Jak się pozbyć pryszcza W JEDEN DZIEŃ? (5 metod, które NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ!)

Pryszcze zawsze pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Są jednak sposoby na to, by wygrać z nimi tę nierówną walkę!
Jak się pozbyć pryszcza W JEDEN DZIEŃ? (5 metod, które NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ!)
16.08.2013

Jeśli czeka cię ważne wyjście, a właśnie na środku czoła wyskoczył ci pryszcz, nie panikuj. Są naturalne sposoby, by pozbyć się tego nieproszonego gościa już w jeden dzień. Niektóre z nich znają z pewnością starsze kobiety w twojej rodzinie – w końcu kiedyś też trzeba było sobie z krostkami radzić, i to bez specjalnych kosmetyków czy leków.

Spieszymy zatem z pomocą i przedstawiamy naturalne sposoby na zwalczenie pryszcza w jeden dzień.

2. Miód oraz olejek z drzewa herbacianego

Zastosuj jeden z wyżej wymienionych  zaraz po umyciu twarzy. Niestety, te naturalne składniki pomagają tylko w walce z niewielkimi pryszczami.

makijaż

1. Okład z lodu

Zawiń kostkę lodu w kawałek szmatki czy ręczniczka i przyłóż na pryszcz. Przytrzymaj 20-30 sekund i powtórz tę czynność kilka razy w ciągu dnia. W ten sposób zmniejszysz obrzęk pryszcza, zamrozisz pory, a także usuniesz brud i tłuszcz.

4. Pasta z kurkumy

Aby przygotować taką pastę, należy zmieszać kurkumę z niewielką ilością wody. Mieszaj aż uzyskasz gęstą pastę, nałóż na wypryski i zostaw na noc. Aby nie pobrudzić pościeli, nałóż ją pół godziny przed pójściem spać – w tym czasie zdąży zaschnąć na pryszczu.

3. Pasta do zębów

Przed snem nałóż BIAŁĄ PASTĘ DO ZĘBÓW (nie w żelu!) na miejsce, w którym wyskoczył ci pryszcz i daj jej chwilę na zaschnięcie. Połóż się spać, a rano umyj twarz. Zobaczysz, że pryszcz zrobi się wyraźnie mniejszy. Pamiętaj, że pasta powinna zostać na pryszczu przez co najmniej pół godziny, aby przyniosła efekt.

5. Inne wskazówki:

-Przed każdym stosowaniem kosmetyków antytrądzikowych dokładnie umyj twarz. Z drugiej strony nie myj jej za często – to może doprowadzić do przesuszenia skóry twarzy.

-Myj twarz delikatnie i używaj łagodnego mydła lub specjalnego żelu na trądzik.

-NIE WYCISKAJ PRYSZCZY! To tylko może pogorszyć stan skóry – nie każda cera dobrze reaguje na takie zabiegi.

-Zdrowo się odżywiaj – jedz produkty bogate w witaminy A i C, pij dużo wody i unikaj ostrych i słodkich pokarmów.

Polecane wideo

Komentarze (89)

Ocena: 4.76 / 5
Skkf (Ocena: 1) 20.10.2018 19:15
Slabe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2018 08:57
To niezawiele w biustonoszu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2018 17:44
Mam nadzieję, że mi to pomoże. Mam 13 lat, zaraz pójdę do gimnazjum i mam to od 2 lat. Mam owczarka który mnie okrąża. Mieszkam w metropolii i kiedyś polecę do Nowego Jorku. Nienawidzę wsi. Maluję paznokcie i mam lekko falowane włosy. Mam rozmiar stanika 75AA.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.04.2018 22:10
Dzięki za rady! Przydadzą się
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 12.01.2018 22:46
Nie wuem czy zadziala, ale spróbuję
odpowiedz

Polecane dla Ciebie