Dbanie o skórę, włosy & paznokcie: Komu wierzą w tych sprawach kobiety? (Wcale nie ekspertom)

W kwestii dbania o wygląd, największym autorytetem są dla nas... nasze mamy.
Dbanie o skórę, włosy & paznokcie: Komu wierzą w tych sprawach kobiety? (Wcale nie ekspertom)
17.03.2013

Mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu oraz kolorowych magazynów, współczesne kobiety szukają porad na temat urody właśnie w środkach masowego przekazu. Nic bardziej mylnego. Ankieta, przeprowadzona niedawno w Wielkiej Brytanii, wykazała bowiem, że w kwestiach związanych z dbaniem o wygląd przedstawicielki płci pięknej radzą się najczęściej swoich matek, a także używają tych samych kosmetyków, co one.

Naśladowanie mam zaczyna się zazwyczaj w wieku około 13 lat. Wtedy to podkradamy im kremy, szminki, czy tusze do rzęs. - Aż 40 proc. kobiet w wieku 18-24 lat kontynuuje ten proceder, chociaż kosmetyki ich matek z reguły nie nadają się do młodej skóry – zauważa serwis koktajl24.pl.

Co ciekawe, zaledwie 5 proc. ankietowanych przyznało, że „wyroczniami urodowymi” są dla nich gwiazdy. Na tym polu bezkonkurencyjna okazała się Cheryl Cole - to z jej opiniami w kwestii dbania o wygląd najczęściej liczą się Brytyjki.

A dla Was kto jest autorytetem, jeśli chodzi o pielęgnację urody?

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
gigi (Ocena: 5) 21.03.2013 19:22
Na wizażu dowiedziałam się o dobroczynnym działaniu kosmetyków z kolagenem, do twarzy, ciała, włosów czy paznokci. Postanowiłam wypróbować ten na włosy i paznokcie Kolagen Graphite i jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ moje włosy są zdrowe, nie wypadają, paznokcie się nie łamią. Teraz chyba skuszę się na jakąś ekstra maseczke na twarz:) Kosmetyki te niestety do kupienia są tylko przez internet. Ja ze względu na rabaty kupuję na stronie kolagenspa.pl
odpowiedz
ewelina (Ocena: 5) 21.03.2013 14:46
Chcesz być piękniejsza tej wiosny? Pragniesz zadbać o sylwetkę i makijaż? Korzystaj z porad osób, które robią to z pasją i mają ku temu zamiłowanie - dlatego konieczne zajrzyj na blog www.lepszaja.pl , a staniesz się piękniejsza!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 22:54
Na pewno nie papilot :) A naśladowanie matek zaczynamy jeszcze w wieku przedszkolnym (pedagogika się kłania).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 21:31
Ja też korzystam z wizazu, ale tez przeglądam blogi kosmetyczne no i dziewczny z youtuba. Juz nie pamietam kiedy trafilam na kiepski kosmetyk, aktualnie chyba ze wszytskich moich kosmetyków jestem zadowolona
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 15:13
co polecacie na rozdwojone paznokcie?
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo