Fryzury i oprawki idealne dla Twojego kształtu twarzy! Sprawdź, co najbardziej Ci pasuje!

Nie we wszystkim, co nam się podoba wyglądamy dobrze. Świadomość własnych atutów uchroni nas od wpadki!
Fryzury i oprawki idealne dla Twojego kształtu twarzy! Sprawdź, co najbardziej Ci pasuje!
27.05.2013

Marzysz o grzywce, ale nie wiesz, czy będzie ci z nią do twarzy? Masz ochotę na kocie okulary, jednak zastanawiasz się, czy do ciebie pasują? I słusznie. Bo choć najnowsze trendy w modzie są zawsze kuszące, nie na każdy możesz sobie pozwolić. Wszystko zależy od twojego wyglądu, a w kwestii doboru oprawek i odpowiedniej fryzury – od kształtu twojej twarzy.

Wyróżniamy sześć podstawowych typów buzi: owalna, okrągła, pociągła, kwadratowa, trójkątna i romboidalna. Nie wiesz, czy dobrze rozpoznałaś swój kształt? Nie martw się, zaraz wszystko stanie się jasne!

TWARZ OWALNA

Jeśli długość twojej twarzy jest większa, niż jej szerokość, a kształtem przypomina trochę jajko, to znak, że posiadasz twarz owalną. W kwestii doboru fryzury jesteś prawdziwą szczęściarą – nie ma takiej, w której mogłabyś wyglądać niekorzystnie. Masz też dużą dowolność w wyborze okularów. Pamiętaj jednak, aby unikać tych o udziwnionych, geometrycznych kształtach.

TWARZ OKRĄGŁA

Kształt ten można poznać po zaokrąglonej i pełnej linii szczęki. Najszerszy punkt wyznaczają w niej policzki, które wraz z czołem i brodą tworzą okrąg. Charakterystyczne dla tego kształtu są również pulchne policzki. Jeśli jesteś właścicielką okrągłej twarzy, powinnaś zdecydowanie zrezygnować z grzywki – zasłoni ona i tak niskie już czoło! Korzystnie będziesz wyglądać w krótkich i półdługich fryzurach, które optycznie wysmuklą twarz i sprawią, że będziesz wydawać się wyższa. Wybierając okulary, postaw na te o kwadratowym lub kanciastym kształcie.

TWARZ POCIĄGŁA

Ta twarz kształtem przypomina owalną, jednak jest od niej dłuższa i węższa. Ponadto jej policzki, czoło i linia szczęki mają taką samą szerokość. Dobranie odpowiedniej fryzury do pociągłej twarzy to ciężki orzech do zgryzienia. Surowość tego kształtu mogą złagodzić loki, fale i dziewczęca grzywka. Kupując okulary, szukaj tych o zaokrąglonym kształcie. Ważne, aby ich linia wypadała mniej-więcej w połowie wysokości twarzy: to zmniejszy wrażenie jej zbytniego wydłużenia.

TWARZ KWADRATOWA

Ten typ twarzy wyróżniają kwadratowy kształt szczęki, wysokie czoło o wyraźnie zarysowanych kątach i płaskie, wręcz prawie niewidoczne kości policzkowe. Aby złagodzić ostre rysy, zdecyduj się na loki lub fale. Możesz też wybrać dowolną długość włosów – od tych sięgających kilka centymetrów za ramiona, po seksowne boby. Ważne jest przede wszystkim, aby włosy opadały na twarz, dzięki czemu nabierze ona łagodności. Odradzamy natomiast fryzury kwadratowe i kończące się na równi z brodą, gdyż one optycznie poszerzą twoją twarz. Dobierając okulary, pamiętaj, aby szukać tych o `kocim` lub o zaokrąglonym kształcie.

TWARZ TRÓJKĄTNA (W KSZTAŁCIE SERCA)

Poznasz ją po szerokim i płaskim czole, wąskim podbródku, spiczastej brodzie i wysokich kościach policzkowych. Co więcej, jest ona widocznie szersza w górnej części, a węższa w dolnej.  Linia włosów przy czole często przypomina kształtem serce, stąd też jej druga nazwa. Do tego kształtu najbardziej pasują fryzury półdługie, zaczesane na czoło tak, by wypełniały boki twarzy, co optycznie ją skróci, zwęzi czoło i uwypukli policzki. Możesz śmiało zdecydować się też na każdy rodzaj grzywki. Najlepsze dla ciebie będą okulary o `kocim` kształcie lub te z metalowymi oprawkami bez dolnej krawędzi.

TWARZ ROMBOIDALNA (W KSZTAŁCIE DIAMENTU)

Cechują ją wąskie czoło i szczęka z mocno zarysowanymi, szerokimi policzkami. Dobierając fryzurę do diamentowego kształtu, powinnaś pamiętać, że powinna ona rozszerzać się ku dołowi, aby optycznie wysmuklić policzki i poszerzyć szczękę. Dodatkowo pomocne będą kosmyki włosów opadające na twarz. Uroku dodadzą ci okulary owalne, prostokątne, lub bez oprawek. Ważne jednak, aby nie były szersze od twarzy, gdyż niepotrzebnie ją poszerzą.

Warto stosować się do powyższych rad, bo właśnie dzięki nim będziesz wyglądać zawsze perfekcyjnie. Najważniejsze jest, aby być świadomym swoich atutów i umieć je wyeksponować, przy okazji chowając mankamenty. Nie ma sensu gonić ślepo za modą. Jak się okazuje, nie we wszystkim może nam być do twarzy.

Komentarze (14)

Ocena: 4.93 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2014 20:45
Ja mam twarz okrągłą i wysokie czoło i co? chciałam sobie zrobić grzywke na bok ale jednak zostawię jaką miałam i ide w przyszłym tygodniu do fryzjera żeby mi pani obcięła tą grzywkę jakoś.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2013 11:37
no zdjęcia by się przydały :p
odpowiedz
vee (Ocena: 5) 28.05.2013 17:46
z tego wynika, że mam twarz okrągłą, owalną i trójkątną. no i wszystko stało się jasne!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2013 23:10
ja mam pół serca, pół okrągłą, bo nie mam wysokiego czoła, ale też nie mam mocno zaokrąglonej szczęki, więc co?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2013 21:37
A ja mam wysokie czoło "o wyraźnie zarysowanych kątach", szeroką szczękę i mocno zarysowane kości policzkowe. Ogólnie coś takiego jak Cameron Diaz tylko to czoło... i jaki to kształt twarzy?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo