KRWAWE skutki nieumiejętnej depilacji (Zanim chwycisz za maszynkę, lepiej przeczytaj ten artykuł!)

Warto przywiązywać większą wagę do depilacji, gdyż jej skutki mogą być różne.
KRWAWE skutki nieumiejętnej depilacji (Zanim chwycisz za maszynkę, lepiej przeczytaj ten artykuł!)
28.06.2013

W sezonie letnim depilacja to podstawa. Nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych – pozwala zachować świeżość w miejscach najbardziej podatnych na pocenie się. Jak się jednak okazuje, usuwanie owłosienia może być tragiczne w skutkach, jeśli nie będzie przeprowadzone we właściwy sposób.

Oto przykładowe problemy, które mogą pojawić się po nieumiejętnie wykonanej depilacji.

WRASTAJĄCE WŁOSKI 

Ten problem może cię spotkać, jeśli zbyt mocno dociskasz maszynkę do golonych przez ciebie miejsc. Jest to też częsty efekt  depilacji woskiem, lub depilatorem. Wrastające włoski powodują uczucie dyskomfortu, często objawiającego się poprzez swędzenie - odrastające włoski zwijają się tworząc bolesne, swędzące guzki, które mogą wywołać stan zapalny skóry.  Wtedy nie obędzie się bez wizyty u dermatologa. Można jednak temu zapobiec poprzez regularny peeling, który pomoże usunąć martwe komórki skóry i pozwoli włosom rosnąć prawidłowo. Warto również po depilacji stosować specjalny, łagodzący podrażnienia krem dla problematycznej skóry.

 

PODRAŻNIENIA

Po usuwaniu owłosienia skóra często robi się czerwona, wrażliwa, a do tego swędzi i piecze. Najczęściej takie podrażnienia spowodowane są goleniem `na sucho` (bez wody i kosmetyków), gdy przypomnimy sobie o nieogolonych nogach na chwilę przed wyjściem. Podrażnieniom sprzyja też `pożyczanie` maszynki od faceta. Nie warto też podbierać mu pianek, ani innych kosmetyków przeznaczonych do golenia, gdyż włoski kobiet są cieńsze niż mężczyzn. Cenna rada – po każdej depilacji należy dokładnie osuszyć maszynkę, aby nie rozwijały się na niej bakterie!

PROBLEMY Z DEPILACJĄ BIKINI

Jak twierdzą francuscy lekarze, nieumiejętna depilacja miejsc intymnych bywa nawet niebezpieczna dla zdrowia – może skończyć się zakażeniem mięczakiem zakaźnym (MCV). Kolejnym zagrożeniem jest też zarażenie brodawczakiem, albo rozwój bakteryjnego zakażenia skóry. Aby uniknąć powikłań po depilacji stref bikini należy golić się `z włosem`, a nie `pod włos`. Najlepiej wziąć wcześniej ciepłą kąpiel lub prysznic i zastosować do tego specjalny krem. Przydatny może też okazać się łagodzący balsam po goleniu.

UPADKI

Może wam się wydać to dziwne, ale Amerykańscy lekarze alarmują, że jednym z najbardziej opłakanych skutków golenia są… upadki w czasie depilacji! Każdego roku do szpitali trafia zarówno mnóstwo kobiet jak i mężczyzn, którym zdarzyło się to niefortunne potknięcie. 

Sama widzisz, że depilacja może skończyć się naprawdę tragicznie. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i wygospodarować na tę czynność więcej czasu niż 5 minut przed wyjściem z domu. W końcu w grę wchodzi tu nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim twoje zdrowie.

RANY

Bywa, że zwykłe golenie nóg zamienia się w krwawą jatkę rodem z filmów Quentina Tarantino. Najwięcej ran powstaje na naszej skórze wtedy, gdy depilację wykonujemy w pośpiechu i `na sucho`. Co gorsza, skaleczenia po maszynce zostawiają nieestetyczne blizny, których ukrycie często nie jest możliwe. Mogą też sprzyjać rozwinięciu się infekcji, dlatego każdą ranę warto oczyścić, a potem osuszyć gazikiem. Na spore rozcięcie polecamy plaster z opatrunkiem. Jeśli rana nie zagoi się w ciągu kilku dni należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Gall Anonim (Ocena: 5) 30.06.2013 21:28
"Na spore rozcięcie polecamy plaster z opatrunkiem" - No to rzeczywiście, "zanim chwycę maszynkę, lepiej przeczytam ten artykuł!" Dziękuję za odkrywcze rady :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2013 10:29
najlepszy po depilacji bikinijest tribiotyc ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2013 17:14
dlatego ja myślę nad depilatorem, którego można używać w trakcie kąpieli np. philipsa bo to podobno zmniejsza ból. widziałam też że do niektórych modeli dodawany jest jeszcze taki specjalny do bikini (bo według mnie te podrażnienia i rany to przez częste golenie maszynką:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2013 16:41
ja ostatnio przy goleniu stref intymnych użyłam oleju kokosowego, oczywiście maszynka strasznie się zapychała i musiałam ją co chwilę czyścić szczoteczką do rąk ale efekt był niezły, zawsze po goleniu miałam całą skórę czerwona i bolała mnie przez dwa dni a teraz podrażnienia były niewielkie a skóra gładka i nawilżona :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2013 16:25
a co zrobic na blizny po wrastajacych włoskach??
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo