Nowe nici First Lift – odmładzają skórę twarzy, biustu, pośladków i brzucha (Spektakularny efekt)

Aplikacja nici jest bezinwazyjna i bezbolesna.
Nowe nici First Lift – odmładzają skórę twarzy, biustu, pośladków i brzucha (Spektakularny efekt)
25.04.2013

Na polskim rynku medycyny estetycznej dzięki firmie CROMA pojawiła się absolutna nowość – wchłanialne nici First Lift (Multi Picture Filaments), przynoszące spektakularne efekty. Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!

Nici First Lift powstały jako alternatywna dla pacjentów, którzy nie oczekują efektu liftingu, jaki dają Happy Lift wprowadzone również niedawno do Polski, ale ich wymagania co do poprawy struktury skóry są nadal wysokie. Nici First Lift służą do rewitalizacji, poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. Dzięki tym niciom uzyskujemy naturalny, odmłodzony wygląd skóry. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanon), wchłaniają się do ośmiu miesięcy, a efekt utrzymuje się około dwóch lat.

PDO jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce. Jednakże, pięć lat temu koreański doktor ujawnił badania, z których wynika, że nici PDO, stosowane razem z akupunkturą, wzmacniają mięśnie i ścięgna. Od dwóch lat metoda ta jest wykorzystywana przez lekarzy medycyny estetycznej.

Dr Robert Chmielewski z Rclinic, ekspert firmy CROMA, opracował autorską metodę wykorzystania nici First Lift i Happy Lift, która zwiększa możliwość wykorzystania nici i pozwala uzyskać lepszy efekt liftingujący. - Zabieg przy pomocy nici CROMA jest mało inwazyjny, praktycznie bezbolesny, a daje efekty porównywalne do liftingu chirurgicznego. Właśnie ze względu na tę bezskalpelową skuteczność zdecydowaliśmy się o poszerzenie oferty naszej kliniki o zabiegi First Lift i Happy Lift – wyjaśnia ekspert.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone okolice ciała. W zależności od miejsca, nici wprowadzane są śródskórnie, do podskórnej tkanki tłuszczowej lub domięśniowo. Wstrzykiwanie domięśniowo poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna, poprawa się jej koloryt, a pory zwężają się. Możemy nimi również wygładzić drobne zmarszczki.

Różna jest także długość nici. Krótsze nici idealnie sprawdzają się wokół oczu jako alternatywa dla botoksu – efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania – mięśnie są zrelaksowane, a co za tym idzie, rysy twarzy wygładzają się. Dzięki dłuższym niciom PDO można otrzymać efekt delikatnego liftingu żuchwy czy tzw. „chomików”.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (około dwóch lat). Zabieg trwa zazwyczaj 30–60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Niewielkie zaczerwienienia czy krwiaki ustępują zazwyczaj po kilku dniach.

Dla klientów, którzy oczekują efektu, jaki daje operacyjny lifting twarzy, powstały innowacyjne nici wchłanialne do liftingu twarzy - Happy Lift, opracowane przez wybitnego włoskiego chirurga dra Ciro Accardo. To, co wyróżnia nici Happy Lift, to ich budowa – wykonane są z polikaprolaktonu i posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które podtrzymują tkanki podskórne. Ponadto można stosować je na nietypowych dla innych nici częściach twarzy, jak brwi, żuchwa, usta, czoło, a także na szyi.

Zarówno nici Happy Lift, jak i First Lift polecane są pacjentom od 30 do 60 roku życia. Zabiegi wykonywane są między innymi w klinice medycyny estetycznej Rclinic, stworzonej przez dr Roberta Chmielewskiego i jego syna, Emila Chmielewskiego. Pacjenci kliniki mogą korzystać z oferty z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetologii, chirurgii plastycznej, laryngologii rekonstrukcyjnej i estetycznej, laseroterapii, dietetyki oraz nowoczesnych metod modelowania twarzy i ciała.

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Mjpat (Ocena: 5) 27.01.2017 21:28
Jeżeli chodzi o zabiegi tego typu to osobiście polecam zabieg liftingu w klinice Bonadea w Krakowie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2016 20:03
Robilam zabieg z nicmi PDO w Szczecinie w Body Clinic na Wyszynskiego i po miesiacu 2 nitki wyszly. Mialam taki grudki na twarzy i je masowalam, jak pociagnelam to wyszly. To jest dopiero talen w gabinecie.
odpowiedz
Zanteta (Ocena: 5) 29.11.2015 16:10
Maria: też robiłam w Estetiqa. Mogę powiedzieć, ze bardzo fajna klinika. A efekt po niciach jest zaskakujący :) Na początku nie chciałam się przekonać do tego zabiegu i wolałam wybrać inne, mniej inwazyjne metody. Na szczęście padło na nici, które dają długotrwały efekt
odpowiedz
Maria (Ocena: 5) 27.07.2015 20:41
Baardzo fajny zabieg! Jestem na prawdę zadowolona. Szybki i bezbolesny, a efekt długotrwały. Pani doktor z Estetiqa dr Kaliszewska zapewniała, że będzie widoczny przez 2 lata :)
odpowiedz
nitka (Ocena: 5) 15.01.2015 23:04
W trakcie zabiegu nićmi pdo tez widać efekt. A skoro juz reklamujemy lekarzy, ktorzy wykonują zabieg nici hialuronowych, to jest on latwiejszy niz pdo, dlatego wiele osób to potrafi. A te technike wymyśliła p doktor z Wrocławia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo