Fakty i mity o ANTYPERSPIRANTACH - skutecznie chronią przed potem, ale mogą zaszkodzić...

Na temat antyperspirantów i ich wpływu na zdrowie zdania są podzielone. Sprawdź, czy negatywne opinie mają w sobie choć ziarnko prawdy!
Fakty i mity o ANTYPERSPIRANTACH - skutecznie chronią przed potem, ale mogą zaszkodzić...
24.09.2013

Codzienne używanie antyperspirantów to podstawa w dbaniu o higienę osobistą. W końcu wszyscy się pocimy, wydzielając przy okazji nieprzyjemny zapach. Z tej przyczyny musimy robić wszystko, by zredukować produkcję brzydkiej woni. Jeśli nie dla siebie, to dla otaczających nas ludzi.

Ci, którzy unikają stosowania antyperspirantów, swoją decyzję tłumaczą na różne sposoby. Większość z używanych przez nich argumentów to jednak nie mające żadnego uzasadnienia mity, które nie mają odbicia w rzeczywistości. Z pewnością o wielu z nich słyszałaś, dlatego najwyższy czas, byś poznała całą prawdę o tych popularnych kosmetykach.

Specjalnie dla Was rozwiewamy dziś wszystkie wątpliwości dotyczące antyperspirantów. Zobacz, w co nie powinnaś wierzyć!

1: NIE WOLNO WYSTAWIAĆ SKÓRY NA SŁOŃCE PO UŻYCIU ANTYPERSPIRANTU

Bzdura. Po wprowadzeniu przepisów o zakazie produkcji fototoksycznych kosmetyków, w drogeriach pojawiły się tylko bezpieczne antyperspiranty. Dlatego przebarwienia skórne nam już nie grożą.

2: ANTYPERSPIRANTY POWODUJĄ RAKA PIERSI

Kiedyś podejrzewano, że zawarty w antyperspirantach glin dostaje się do piersi przez skórę. To jednak nie jest prawda – płyny ustrojowe w organizmie kobiety płyną od piersi do pachy, a nie odwrotnie. Z tego powodu żadne związki chemiczne nie kumulują się w piersiach. Możecie być zatem spokojne o swoje zdrowie.

3: ANTYPERSPIRANT NALEŻY NAKŁADAĆ NA OSUSZONĄ SKÓRĘ

To akurat prawda. Nakładane na suchą skórę są po prostu bardziej skuteczne. Wszystko dlatego, że dobrze wnikają w ujścia gruczołów potowych.

4: NIE WSZYSTKIE ANTYPERSPIRANTY NADAJĄ SIĘ DO CODZIENNEGO UŻYTKU

Prawda. Niektóre kosmetyki przy codziennym stosowaniu mogą mocno zatykać kanaliki potowe, a to prowadzi do stanów zapalnych. Jednak jest to kwestia indywidualna i nie należy obawiać się, że każdy antyperspirant zadziała w ten sposób.

5: JEŚLI BARDZO SIĘ POCISZ, MUSISZ UŻYWAĆ SPECJALNYCH ANTYPERSPIRANTÓW

Owszem, powinnaś. W przypadku, gdy wszystkie drogeryjne środki zawodzą, powinnaś udać się do apteki po specjalny bloker, a pozbędziesz się tego krępującego problemu.

6: ANTYPERSPIRANTY POWODUJĄ PODRAŻNIENIA SKÓRY

Jeśli masz wrażliwą skórę, to ryzyko podrażnienia jej podczas stosowania antyperspirantu faktycznie jest dość duże. W przypadku skóry normalnej nie ma takiego ryzyka: w tym przypadku o podrażnieniach raczej nie ma mowy.

7: ANTYPERSPIRANTY W SPREJU SĄ NAMNIEJ SKUTECZNE

I tak, i nie. Ma on mniej czynnych substancji niż inne rodzaje antyperspirantów, ale z drugiej strony - możemy regulować jego działanie. Wystarczy spryskiwać się nim trochę mocniej, a ochrona będzie silniejsza.

8: WSZYSTKIE ANTYPERSPIRANTY BRUDZĄ UBRANIA

Nie wszystkie, ale wiele z nich faktycznie pozostawia białe plamy na ubraniach. Aby ich uniknąć należy odczekać chwilę po nałożeniu antyperspirantu pod pachami. Kiedy zaschnie, nie trzeba się już obawiać, że ubrudzimy świeżo wypraną bluzkę.

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
mimi (Ocena: 5) 01.02.2014 21:26
Ja od jakiegoś czasu używam antyperspirantu firmy Soraya i jestem z niego bardzo zadowolona ! Antyperspirant w kulce jest wygodny w użyciu, nie wylewa sie i wydobywa sie z niego idealna ilość. Antyperspirant nie brudzi ubrań, nawet czarnych no i przede wszystkim - idealnie chroni skore przed poceniem sie i przykrym zapachem. jest naparawde skuteczny - polecam :)
odpowiedz
gama (Ocena: 5) 11.11.2013 21:47
Wszystkie antyperspiranty brudzą i to niezależnie d tego, jak długo się czeka, żeby wyschły.
odpowiedz
Asia (Ocena: 5) 25.09.2013 23:45
Antidral. w aptekach bez recepty i prpblem z poceniem sie z głowy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2013 18:56
No widzę że stosujecie się panie ściśle do zasad wyznaczonych przez waszą religię. Prawdziwe chrześcijanki....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2013 16:28
a ja nadmiernie się poce, zwykłe antyperspiranty nie dawają rady, z blokerami troszkę lepiej ale nadal cięzko. Ma/Miała może któraś z was ten problem i doradzi co zrobić?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie