Ćwiczenie powtórz dziesięć razy. Warto również przez parę minut trzymać głowę odchyloną do tyłu, by napiąć mięśnie szyi. I jeszcze jedno ćwiczenie: często i dość energicznie obracaj głowę na boki oraz w górę i na dół.

kobieta w okularach

Masaż i kremy

Regularnie masuj skórę szyi i wklepuj w drugi podbródek ujędrniający krem. W tym przypadku pomocna może być szorstka rękawica. Twoim sprzymierzeńcem w walce z drugim podbródkiem jest zimna woda. W trakcie codziennego prysznica skieruj na kilka minut strumień wody na szyję i dekolt. Taki domowy zabieg rozszerzy naczynka krwionośne, dzięki czemu tkanki staną się lepiej odżywione, a skóra bardziej napięta. To bardzo ważne, jeśli zależy ci na smukłej, jędrnej szyi.

W gabinetach medycyny estetycznej

Dr Agnieszka Bliżanowska do zniwelowania drugiego podbródka poleca lipolizę iniekcyjną. W czasie zbiegu pod skórę wstrzykiwany jest preparat na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach. Jest on następnie usuwany z organizmu w procesie metabolicznym (po zabiegu warto oszczędzać wątrobę i pić dużo wody). Po dwóch, trzech dniach wszystko wraca do normy, z tą różnicą, że drugi podbródek jest mniej widoczny – efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się dwu-, trzykrotnie w odstępie miesiąca.

kobieta w okularach

Z drugim podbródkiem poradzi sobie również masaż twarzy głowicą Ergolift. Czterdziestominutowy zabieg, wykonywany w seriach, spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek, ujędrnia i zagęszcza skórę. Masaż głowicą Ergolift może zmniejszyć drugi podbródek aż o 48 proc.

Inny zabieg polecany na drugi podbródek to Cavi Lipo. Dzięki niemu możemy doprowadzić do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, czyli zmiany struktury znajdującego się w nich tłuszczu i jego uwolnienia. Po kuracji nadmiar skóry „wchłania się” powoli (co zajmuje kilka tygodni), ale dzięki temu skutecznie likwidujemy niechciany efekt podwójnego podbródka. Rozbity tłuszcz zostaje wydalony z naturalnym systemem metabolizmu. Na efekty trzeba jednak poczekać nieco dłużej niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej – zabieg należy powtórzyć 4-6 razy.

kobieta w okularach

Dobre efekty może dać lift chirurgiczny (bezoperacyjny). Zabieg pozwala uniknąć nacinania skóry pacjenta, zastępując je aplikacją odpowiednich nici, które mają za zadanie odpowiednio naciągnąć skórę. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją (uspokojeniem) lub w pełnej narkozie. Wybór rodzaju techniki operacyjnej i głębokości oraz zakresu cięcia zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kolejny zabieg polecany na drugi podbródek to procedura eTwo obejmująca dwa zabiegi: SublimeTM i SublativTM. SublimeTM powoduje zwiększenie napięcia skóry wokół linii szyi. Szczególnie efektywny jest frakcyjny zabieg SublativTM wykonany za pomocą prądu RF. Jego zaletą jest wysoka skuteczność w przebudowie kolagenu przy braku efektów ubocznych w postaci przebarwień.

kobieta w okularach

Maskujące triki

Zanim zdecydujesz się na zabieg, drugi podbródek możesz spróbować zatuszować. Zafunduj sobie dobre cięcie – najlepiej zachodzące na twarz, postrzępione włosy. Unikaj ściągania kosmyków w formie kucyka albo koka wysoko nad karkiem.

Drugi podbródek zamaskujesz także odpowiednim makijażem. Wystarczy, że w tym miejscu oraz na dolną linię żuchwy nałożysz odrobinę pudru brązującego albo podkładu o ton ciemniejszego od tego, którym pokrywasz twarz. Uwagę od drugiego podbródka odwróci mocny makijaż oczu.

EPN

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Karli (Ocena: 5) 14.04.2014 12:50
Borykałam się z drugim podbródkiem przez jakiś czas po porodzie, jak nie mogłam schudnąć. W końcu wzięłam się za siebie, zmieniłam dietę, zaczęłam więcej się ruszać i jeszcze do tego brać naturalny suplement figura no-apetite, żeby zmniejszyć uczucie głodu, które ciągle mi towarzyszyło. Minęło 2 miesiące, schudłam 8 kg i mój podbródek wygląda zdecydowanie lepiej :)
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 07.04.2014 15:38
czy wiecie gdzie w warszawie można zrobić lipolizę iniekcyjną? i ile to kosztuje?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2014 06:58
Jestem bardzo szczupła, wystają mi żebra, a borykam sie z dwoma podbródkami ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2014 17:11
smartlipo i nie mam już podbródka;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2014 15:35
To proste. Wystarczy schudnąć.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie