5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim pójdziesz pod nóż

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze w Polsce. Moda przyszła do nas z Zachodu, gdzie obecnie mocno traci na popularności. Polki inwestują w nowe nosy i liftingi, podczas gdy Amerykanki wydają fortuny na usuwanie skutków nieudanych operacji. Nie popełnijcie ich błędów!
5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim pójdziesz pod nóż
21.11.2008

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze w Polsce. Moda przyszła do nas z Zachodu, gdzie obecnie mocno traci na popularności. Polki inwestują w nowe nosy i liftingi, podczas gdy Amerykanki wydają fortuny na usuwanie skutków nieudanych operacji. Nie popełnijcie ich błędów! Poniżej pięć ważnych rzeczy, które powinnyście wiedzieć, zanim zdecydujecie się na zabieg.

Czy aby na pewno tego potrzebujesz?

Operacja plastyczna to, wbrew pozorom, pójście na łatwiznę. Bo zamiast przejścia na dietę i zastosowania serii ćwiczeń, płacimy chirurgowi, który odessie nam niepotrzebny tłuszcz. Zamiast staranniej dbać o skórę lub uwierzyć w moc makijażowych trików, wolimy poddać się liftingowi albo korekcie nosa. Czasami nie trzeba powiększać piersi, narażając się na przykre konsekwencje i wiele godzin bólu, a wystarczy iść do dobrego sklepu z bielizną po porządny „push- up”. Dopiero jeśli wszelkiego rodzaju sztuczki i regularne dbanie o siebie nie pomagają, udaj się do chirurga plastycznego.

Bo wszystkie koleżanki już to zrobiły…

To tak, jak z utratą dziewictwa. Nastolatki przeżywają, że jeszcze tylko one są dziewicami, podczas gdy wszystkie koleżanki w klasie inicjację mają już za sobą. Śmieszne? No właśnie - tak samo śmieszne jest wybieranie się na lifting tylko dlatego, że twoje cztery przyjaciółki go sobie zrobiły. Zanim poddasz się owczemu pędowi, przeanalizuj wszelkie „za” i „przeciw”, ewentualnie skonsultuj się ze specjalistą i dopiero wtedy, na spokojnie podejmij decyzję. To samo tyczy się każdej innej operacji plastycznej - powiększania piersi, liposukcji, etc.

Czy masz na to czas?

Operacja plastyczna wiąże się z wyłączeniem na pewien czas z życia - nawet kilka tygodni, dlatego przemyśl, czy na pewno możesz sobie pozwolić na staranną rekonwalescencję. To bardzo istotne. Jeśli nie będziesz stosować się do zaleceń lekarza z braku czasu, możesz tylko sobie zaszkodzić.

Na wszystko jest dobra pora

Znana ekspertka zajmująca się medycyną estetyczną - Wendy Lewis, stworzyła kalendarz zabiegów. Przemyślała wszelkie okoliczności i tym sposobem zaproponowała:

Liposukcję oraz modelowanie sylwetki robić w styczniu (nie będziesz żałowała, że leżysz w łóżku i nie możesz wychodzić z domu);

Powiększanie ust w lutym (w sam raz przed walentynkowymi pocałunkami);

Złuszczanie skóry zostawić na marzec;

Kwiecień to czas przygotowań do zbliżającego się lata - poddaj się więc serii zabiegów antycellulitowych;

Na czas lata nic nie planuj - po prostu ciesz się wakacjami i nie zapominaj o prawidłowej diecie, żeby nie zaprzepaścić skutków zabiegów wyszczuplających;

We wrześniu zrób sobie botoks;

Październik i listopad to najlepszy czas na lifting oraz powiększenie piersi (konieczny będzie miesięczny urlop);

Przed świętami nie ingeruj w swoje ciało zbyt mocno - jeśli musisz, zrób sobie jedynie drobne zabiegi laserowe.

Dobre, nowoczesne kosmetyki mogą przynieść doskonałe rezultaty, zbliżone do tych, jakie dają operacje, dlatego zanim pójdziesz pod skalpel, zainwestuj w nową zawartość kosmetyczki. Być może po kilku miesiącach starannej pielęgnacji okaże się, że zabieg naprawdę nie jest ci potrzebny?

Polecane wideo

Komentarze (80)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2009 10:57
Ja w przyszłości chce powiększyć piersi i zrobić sobie odsysanie tłuszczu ;P bo diety mnie nic nie dają, a na siłownie i inne sporty nie mam czasu ;/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2009 22:24
ja w przyszłości chciałabym zoperować sobie nos. ale to za jakieś 5 lat :( a co do operacji to uważam że jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę i naprawdę źle czuje sie ze swoim mankamentem to powinien ja sobie zrobic. jego wyglad, jego zycie jego sprawa:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2008 22:33
[quote="JanisWild"]a jak dla mnie te wszystkie operacje dla widzimisie glupich bab to skonczony debilizm... to ejst potrzebne ludziom po wypadkach a nie rozkrapryszonych kretynek ktore nie maja co zkasa robic:/[/quote] dokładnie.. ja chcę zrobić sobie operację nosa (chociaż się jej boję) nie dlatego, żeby mieć idealny malusi nosek, tylko że krzywo mi się zrósł po wypadku..wypadku drobnym, ale nos krzywy jest, a to nie jest 'widzimisie', to jest na prawdę okropne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2008 17:40
Jaki push-up? Dobrze dobrany stanik wystarczy, przecież ponad 60% polek nosi zły rozmiar stanika =.=
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2008 15:00
Ja tam na swoj garbaty nochal ei arzekam ;D Podobno takie osy maja osoby pelne pasji i bardzo kreatywne ^^
odpowiedz

Polecane dla Ciebie