Niewiarygodne! Kobiety w ciągu całego życia wydają na depilację około... (To majątek!)

Choć depilacja nie jest najprzyjemniejszą częścią zabiegów pielęgnacyjnych, trzeba jej poświęcić trochę czasu. O pieniądzach nie wspominając.
Niewiarygodne! Kobiety w ciągu całego życia wydają na depilację około... (To majątek!)
08.09.2013

Depilacja to podstawa w pielęgnacji kobiecego ciała. O ile burza włosów na głowie jest mile widziana, o tyle gęstwiny porastające nogi są już zupełnie nie do przyjęcia (szczególnie jeśli wybrałaś stylizację, która je odsłania i eksponuje). I chociaż przy pozbywaniu się niechcianego owłosienia trzeba się sporo nacierpieć, nie można się bez tego obyć. A czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak wiele kosztuje cię depilacja? Jeśli nie, to wiedz, że całkiem sporo.

Okazuje się, że w ciągu całego życia na depilację wydajemy aż 40 tysięcy złotych, co wykazały badania przeprowadzone przez firmę Remington. Wynika z nich również, że 88% kobiet spędza średnio aż 4 miesiące z życia na usuwaniu włosków z miejsc, w których nie są mile widziane.

bikini

Badania wykazały również, że więcej niż połowa kobiet nie jest szczera z partnerem jeśli chodzi o czas i wysiłek jakie poświęca depilacji – okłamują mężczyz, że mają gładką skórę przez cały czas i nie muszą się specjalnie starać, by taka pozostała.

Jak widać depilacja, nawet ta robiona w domu, trochę kosztuje. Ale czego nie robi się dla urody?

bikini

Pomyślałabyś, że depilacja jest taka droga? Pewnie nie. Podobnie jak większość respondentek, które strzelały, że całkowity koszt depilacji w ciągu całego życia wynosi jedynie 3500 zł. Z drugiej strony niektóre z pań przyznały, że na całkowite pozbycie się włosków wydałyby nawet 50 tysięcy złotych.

-Depilacja jest traktowana zwykle drugorzędnie jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, choć większość kobiet uważa, że gładkie nogi dają im poczucie pewności siebie. – mówi Vicky Williams, dyrektor marketingu firmy Remington – dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba już wydawać astronomicznych sum na pozbycie się zbędnego owłosienia. Jest wiele dobrych sposobów, które można stosować w domu i własnoręcznie uporać się z problemem. Jest to zdrowe zarówno dla skóry, jak i portfela.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Aga (Ocena: 5) 09.09.2013 14:04
w sumie jakby policzyć, że ktoś codziennie się goli maszynką JEDNOrazową i używa jej tylko JEDEN raz, to faktycznie przez 60 lat uzbiera się ze 40 000:/ ale wystarczy golić się co drugi dzień a już oszczedzamy połowę:) a jeszcze lepiej zamienic maszynkę na porządny depilator (ja mam wodoodpornego philipsa - polecam:) i wychodzi tylko parę stów na lata!
odpowiedz
Kita (Ocena: 5) 08.09.2013 14:56
,,Badania wykazały również, że więcej niż połowa kobiet nie jest szczera z partnerem jeśli chodzi o czas i wysiłek jakie poświęca depilacji – okłamują mężczyzn, że mają gładką skórę przez cały czas i nie muszą się specjalnie starać, by taka pozostała." No tak,bo faceci nie mają mózgu i myślą, że kobietom włosy rosną tylko na głowie. -.-
odpowiedz
karo (Ocena: 5) 08.09.2013 12:03
a ja wyrywam wszystko depilatorem i jedyne czego potrzebuje to prądu, lepiej podliczcie ile kobiety wydają na podpaski, tampony z tego to by była niezła suma
odpowiedz
królowa (Ocena: 5) 08.09.2013 10:26
ja w lecie depiluję się codziennie (mam na myśli nogi, miejsca intymne, pachy), wiosna/jesień - 2 razy w tygodniu, w zimie raz w tygodniu (pachy co 2 dni). i jest dobrze :D chłopak rozumie, że mi się nie chce codziennie cała depilować. na depilację nie wydaję więcej niż 200zł rocznie (maszynki jednorazowe)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo