Jak pozbyć się WĄSIKA? (Depilacja krok po kroku PLUS sposoby na łagodzenie podrażnień)

Odrastający meszek nad górną wargą bywa uciążliwy. Oto sposoby, by sobie z nim radzić.
Jak pozbyć się WĄSIKA? (Depilacja krok po kroku PLUS sposoby na łagodzenie podrażnień)
17.07.2013

Wiele kobiet na co dzień boryka się z problemem wciąż odrastającego, niezbyt estetycznie wyglądającego wąsika. Najbardziej cierpią z tego powodu brunetki, u których jest on szczególnie widoczny. Ta wyjątkowo problematyczna dolegliwość może wynikać z zaburzeń hormonalnych, a wtedy jedyną receptą na walkę z nią, jest wizyta u lekarza i przyjmowanie odpowiednich leków.

W większości przypadków winą za tę przypadłość należy jednak obarczyć geny. W takich przypadkach o wiele łatwiej jest się pozbyć wlosków nad górną wargą.

Najlepszym sposobem na usuwanie wąsika jest depilacja za pomocą wosku. Nie jest to może metoda bezbolesna, niemniej najbardziej skuteczna. Oto co powinnaś zrobić, jeśli zdecydujesz się na usunięcie uciążliwego meszku właśnie woskiem do depilacji.

 

 

SPOSÓB Z OSOBNYM WOSKIEM – gdy zdecydowałaś się na kupno oddzielnych składników, to na samym początku musisz podgrzać wosk, aż w całości się roztopi. Potem szpatułką należy nanieść go na obszar nad górną wargą i przyłożyć plaster. Następnie wykonaj tę samą czynność, co poprzednio – wygładź go i szybkim ruchem odklej w kierunku pod włos.

a

1.KUP PLASTRY Z WOSKIEM DO TWARZY – znajdziesz je w każdej drogerii. Możesz równie dobrze kupić oddzielnie wosk do depilacji i specjalne plastry. Tych drugich szukać należy w salonach kosmetycznych, choć bywają dostępne też w drogeriach.

 

2.DEPILUJ

SPOSÓB Z PLASTRAMI – jeśli masz gotowe plastry, rozgrzej je w dłoniach, albo na chwilę połóż na grzejniku (jeśli akurat będziesz depilować wąsik zimą). Rozdziel je na 2 części i przyłóż do miejsca, które chcesz pozbawić włosków. Wygładź dokładnie powierzchnię plastrów, a potem zdecydowanym ruchem pociągnij je pod włos. Zabieg należy powtarzać, aż osiągniesz oczekiwany efekt.

 

3.USUŃ RESZTKI WOSKU CHUSTECZKĄ Z OLIWKĄ – znajdziesz je w większości opakowań z gotowym zestawem do depilacji. Jeśli jednak zestaw kompletowałaś sama, musisz też sama o nie zadbać. Wystarczy, że namoczysz wacik kosmetyczny lub chusteczkę w oliwce dla dzieci i przetrzesz nią wydepilowaną skórę. To złagodzi zaczerwienienie po zabiegu. Pamiętaj jednak, że możliwe są podrażnienia, które utrzymują się 1-2 dni po zabiegu. Jeśli są one uciążliwe, złagodzisz je okładem z kostki lodu. W żadnym razie nie nakładaj na wydepilowane miejsce pudru, ani podkładu – one tylko dodatkowo podrażnią skórę!

Aby zabieg był skuteczny najlepiej powtarzać go co dwa, trzy tygodnie. Jeśli nie chcesz depilować się sama, możesz udać się do kosmetyczki na taki sam zabieg, bądź też na usuwanie włosków za pomocą elektrolizy.

 

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
Agatka (Ocena: 5) 10.11.2017 08:19
Ciekawy artykuł! Ja czytałam o laserze Vectus, który ma wydepilować trwale wąsik. W Trójmieście w klinice mają ten laser. Co sądzicie o tym kobitki? :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2013 10:27
moim zdaniem, żeby się pozbyć wąsika to najlepiej albo plastrami z woskiem, albo jeszcze lepiej wybrać się na depilację laserową, wtedy można się pozbyć go raz na zawsze. Dobrze robią depilację laserowa w Studio Laser, no i z tego co pamiętam nie jest ona jakoś specjalnie droga, no i dzięki temu można się pozbyć problemu raz na zawsze.
odpowiedz
Kejti (Ocena: 5) 31.07.2013 13:28
Ja depiluje wąsik pęsetką sama. Już się przyzwyczaiła. Najpierw schładzam skórę okładem żelowym, później po naciągnięciu szybciutko wyrywam wąsik a na koniec smaruje gruba warstwa żelu łagodzącego Decubal. Po ok. godzince nie ma śladów ze coś było robione, zaczerwieniania znikaja.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2013 10:17
serio, trzeba aż było zrobić o tym artykuł na 6 stron? a wy tu teraz będziecie się rozpisywać o tym na forum. szok, jaka żałosna strona takie i żałosne czytelniczki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2013 23:31
ja pozbywam się depilatorem i mam spokój na jakiś tydzień :) na początku bardzo bolało, teraz oczywiście też, ale nie widać w ogóle... wolę znieść ból niż codziennie się męczyć :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie