Test: Jesteś gotowa na tatuaż?

Sprawdź, czy to nie tylko chwilowa zachcianka...
Test: Jesteś gotowa na tatuaż?
19.03.2014

Podobno każda moda prędzej czy później przemija. W przypadku trwałego ozdabiania ciała to szczególnie istotne. Czym innego jest wymiana całej swojej garderoby, a czym innym wzór, który pozostanie na nas do końca życia. Mimo wszystko tatuaże od lat zyskują na popularności. Już nie kojarzą się z przestępczym półświatkiem, ale coraz mocniej widoczne są także na salonach. Nawet największe gwiazdy prezentujące swe wdzięki na czerwonych dywanach nie potrafią im się oprzeć. Czy powinnaś wziąć z nich przykład?

Decyzja o pierwszym tatuażu to coś innego, niż wybór nowej fryzury. Choć w obydwu przypadkach może się to skończyć sporym rozczarowaniem, włosy zawsze możesz przefarbować, a z czasem odrosną. Tusz pod skórą pozostaje na zawsze. A nawet gdybyś brała pod uwagę jego późniejsze usunięcie, musisz wiedzieć, że to niezwykle bolesny, kosztowny i niepewny proces. Tutaj nie ma miejsca na spontaniczne decyzje, bo za szaleństwa młodości trzeba będzie kiedyś słono zapłacić.

Rozwiąż nasz psychotest i sprawdź, czy jesteś gotowa na podjęcie świadomej decyzji. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj wszystkie odpowiedzi, a wynik powie Ci, czy możesz z czystym sumieniem odwiedzić salon tatuażu!

kobieta z tatuażem

1. Czy jesteś osobą pełnoletnią?

2. Czy o zrobieniu tatuażu myślałaś już wcześniej, ale czekałaś tylko na odpowiedni moment?

3. Czy poinformowałaś o swoich planach najbliższych?

4. Czy zdajesz sobie sprawę, że decydujesz się na ozdobę, która pozostanie na Twoim ciele na zawsze?

5. Czy masz w swoim otoczeniu osoby wytatuowane i zdążyłaś już zgłębić ten temat?

kobieta z tatuażem

6. Czy biorąc pod uwagę wizytę w salonie tatuażu, zwracasz uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość wykonania, a w ostatniej kolejności na cenę?

7. Czy jesteś zorientowana w cenniku tego typu usług i dysponujesz odpowiednimi środkami?

8. Czy zastanawiałaś się już nad wzorem, który chcesz uwiecznić na swoim ciele?

9. Czy to motyw, który ma dla Ciebie znaczenie nie tylko estetyczne, ale i emocjonalne?

10. Czy wymarzony wzór to motyw graficzny, a nie np. imię ukochanego?

kobieta z tatuażem

11. Czy wybierając studio tatuażu będziesz sugerowała się jego renomą, a nie ceną czy znajomościami?

12. Czy jesteś zdecydowana na konkretny wzór i wykluczasz możliwość jego późniejszego usunięcia?

13. Czy zdajesz sobie sprawę, że zabieg usuwania barwnika jest bolesny, kosztowny i nie zawsze przynosi zamierzony efekt?

14. Czy pierwszy tatuaż przewidujesz w miejscu na co dzień niewidocznym?

15. Czy bierzesz pod uwagę fakt, że tatuaż na nadgarstku czy karku może w przyszłości wpłynąć na postrzeganie Twojej osoby przez innych i uniemożliwić np. podjęcie pracy w niektórych zawodach?

kobieta z tatuażem

16. Czy jesteś świadoma bólu, który towarzyszy tatuowaniu, niezależnie od ozdabianej części ciała?

17. Czy potrafisz wyobrazić sobie wymarzony wzór na Twoim ciele za kilkadziesiąt lat i z pełnym przekonaniem stwierdzasz, że nie będziesz musiała się go wstydzić?

18. Czy do tej pory byłaś wierna swoim wyborom i raczej niczego nie żałujesz?

19. Czy tatuaż ma być dopełnieniem Twojego wizerunku, a nie próbą zbudowania go na nowo?

20. Czy nadal uważasz, że to dobry pomysł?

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Podpis...super (Ocena: 5) 07.01.2015 15:11
Napissuperz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2014 16:01
ja mam 75% i ten test jest do dupy! ja zrobię sobie na karku tatuaż imię mojego syna i jakiś głupi test mi nie przeszkodzi.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2014 21:47
Mój facet ma irokeza i tatuaże, a nie przeszkadza mu to pracowac w poważanym zawodzie. Także tekst, że może to zaprzepaścić karierę czy zatrudnienie jest w obecnych czasach dość niepoważny.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2014 15:41
ODBIERZ KOLEJNE BILETY DO MULTIKINA! Multikino dalej rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie. Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz: odbieramy-bony.pl/multikino/ad556
odpowiedz
Klaudia (Ocena: 5) 20.03.2014 09:20
Czy jestes powazny Papilocie?! Test z dupy, bez konkretow, mieszanie w glowach i straszenie bolem. Kpina! Najsmieszniejsze pytanie o wyglad za kilkanascie lat, powiedzcie mi prosze jacy wszyscy bedziemy piekni gdy zaczniemy sie starzec? I jakie wtedy znaczenie bedzie mialo te kilka tatuazy. Tatuowanie to glownie odzwierciedlenie osobowosci, a nie tylko przyozdobienie ciala. Jak czytam takie bzdury to coraz mocniej watpie w ludzkosc. Jak nie macie o czym pisac to zakonczcie prowadzenie tej strony, bo poziom jaki reprezentujecie siega najglebszego dna!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo