Urodowy ALERT: Te kosmetyki są bardzo groźne dla zdrowia - używasz ich codziennie i się trujesz!

Produkty dostępne na polskim rynku są niebezpieczne!
Urodowy ALERT: Te kosmetyki są bardzo groźne dla zdrowia - używasz ich codziennie i się trujesz!
08.04.2013

Większość współczesnych kobiet nie potrafi funkcjonować bez kosmetyków. Codziennie wcieramy w skórę ujędrniające balsamy, nawilżamy usta pomadką, podkreślamy rzęsy tuszem, malujemy paznokcie… Niestety, kontakt z produktami do makijażu i pielęgnacji ciała może się dla nas źle skończyć.

Jak donosi serwis leparisien.fr, Francuska Unia Konsumentów Que Choisir przebadała niedawno 66 popularnych kosmetyków, które są dostępne także na polskim rynku. Okazało się, że blisko połowa z nich zawiera niebezpieczne substancje, które mogą zakłócić równowagę hormonalną organizmu. Chodzi głównie o triklosan i paraben propylu, które powodują m.in. uodparnianie się bakterii na antybiotyki, czy zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy.

- W dwóch kosmetykach przebadanych przez ekspertów Que Choisir poziom tych substancji jest bardzo wysoki. W paście Colgate Total stwierdzono aż 2,09 g/kg triclosanu. W żelu pod prysznic Nivea „Water lily & oil” stwierdzono zaś aż 2,68 g/kg parabenu propylu – alarmuje Sfora.

I choć w innych produktach kosmetycznych zawartość niebezpiecznych składników jest niewielka, to przecież używamy ich nierzadko jednocześnie, a zatem dawka tych związków chemicznych ulega zwielokrotnieniu.

Nie to jest jednak najgorsze. - Szczególnie groźny jest fakt, że niektórzy producenci nawet nie informują na opakowaniu produktu, że zawiera on triklosan lub paraben propylu – zauważa portal. Konsumenci są zatem całkowicie nieświadomi kontaktu z nimi.

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
Podpis... (Ocena: 5) 09.04.2013 17:43
Napisz komentarz...
odpowiedz
Szymek (Ocena: 5) 09.04.2013 14:18
Kurcze Pieczone, Uciekaj bo niechcę tego słowa chcico chcico...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2013 23:05
teraz Cie wszystko może zabic, taka prawda. najlepiej myc sie samą wodą i szarym mydłem xD zero dezodorantu pod pachy wal talk dla dzieci :D eko zycie jak w madrycie hahahah
zobacz odpowiedzi (1)
K. (Ocena: 5) 08.04.2013 22:54
Teraz w każdym kosmetyku jest disodowy EDTA który jest trujący :) więc to paktycznie w każdym kosmetyku coś jest :)
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2013 15:48
NIE ROZUMIEM WAS WSZYSTKICH. Przeciez zycie jest krótkie, trzeba z niego korzystać , a nie szukać ciągle to nowych problemów. I tak wszyscy umrzemy, a czy to wazne, czy w wieku 70 lat, czy 80? Ważne żeby je przezyc na 100% i cieszyc sie każdą chwilą! nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo to nas zniszczy, jeszcze bardziej, niz te wszystkie triklosany i parabeny propylu
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo